Trafikte Bisiklet Sürmek #2 (Bike in traffic) | İstanbul Bisikletlisi

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro

Merhabalar, bu sefer cadde, sokak veya sahil yolunda değilim. Bu sefer E5'teyim. Araçları ve kendimi riske atmadan, olabilecek en düzgün hız ve yolla size birkaç dakikalık E5 tecrübemi paylaşmak istedim.

Tabii ki gene "senin ne işin var oradacılar","BİSİKLET E5TEN GİDEMEZ KURALA UYSANACILAR" veya saldırgan davranış sergileyecek kişiler çıkabilir. Baştan söyleyeyim, onlara cevap vermeyeceğim. Bunun dışındaki tüm yorumlara tek tek bile olsa cevap veriyorum.

Haftada bir böyle videolar atmayı düşünüyorum, böyle olmasa bile elbet bi videoluk bişey olmasa da ufak tefek turlardan görüntüler tarzı kesitler yükleyebilirim.
Video için konu önerisi yapmak isteyen varsa her zaman açığım. Ses kaydı alarak, vlog tarzı bişeyler çekebilirim fakat konu düşünmedim pek. He bir de şarkı önerisi verebilecek varsa iyi olur, telifsizlerden güzel şeyler pek çıkmıyor.

Ufaktan ufaktan abone olursanız sevinirim, herkese iyi forumlar.

Scudo

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Video altına da yazmıştım buraya da yazayım, e-5'te bisiklet sürmek zor zanaat. Makasçısı var, dikkatsizi var, sığırı var, elinde telefonla direksiyon sallayan var, her çeşit insan var. Kimse üzerine alınmasın ama İstanbul'un ne kadar pisliği varsa e-5'ten akıp gidiyor. Bunlardan birine denk gelmeden, kazaya belaya bulaşmadan sürebilmek büyük başarı.

• Beğen
Tepkiler: Bugraacik

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Birhan K. Bende bütün ihtimalleri düşünerek ve önceki videolarıma da yapılan önerileri göze alarak önce güvenlik dedim ve öyle sürmek istedim. Tabii trafiğin olması da belli bi oran da güvenli gitmemi sağladı.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Bugraacik videoyu senin yukledigini bilmesem bu Bugra degil derim :eek:
Cok farkli surmussun bu kez :harika: Sakinligini neye borclusun? Birsey mi denedin, yoksa bundan sonra boyle mi sureceksin :D

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bence bu kpnuyuda ikiye ayırmak gerek.. Anadolu ve Avrupa yakası E5'dr ciddi fark var. Anadolu yakasında hele ki gebze yönünde sürmek daha rahat. Yan yola girmeyip ana yoldan gidince hele ki otobüs, sapaklar ve tereddütsüz gidenlerden bi nebze kurtulup güzel sürüş oluyor. E5 tarzı yollarda anahtar durum peloton oluşturmak. 3-4 kişi nizami şekilde hızlı gidince tadından yenmiyor:)

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tüm günler ben de aynı yolu kullanıp okul'a gidiyordum.Hem sabah hem de akşam.Bu video keyifli olmuş, çok pürüzsüz ve sakin bir sürüş olmuş diğer videolar aksine.Hep kullanmama rağmen ne yazık ki E-5 gerçekten tehlikeli demeden edemiyorum ancak. :(

Ebolution

Üye
Tepki
34
İsim
Ebrar
Bisiklet
Carraro
Bence trafikte kullanmakta güzel her ne kadar tehlikeli olsada mtb ile çıktığımda eğer trafik varsa bende aralardan makas atarakta gidiyorum ve arabacılar çok korna çalıyor onlar trafikte kalıp ben aralardan vızır vızır geçince benimde istediğim buydu zaten çektiğim çok güzel bir video var ama youtube koysam çok tepki alırım diye atmadım.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Serkan Mıstınoğlu gözlerini ovuşturmaya gerek yok :) benim tabii ki. Farklı şeyler denemek istedim, hemde böylesi daha güvenli olduğunu düşündüm. Birçok kez daha dikkatli ve güvenli sürmemi söyleyen arkadaşları dinleyeyim dedim.

@lealtad anadolu yakasında moda sahilden Caddebostan a kadar gitme fırsatım oldu sadece.

@I am the Uptown R. Trafiğin aktığı saatlerde dediğiniz gibi bayağı tehlikeli oluyor. Bende o sıralarda E-5'e yakın bi yerlerdeydim, yandexten baktım pırıl pırıl kırmızı oklar görünce fırladım :) Bundan sonra böyle sürüşler yapmayı düşünüyorum. Hatta şöyle ki, vlog tarzı yapmayı da düşünüyorum. Tabii aklıma herhangi bi konu gelirse veya öneri şeklinde iletilirse :)

@Ebolution Trafikte ortalama hızın 20 km gibi olduğu yerlerde makas atılabilirdi fakat bazı motorcu beyfendiler bana bayağı yakın geçti o günde. Tabii selam vereni, tebrik edeni de vardı. Fakat sağdan sağdan temiz bi sürüş oldu.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR