Trafikte bagirmaktan yorgun dusmek...

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Agresif biri degilim heyecanda aramiyorum ama trafikte bu taksi soforlerinin ve dolmus soforlerinin yolcu arayislari sinyalsiz ani duruslari cildirtiyor beni hizinizi alip durup tekrar hizlanmak bana dokunuyor, yani bunun sebepsiz olmasi can sıkıcı.. Diger yandan beni gordugune eminim ama hala onume atlayan taksiciler de var onlar da ayri bir tip, hep mi sorunlu bunlar tabiki hayir ama yol vereni gerekeni yapani cok nadir ayricada tesekkur ediyorum zaten..benim soracagim bu bagiris cagiris ve hakaret yerine korna kullanimi nasil olabilir bisiklette dikkat cekmek icin, bendeki yayalara yetiyor ama arabalar icin arkadan duyulcak cinsten birsey degil, kotu durmayan yuksek db ses veren zil korna vs var mi sizler ne yapiyorsunuz ne kullaniyorsunuz?? Tesekkurler

Scudo

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
Aynen katılıyorum o kadar hızdan sonra sinir bir otobüsün durması ve arabalrın sinyal vermemesi kadar trafikte can sıkıcı bir şey yok.Bisiklette iken korna sesimi çoğu kimse duymamazlıktan geliyor bende hıncımı başka birşeylerden alıyorum (bağırmak gibi :) açıkçası en yüksek sesli kornayıda alsanız sizi pek umursamıyorlar nasılsa yavaşlar gibi düşünüyorlar aslında değil :)ben yavaşlamıyorum tam tersine inadına hızlanıyorum çünkü (bazı yayalar dahil) çok sinir bozucu oluyor kornayı duyduklarını biiyorum ama çekilmiyorlar nezman dibine gitsem anca bi kenara çekileyim diyorlar :) korna derseniz isede bence yüksek sesli bir kora alın (Çokta yüksek olmasın :)) tavsiyem bu :in:

sie bu tür zilleri önerebilirim
(link)

özel

Üye
Tepki
55
İsim
Umut
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Havalı tır kornalarından sesini beğendiğiniz birini (3 lü 4 lü korna grubunun sadece bir elemanını ) bisikletin uygun bir yerine monte ettikten sonra bisiklet pompası ile bağlantısını yaparak her pompalamada yüksek bir ses elde edebilirsiniz. ( Pompayı da tek elle pompalanacak şekilde uygun bir yere monte edebilirsiniz. ) :) Küçükken bisikletlerimize yapardık. :D

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Yılmaztürk
Tepki
29
Ticari taşıtların büyük çoğunluğu takmıyor bizi trafikte. peki yayalara ne demeli! insanlarda yoldan hızla gelen bisiklet olsa dahi karşıdan karşıya sakin sakin kendini yormadan geçme durumu var. bir de yanlarına gelirken mecburen frenleyip söylendiğinizdede
''geç hadi geç'' gibilerinden zeytinyağı gibi üstede çıkıveriyorlar.

• Beğen

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
Anlaşılan Ender arkadaşımızında başına gelmiş :) sinir bozucu bir durum tınmıyorlar bile bende tınmıyorum basıyorum pedala çekilene kadar çekilmeyince çekilene kadar zil çalıom :D

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kesinlikle katılıyorum, bir keresinde şer. dolmuş yüzünden kaza yapmıştım, yokuşta çok şükür bir şey olmamıştı ama canını sıkıyor insanın. Taksiciler de önüne geçme virajı ilk alma huyu var. Çoğu böyle maalesef..

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Ya ben katlanamiyorum , sagdan gideyim serriti isgal etmeyeyim diyorum korna calinmasin vs taksici 2 seritin ortasinda yolcu ariyor soluna gecip hizlanackken aniden hizlanip onume kiriyor vs, havali pompa da sekil ve kullanim acisinan kotu ya cok etkili onu biliyorum, tofasa takiyorlar oylede gorunmeyeyim=D. Zil alternatifini degerlendircem herkese tesekkur ederim,harun bey sizede gecmis olsun cok sukur ki birsey olmamis=)

• Beğen
Tepkiler: Eray Helvacı

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.076
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende ki ön fren dillere destan ses çıkarıyor, korna niyetine kullanıyorum artık, arabaların içerisinde bile duyup bir panikle dönüp bakıyorlar tabi bisikleti görünce pek ipleyen yok orası ayrı mevzu :) yayalar da bir acayip duyuyorlar fren sesini, mal gibi bakıyorlar ne bir çekilme çabası ne de durma eylemi içerisindeler keyfi olarak yollarına devam ediyorlar. Kültür meselesi, bisikelt kültürü yaygınlaştıkça bu problemler de ortadan kalkacaktır ama bir toplumda herhangi bir olayın kültürünün oturması kuşaklar alabiliyor, hadi bizler alıştık da bari çocuklarımız rahat etse diyorum artık.

• Beğen

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Ben yayalar acisindan sunu farkettim giyim kusamimiz karsi tarafin saygisi uzerinde dogrudan etkili bir kask ve eldiven oldukca etkili guvenlik konusunun otesinde, diger yandan bazen arabalarla olabildigince uygun ortamlarda ayni hizda gitmeye kasiyorum cunku sunu dusunsunler istiyorum: bu adamlar bir gidiyor basarlar haci valla fln muhabbetler donsun bisiklet bu nasilsa durur diye dusunsunler istemiyorum, ne kadar etkili olur bilmem=) istifini bozmayan yayalara da bakip kafa isareti yaparak cekil diyorum artik bazen de olabildigince yakinindan geciyorum yapmak uyarmak istemiyorum ama hak ediyorlar bazen gercekten..

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
Air Zound diye havalı bi korna var. Normal bi pompayla şişesine hava basıyorsunuz, başka bişeye ihtiyaç duymadan çalışıyor. 115 dB sesi varmış. Türkiye'de yok galiba. Ben bir ara düşünmüştüm ama ayda yılda bir lazım olacak bişeyi bisiklete takmak istemediğimden vazgeçtim.

• Beğen

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@ender özkan

Ticari tüm taşıtlar problemin çoğunu oluşturuyorlar ama benim de en korktuğum yayalar.Çünkü en umursamaz olanlar yayalar.Bir şekilde araçların hareketlerini tahmin edip önlem alıyoruz.Fakat yayalar daha duyarsız.

Onların dünyasında bisiklet karne hediyesi bir oyuncak olduğundan, ne kadar hızlı gidebileceğini ve nasıl zarar verebileceğini tahmin ve akıl edemiyorlar.Yani temel güdüsü bir oyuncak bana ne kadar zarar verebilir ki...

CAHİLLİK ve ÖNGÖRÜSÜZLÜK...

özel

Üye
Tepki
55
İsim
Umut
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Levent İpek

Benim söylediğimde buna benzer birşeydi. Ancak; Adamın anlatırken yaptığı mimik ve hareketler çok feci. Korna çalmasına gerek yok ben bu adamı gördüm mü zaten yol veririm. Saldırır falan aman ne olur ne olmaz. :)))

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen akşam bir taksi şöförü aracını üzerimize sürdü, sonrada ne var ne bakıyorsunuz diye diklendi. Neden üzerimize araç sürüyorsun deyince de bizi görmediğini iddia etti. Bu arada bizdeki farlar 1800 lümen. Bu taksi şöförlerini dövsen ne olur ki, belki benden dayak yiyecek ancak başka bir bisikletliden bunun acısını çıkarmaya çalışacak.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Birde sunu dusunuyorum taksici vb kisiler olayi kompleks haline getirmisler gibi, yani onlar trafikte bekliyor vs siz boyle usul usul yanlarindan geciyorsunuz bence kıl oluyorlar=p sebeplerden biri de bu olabilir= s

Coşkun Kumru

Aktif Üye
Tepki
33
@Levent İpek

Ebay'de satılıyor isteyenler temin edebilirler.. Ebayden alışveriş yapmak isteyenlere sistem hakkında bilgi verebilirim. Levent hocama bilgilendirme için teşekkür ediyorum...

(link)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
Otobüs fln geçeceğim derken otobüsün sinyal vermeden ve beni sıkıştırmayı göze alarak sağa yanaşmaya kalkışması çok sinirimi bozuyor aynı şey sağda bekleyen ve ben geldiğimde kapıyı açan otomobil sürücüleri gibi :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Sağ şerit biz bisikletçilere ait olup aynı zamanda en tehlikeli şerit.