trafik kazasina karistim netice ne olur yardim

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
arkadaslar 01.07.12 tarihinde bir arac ile kirmizi isikta beklemekteyiz onumuzde rogar kapagi var hareket ettik sofor bey aracina zarar gelmesin diyerek kapagin sagindan gecip bana arka yolcu kapisi ile carpmistir kaza sonrasi kolumda ve bacagimda yuzulme olmustur ayrica bisikletimde gidon bani yirtilmistir sti kolda cizilme olmustur kolun deri kismi yirtilmistir yol ayakkabim ve formamdada yirtilma olmustur sikayetci oldum ve mahkeme gorulecekmis nezaman gorulur netice ne olur?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kamera falan varsa topla delil kanıt tazminat davası aç direk ne zaman neticelenir bilemem ama

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
kamera yok ben yarali olarak hastaneye kaldirildim olay yeri terk oldugumuz icin ceza puani belli degil zaten benim dava acmama gerek yok zaten dava acilmis durumda ama tazminat davasi dgl

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sağlık raporu alman gerekirdi kanıt mahiyetinde aldın mı? almadıysan takipsizlik kararı verebilirler.Haberin olsun.

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Yanlış bilmiyorsam kamu davası açılıyor, bu davaya hastane raporu vs. ile dilekçe verip katılmanız gerekiyor yoksa sizinle ilgili bir hüküm çıkmaz diye biliyorum, böylece bir hüküm çıkarsa ona dayanarak tazminat davası açabiliyorsunuz. Adliyeye gidip bir öğrenin en kısa zamanda, oradan trafik raporuna da bakmaya çalışın, trafiğin düzenlediği rapor sizi suçlu gösteriyorsa rapora itiraz ederek bilir kişi ile yeniden düzenlenmesini isteyebilirsiniz galiba.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaza tutanağı va hastane raporu , dava dosyasına eklenir;bir avukat tutar ve bilirkişi karşı tarafın suçunu ispatlarsa,sürücünün trafik sigortası sizin hastane masraflarını karşılar.Ayrıca sürücünün kusuru oranında sizin tazminat davası açma hakkınız saklıdır.Anlattığınız kaza bir dava konusu olursa,bilirkişi atanır ve belge istenir,hiç bir belge yoksa, takipsizlik verilebilir.Ancak tekrar ediyorum.Her halukarda tazminat davası hakkınız var ve yaralanmalı kazaya karışan sürücüler için suçu oranında hapis cezası bile istenebilir (Bu ceza genellikle para cezasına çevrilir,en azından 3-5 bin lirayı cebinden ödemek zorunda kalır,bu da kulağına güzel bir küpe olur)

Size örnek oluşturabilecek bir dava.(Taraflardan birinin bisikletli olması hiç önemli değil.Yaralanma durumlarında davanın niteliği farklı olur.Yani iş trafik ve sigorta işlerinin dışında ceza davasına dönüşebilir.
(link)

• Beğen
Tepkiler: hüseyin özbay