Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

trafik kazasina karistim netice ne olur yardim

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaslar 01.07.12 tarihinde bir arac ile kirmizi isikta beklemekteyiz onumuzde rogar kapagi var hareket ettik sofor bey aracina zarar gelmesin diyerek kapagin sagindan gecip bana arka yolcu kapisi ile carpmistir kaza sonrasi kolumda ve bacagimda yuzulme olmustur ayrica bisikletimde gidon bani yirtilmistir sti kolda cizilme olmustur kolun deri kismi yirtilmistir yol ayakkabim ve formamdada yirtilma olmustur sikayetci oldum ve mahkeme gorulecekmis nezaman gorulur netice ne olur?

2. Fatih.Kökovalı

Fatih.Kökovalı Üye

Seviye:
    kamera falan varsa topla delil kanıt tazminat davası aç direk ne zaman neticelenir bilemem ama

3. burhanozer

Seviye:
    kamera yok ben yarali olarak hastaneye kaldirildim olay yeri terk oldugumuz icin ceza puani belli degil zaten benim dava acmama gerek yok zaten dava acilmis durumda ama tazminat davasi dgl

4. Fatih.Kökovalı

Fatih.Kökovalı Üye

Seviye:
    araştır polislere sorabilirsin ne yapman gerektigini böyle kalmamalı

5. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sağlık raporu alman gerekirdi kanıt mahiyetinde aldın mı? almadıysan takipsizlik kararı verebilirler.Haberin olsun.

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  6. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yanlış bilmiyorsam kamu davası açılıyor, bu davaya hastane raporu vs. ile dilekçe verip katılmanız gerekiyor yoksa sizinle ilgili bir hüküm çıkmaz diye biliyorum, böylece bir hüküm çıkarsa ona dayanarak tazminat davası açabiliyorsunuz. Adliyeye gidip bir öğrenin en kısa zamanda, oradan trafik raporuna da bakmaya çalışın, trafiğin düzenlediği rapor sizi suçlu gösteriyorsa rapora itiraz ederek bilir kişi ile yeniden düzenlenmesini isteyebilirsiniz galiba.

7. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kaza tutanağı va hastane raporu , dava dosyasına eklenir;bir avukat tutar ve bilirkişi karşı tarafın suçunu ispatlarsa,sürücünün trafik sigortası sizin hastane masraflarını karşılar.Ayrıca sürücünün kusuru oranında sizin tazminat davası açma hakkınız saklıdır.Anlattığınız kaza bir dava konusu olursa,bilirkişi atanır ve belge istenir,hiç bir belge yoksa, takipsizlik verilebilir.Ancak tekrar ediyorum.Her halukarda tazminat davası hakkınız var ve yaralanmalı kazaya karışan sürücüler için suçu oranında hapis cezası bile istenebilir (Bu ceza genellikle para cezasına çevrilir,en azından 3-5 bin lirayı cebinden ödemek zorunda kalır,bu da kulağına güzel bir küpe olur)

Size örnek oluşturabilecek bir dava.(Taraflardan birinin bisikletli olması hiç önemli değil.Yaralanma durumlarında davanın niteliği farklı olur.Yani iş trafik ve sigorta işlerinin dışında ceza davasına dönüşebilir.
    http://www.hukuki.net/showthread.php?55668-Yaralanmal%FD-trafik-kazas%FD

hüseyin özbay bunu beğendi.
  8. burhanozer

Seviye:
    tesekkur ederm yardimnz icin