Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafik kazaları ve çözümleri...(ANKARA)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında exacbachay tarafından paylaşıldı.

1. exacbachay

exacbachay Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Geçen yıllara göre kıyasladığımda bu sene baya bi bisiklet kullanımının arttığını gözlemliyor ve duyuyorum,malasef aynı oranda kazalarda artıyor.

Sizlerden bu konu başlığı altında yaptığınız kazaları ve çözümleri hakkında fikirlerininzi paylaşmanızı rica ediyorum.

Burada topladığımız kaza raporlarını ve dilekçeleri toplu halde yetkililere ulaştırmayı düşünüyorum.
    Teşekkürler...

efedeniz4, ZekiAlper ve fecredall bunu beğendi.
  2. çağda ş

çağda ş Aktif Üye

Seviye:
    Kişisel hataların ve trafik kurallarına aykırılıktan doğan kazaların dışında ki tüm kazalar trafikte görünülmemek ve farkında olunulmamaktan kaynaklanmakta. Yani sağ şeride çok sinmekten. diye düşünüyorum.

efedeniz4 bunu beğendi.
  3. efedeniz4

efedeniz4 Üye

Seviye:
    öncelikle bu konunun işlenmesi beni çok mutlu etti bunu belirtmek isterim.

yapacağımız küçük tavsiyelerin önemli risklerden koruyabileceğini düşünüyorum.

öncelikle bisiklet sayısı ciddi oranda bu sene arttı fakat şahsi kanaatim bir kamuoyu oluşturacak kadar arttığı söylenemez. bu da özendirmeyle reklamla olabilecek bir şey. ve en iyi reklam işin kendisi olacaktır.

işin kendisinin olabilmesi için biz ne yapabiliriz sorusunu sorabiliriz.

öncelikli ihtiyacın bisiklet yolları olduğu gün gibi açık. yanlız yaya yer olmayan araç merkezli biçimlendirilmiş bir şehircilik anlayışında bisiklete saygıdan bahsetmek çok ütopik olur. muhtemelen benim naçizane düşüncem... bu iş için yetkili kurum ve şahıslar ya hiç kaale almayacaklardır. yada geçiştireceklerdir.

kıssadan hisse bütün bisikletçi kardeşlerime naçizane tavsiyem YAYA KALDIRIMLARININ MÜMKÜN MERTEBE KULLANILMASI 20-30 KM ORTALAMA SÜRATİN GAYET HIZLI BİR SÜRAT OLDUĞUDUR. bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanıyorum. mesaiye giderken dur kalklardan dolayı bindiğim dolmuş 38 dk. giderken ben kaldırımları kullanarak düzenli bir hızla 24 dk.-28 dk. gibi sürelerde mesaime yetişiyorum.

emniyetli pedallar dilerim....

4. ercan koç

ercan koç Üye

Seviye:
    trafikte giderken şöförlerin sizi görmediğini varsayın ona göre davranın çünkü gerçekten öyle!