Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafik Cezasına İtiraz Etme Konusunda YARDIM !

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Veysel Clouser tarafından paylaşıldı.

1. Veysel Clouser

Veysel Clouser Aktif Üye

Adı:
    V.Clouser
    Seviye:
    Merhabalar,

KONU:
    2011 yılında bir araç sattım. Satmadan bir ay önce trafik cezası yemişim. Bu trafik cezası 2011 yılında benimle ilgisi olmayan farklı bir adrese tebliğ edilmiş. Benimde bu geçen 3 yılda hiç karşıma çıkmayınca doğal olarak haberim olmuyor. Cezayada bu süre boyunca faiz işlemiş,3 katına çıkmıştır. Bu durumdan dolayı bankadaki hesabıma haciz gelmiştir.

CEZA 140 TL + FAİZ 280 TL = 420 TL

Ben de PTT den cezanın o tarihte hangi adrese gönderildiğine dair bir belge aldım. Ardından nüfus müdürlüğünden de bugüne kadar ikamet ettiğim adresleri gösteren bir belge aldım. PTT nin cezayı getirdiği adres benim ikamet ettiğim adresler arasında yok, yani PTT nin yanlış adrese gönderdiğini kanıtlayabiliyorum belgeler ile. Şimdi buradan sonra nasıl bir yol izlemem lazım. İtiraz konusunda nereye nasıl başvuru yapmam lazım, başka bir evraka ihtiyaç var mı vs. ? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olmalarını rica ederim.

Şimdiden teşekkürler.

2. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benim bildiğim vergi dairesine gidip trafik cezaları bolumunden halledebilirsiniz oradaki memurlar gerekli yönlendirmeyi yapacaktır sorun orada çözülemezse büyük ihtimalle dava açmanız gerekecek

3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Zor bir durum. Cezayı ödeyeceksiniz gibi görünüyor.

Buradan örnek verirsem eğer, biz cezalarımızı (polisin bizzat yazdığı değil, genelde radara yakalanma olaylarında) sadece araba ile ilgili işlem yaparken yani satarken veya kullanma izni alırken öğreniyoruz. Bazı web sitelerinde de plakaya göre soruşturma yapmak mümkün.
    Söylemek istediğim, polisin cezayı size tebliğ etme zorunluluğu yok, siz bulmalısınız, düzenli kontrol etmelisiniz.(en azından bu ülkede böyle)

interneti iptal ettirdiğim halde edilmeyip üç yıl sonra bana toplu fatura getirdiler. Ödemek zorunda kaldım. Anladınız mı niye Türkiyeden gittiğimi...

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    herhangi bir "taşıtlar vergi dairesine" gidersiniz işlemin devamı getirebilirsiniz.
    ordan cezanın faizini belki iptal ederler.
    yada size ettik derler.
    2 yıl sonra tekrar karşınıza cıkar vs vs..

bu iğrenç devlet düzeninden kısaca anlayacağınız hiçbirşey çıkmaz.
    çünkü artık hukukumuz ; " önce bok at " sonra " bu bokun olmadığını ısplatla lan " şeklinde çalıştığından elinize bişey geçmez.

gidip ödeyin , astarı yüzünden pahalıya gelicektir çünkü

5. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence az bekleyin, hemen ödemeyin. Bu gün torba yasa çıkacak diye bir haber okumuştum şurada. Bu tür cezalar için ödeme kolaylığı olacağı yazılıydı.

6. Veysel Clouser

Veysel Clouser Aktif Üye

Adı:
    V.Clouser
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    yorumlarınız için teşekkür ederim. Koşturmaktan foruma giremedim doğru düzgün. Davamı başlattım. 2 günümü harcadım, itiraz davası içinde herhangi bir ücret ödemedim. Benimde pek bir umudum yok ama şansımı denemek istedim. Sonuçlandığında da buradan yazarım merak eden ya da bu tarz bir durum yaşayan arkadaşlar için.