Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trabzonspor-Fenerbahçe Maçındaki olaylar ve TÜRK futbolu...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında aykut alihocaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. aykut alihocaoğlu

aykut alihocaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar olaylar ortada sizce Türk futbolu nereye gidiyor böyle ??

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Nereye gidecek :D ? Fenerbahçe hükmen 3-0 galip olay bitti geçmiş olsun.:D

Alper Gencan ve aykut alihocaoğlu bunu beğendi.
  3. aykut alihocaoğlu

aykut alihocaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Fenerbahçe yorulmadan puanı aldı Trabzonspor taraftarı olaylara devam edip cezaları büyütmeye devam ediyor.Ayıp :D

ERTUNGA bunu beğendi.
  4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Trabzon/Akçaabat'lı olarak sadece şunu söylemek isterim. 2010-2011 hakkında yorum yapmayacağım fakat, taraftarın yaptıkları yenilir yutulur şeyler değildir. Ben şahsım adına artık bu tür olayları görünce utanıyorum. Gerçekten yazık. Sırf şu olaylar yüzünden futbol maçlarını izlemeyi de bıraktım.

aykut alihocaoğlu ve Ömer KARAN bunu beğendi.
  5. eness

eness Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    olan trabzonsporlu topçulara oldu,yazık oldu.

Ömer KARAN bunu beğendi.
  6. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Türk futbolu neredeydi ki zaten nereye gidecek ? Türk futbolunun değişmesi için önce insanların kafa yapısının değişmesi lazım...Ama ''Huylu huyundan vaz geçmezmiş.'' o yüzden bu kadar takmayın :D

Turan Babacan bunu beğendi.
  7. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Futbol, ama daha geniş anlamda spor, ticarete alet edilirse, borsada manipüle edilecek hale getirilirse, birileri bu şekilde milyonlar kazanmanın peşinde olursa ve kendi kazançları uğruna her şeyi ateşe atmayı göze alırlarsa...Daha çok kötü olaylar olacaktır maalesef.

ihtiyar ve Emre Kılıç bunu beğendi.
  8. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Sonra futbol izlemiyorum deyince gevşek misin diye sorarlar, nesini izleyeceğim Türk futbolunun

ihtiyar bunu beğendi.
  9. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    2 İnatçı keçi hikayesini hatırlatıyor bu durum bana hep. Sonuçları da gayet ortada zaten. Ne şuan nede 2010-2011 sezonunda kimse sütten çıkmış ak kaşık gibi temiz değil ve değildi bence. Bence 2 takımda hakettiği karşılığı almalı. Bunlar yüzünden Türk futbolunun çektiği yeter artık.

10. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar. Önce şikeciler hakettikleri yere yani alt liglere düşecek, daha sonra kupa sahibine gidecek ardından hakkı yenilen kulübe tazminatı ödeyecekler bakın bakalım ortalık nasıl duruluyor.

Loading %61..

ihtiyar ve Emrah GÜLEZ bunu beğendi.
  11. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ömer bey buyrun 2010-2011 sezonu sonuçları ve fikstürü http://www.fenersk.com/spor-toto-super-lig-2010-2011-sezon-fiksturu .....Kayseri ve eskişehirle acaba Fenerbahçe mi berabere kalıp puan kaybetti hayır tabi ki trabzon beraberelikler alıp şampiyonluğa veda etti...Bence geçmişe takılıp kalmamak lazım trabzonun bu gün hak ettiği sonuç 3-0 hükmen mağlubiyettir ...

aykut alihocaoğlu bunu beğendi.
  12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Trabzonspor u savunur bir şey yazmadım farkındaysanız. Fenerbahçe suçlanırken Trabzonspor un sütten çıkmış ak kaşık olmadığını belittim. Geçmişe takıldığım falan yok. Geçmişe takılanların 2 takımın da taraftarları olduğu gayet ortada zaten. 2 takımında ne taraftarı ne düşmanıyım. Sadece bu olaylar yüzünden zaten sürekli zedelenen Türk futbolunun artık zedelenmemesini isteyen biriyim. Bugün kü olaylar nedeniyle Trabzonspor sizin de söylediğiniz gibi 3-0 hükmen mağlubiyeti haketmektedir. Ne geçen seneki maçta nede bu seneki maçta yapılanların hiçbir izahı yoktur.

ERTUNGA bunu beğendi.
  13. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tüm liği alt ligemi düşürecekler. 2 ligdede şikeler var onlarda bir alt lige mi düşecek. İddia oynayanlar Türkiye liginde ne kadar tutursız maçlar oynandığının farkındadır. Takımın galip gelebilmesi için karşı taraf ile anlaşması gerekirken Fenerbahçeye de helal olsun kendi kendine şike yaptı. Şampiyon oldu. Sanırım bu bambaşka bir rekordur. Fenerbahçe dışında kimse ceza almadı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  14. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bu olaylar yüzünden zaten çok fazla takip etmediğim futbol ile alakamı tamamen kesmiştim , yazık ya amaç ne anlamıyorum futbolcular çıkıp oynuyor bizim taraftarlar kendi kendine gaza geliyor . Olan şehir ismine oluyor , ben Trabzon'da yaşıyorum ve çoğu kişinin şu anda Trabzon insanına nasıl bir gözle bakacağını anlıyorum , yapılanlar yenilir yutulur birşey değil umarım son bulur bu zarar vermeler.

15. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fenerbahçe Trabzon maçları muhabbeti açılınca olay nedense hemen geçmişe gidiyor kimsenin o gün yaşananlardan bahsettiği yok... Bir fenerbahçeli olarak bende fenerbahçe nin sütten çıkmış ak kaşık olduğuna inanmıyorum AMA bunu her yıl durmadan her maç ta futbolculara insanlara zarar vermenin ne gereği var. Geçen yıl da aynı şeyler yaşandı. Trabzon kadıköy e gelince bu kadar olay çıkmazken avni aker de hiç şaşmadan böyle çılgınca olay çıkartmanın mantığını birisi rica ediyorum bana açıklasın. Bu karadenizli kardeşlerim neden birbirinizi delicesine galeyana getirip olay çıkartıyorsunuz. Geçen yıl ki maçta takım otobüsü geçerken silahlar dahi çekilmişti. Şimdi yine olaylar çıkartıldı hatta kale arkasındaki gelen topun seyirciye çarpmasını önleyecek olan büyük file direkleri yıkılmış koltuklar hatta taşlar sökülmüş, tuvaletlerin kapı kolları sökülmüş. Birisi hızını alamamış cep telefonunu atmış. Ne oldu ne geçti elinize cevap vereyim mi bir HİÇ. O futbolcular hem trabzonspor lu hemde fenerbahçeli fubolcular soyunma odasına giderler duşlarını alırlar başkanlar yöneticiler arabalarına binerler evin yolunu tutarlar, ya siz seyirciler birbirinizi öldürür yaralar döver meydan dayağı atarız. Onlar milyon dolar alırken siz akşam yiyeceğiniz yemeğin hesabını yaparsınız. Böyle yapmaya devam edin.

16. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Yıl 2011...

17. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben 80-90 lı yıllarda ki futolu arıyorum. futbolcular çok para almazlardı ve sevdikleri için ellerinden geldiği oynarlardı. Ne zevkli maçlardı. Şimdi seyirci de furbolcular da takımlar da değişti. İğrenç bir hal aldı.

18. H.Genç

H.Genç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Toplum olarak en büyük sorunumuz (kendimi bundan ayrı tutmuyorum) okumamak, araştırmamak. Merak ediyorum geçen 3 yıl içerisinde hiç tape, iddianame, sanıkların mahkemede iddialara cevaplarını, mahkeme kararlarını okudunuz mu?
    öncelikle düzeltelim; Mahkeme kurumlara ceza vermez, şahıslara verir. Aziz göz önünde olduğu için medyada sadece onun aldığı ceza yer alıyor. aziz yıldırırım bu kadar çok ceza almasının nedeni örgütten de ceza almış olmasıdır. şunuda söyliyeyim; mahkemede bazı sanıklar karara itiraz bile etmediler ve yattıkları süre göz önünde bulundurularak çıktılar.
    kimlerin ceza aldığını netten çok rahat öğrenebilirdiniz.
    http://spor.haber7.com/spor/haber/1117958-sikede-ceza-alan-isimlerle-ilgili-ilginc-tesaduf
    http://www.internethaber.com/yargit...i-acikladi-kim-ne-kadar-ceza-aldi-631874h.htm
    http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20897758.asp

son olarak futbolcu şike yaparsa kulübü bağlamaz ama yönetici şike yaparsa kulübü bağlar.

Alper bey haklısınız ama önce adalet sağlanacak. hatırlayalım stadlardaki tel örgüler ilk Avni Aker'de kaldırılmıştır. İnsanlar doldu. Trabzonspor her sene şampiyonluğa oynayamıyor. Oynadığı zamanda elinden alınırsa ve adalet uygulanmazsa sonucu bu olur.
    "Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar".

iyi geceler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  19. Recep DOLGUNSÖZ

Recep DOLGUNSÖZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Olan... ekmek parası için 90 dakika meşin yuvarlak peşinde koşan gencecik insanların EMEKlerine oldu.

Emeğe saygısı olmayan sporun neye hizmet ettiğini varın siz karar verin.. :(

20. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sizce bu gün Avni Aker de adaleti gören oldu mu ? Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar ise bu anarşi sehir ayırımı yapmaz bence bu gün trabzon yarın istanbul ;)Kendimize çeki düzen verip bir an önce birlik beraberlik içinde olmalıyız....

Turan Babacan bunu beğendi.