Trabzon-Maçka-Sümela Yolu !

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında sinan hoçur tarafından paylaşıldı.

1. sinan hoçur

sinan hoçur Kıdemli Üye

Seviye:
    Tarih:22.06.2009
    Çıkış Saati:11:01
    Varış Saati:19:32
    Toplam mesfe uz.: (Yaklaşık) 107Km (Dönüşlü)
    Pedal çevirme süresi: 6 saat 55 dakika
    Ortalama hız: 22.3 Km
    Tur zamanı:8 Saat 31 dakika
    Duraklama zamanı:1 saat 36 dakika

Herhangi bi organisazyon olmayınca bende hafta sonu böyle gezi planım vardı,fakat gerçekleştiremedim:) Pazartesi gününe nasipmiş yukardada belirttiğim gibi yaklaşık 11 gibi yola çıktım fazla gitmemeyi planlıyordum o yüzden geç çıkmıştım.

Baktım maçkaya doğru doğa süper bende devam ettim iyikide etmişim her yer çok güzeldi.Tek ekisiğim bir yada bir kaç yol arkadaşıydı ama doğanında desteğini alarak yola devam ettim:) öğle saatleri gibi aşırı güneşten dolayı 30 dk gibi mola verdim ve kendime gelince yola koyuldum tekrar maçka'ya kadar hemen hemen hiç bayır yoktu diyebilirim yollar genelde düz.Fakat maçkadan sonra yollar haliyle bayır -düz karışık sümela yakınlarına kadar dinlene dinlene çıktımsümela yoluna doğru pek halim kalmadı,başım felan ağrıyordu (heralde güneşten) bende bu kadar dedim ve geri dönüş yoluna koyuldum:)..

Arka attırıcı ayarında bi sorun vardı 7.dişliye atmıyordu yanıma da fazla gitmem diye teknik ekipman adına bi şey almamıştım.bende 6.dişlide geldim maçkaya kadar güzel di ama giderek çoğalan bir yorgunlukla karşı karşıyaydım,dönüş yolunda 5-6 kere dinlendim...

Heralde yolların bozukluğundan seleye oturduğum bölgede acıma ve ağrı hissettim bazen inip yürüdüğüm oldu ve dönüş yolunda kendime inanamadım ben bu kadar yolu nasıl geldim diye :).. Tam bi eziyet gibiydi.. Bir ara otostop çekmeye karar verdim fakat kendime gelince devam ettim :)

Herşeye rağmen Tek kişilik:( de olsa kendi açımdan güzel bir gezi oldu..

Not:Yazmış oldugum gezimi buraya kadar okuduğunuz için teşşekür ediyorum,hepize canı gönülden selamlar...

İyi bir organisazyonla hep birlikte buralara ve çok daha güzel yerlere inş...

Geziden bi kaç kare...

Görüldüğü üzere..

Sümela Yolu...

Sanayi bölgesi...

Sümela yolu..

Az gittim uz gittim dere depe düz gittim..

Çoşandereden bi hatıra..:)

Çoşandere köyüne giden köprü..

oyaa, Şahin Bulut ve ateze bunu beğendi.
  2. Selami Daban

Selami Daban Bisikletkolik

Seviye:
    iyi de burda sadece bir bisiklet var bu bisiklete binen nerde merak ettim. bu yolu iyi bilirim bisiklet sürmek için harika bir parkur

3. sinan hoçur

sinan hoçur Kıdemli Üye

Seviye:
    Pek resim çekmedim çektiklerimde gzl çıkmadı o yüzden koymamaya karar verdim..

Yol çok gzl dediğin gibi sorun tek olmak,kalabalık bu yollar çok daha güzel olurdu eminim..

4. Çağlar ALTIN

Çağlar ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel bir gezi ayaklarınıza sağlık yalnız tek sorun belirttiğiniz gibi tek kişi olmak bende trabzonluyum.inşallah temmuz ayında ordayım güzel yerlere gitmeyi planlıyorum görüşmek üzere iyi forumlar iyi pedallar trabzonada selamlar.!!! ;)

sinan hoçur bunu beğendi.
  5. Eren Yoloğlu

Eren Yoloğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    trabzondaysan geziler için sana bi alternatif sunabilirim,facebook'ta KTÜBİS yaz,gruba üye ol,hatta omer_silbir@hotmail.com adresiyle bağlantıya geç,uygun olduğumuz her pazar geziyoruz :)

6. gökhan aksoy

gökhan aksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    vayyyy memleketim:in:
    inşallah bu yaz boraları bisikletle dolaşmak da nasipolur.

7. oktay yumak

oktay yumak Yeni Üye

Seviye:
    sayın sinan bey biraz daha antrenman yap ve kendini zorlamadan çevir. bacak istediği devirde basmalısın. laktik asit biriktirip. bacağıo şişirdiğin yerde bitersin ondan sonrası işkence olur. ve hiç bir gelişme sağlayamazsın. umarım karşılaşırız.

8. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim memleketime doğru pedal çevirmişsin çok güzel yerler oralar bende inşallah bir gün oralarda pedallayacağım

benim sana birkaç önerin var bence bisikleti kadrosu o yollar için biraz fazla amatör kalıyor çift yaylı olması sana fazladan birşey kazandırmaz aksine kaybetğin kuvvet senin zorlanmana sebeb oluyor tek ön maşada olması senin için daha güzel ve zevkli olacak

9. sinan hoçur

sinan hoçur Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok isterim sizlerle tanışmak.

Başıma gelen olay anlattığınız gibi fazla yordum kendimi:).

10. sinan hoçur

sinan hoçur Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Sayın Halil bey önerileriniz için,fakat maddi durumum bu kadar el veriyor,imkanım olsa bende ne scottlar,ne sedonalar:) istiyorum fakat imkanım yok.

Elimdeki bisikleti birazda şansla ucuza alabildim..

Teşekkür ediyorum..

11. sinan hoçur

sinan hoçur Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler Bağlantıya geçtim.