Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toz Tutmayan Zincir Yağı Tavsiyesi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Uğur Recep AKGÜL tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar daha önce kullandıgımız yaglar genel olarak zincir yağı olsalarda alt seviye sıradan yaglardı.

Zinciri yagladıktan sonra daha ilk sürüşte su teması ile özelligini yitiren ve hafif dag bayırda üzerini toz kaplayan yaglar. Bu yaglardan bıktım diyebilirim sürekli sil tekrar yagla.

Teflon içerikli zincire yapısan su temasında hemen bozulmayan ve toz tutmayan yaglar oldugunu gördüm biraaz arastırdım e tabi cesit cok. finishline dry tube isimli bir yagın testinide gördüm fakat vites gecişlerinde iyi ama tozlu ortamlarda toz tutuormus.

http://www.motoplus.com.tr/urun/300...ain-kirmizi-renkli-yaris-zincir-spreyi-500ML-

Linkteki motor zincir yagını gördüm soncuta zincir kırmızı renkli teflon özellikli ve toz tutmadıgı yazıor özelikleri arasında.

Bu yag hakkında düşünceleriniz ve toz tutmayan yaglar arasında önerebileceginiz neler var ?

2. sezer uysal

sezer uysal Üye

Seviye:
    Bu yag guzel gozukuyor fakat toz tutmayan yaglar hakkinda deneyimi olan arkadaslar varsa dinlemek isterim. Hangisini alsam diye kararsiz kaldim..

3. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Toz tutmayan zincir yağı arıyorsanız Würth'ün Drylube yağını kullanacaksınız. Motorsikletler ve bisikletler için özeldir. İçeriğinde teflon ve balmumu bulunur. Sıvı olarak nüfus ettiği zincir üzerinde 30 saniye içinde uçucu maddesi uçar ve donar. Elinizi sürdüğünüzde dahi elinize bulaşmaz dolayısı ile toz toprak yapışmaz, sıcakta sıvılaşmaz ve sıçrama yapmaz. Yalnız zincirinizi sık aralıklarla bu yağ ile yağlamanızda fayda var :in:

http://shop.wurth.com.tr/kimyasal-urunler/sabesto-zincir-yagl-sprey-400ml

Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  4. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Kendi kullanarak deneyiminizi mi paylasıyorsunuz yoksa sizinkide duyum ve özellikler üzerine mi?

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  6. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kendi deneyimlerimi ve iş bilgilerimi aktarıyorum. Würth çalışanıyım.

MehmetAliB. ve Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  7. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    Teşekkür ederim herkese bilgiler için würthün yagını temin edip deniycem en kısa sürede.

8. reyhan garip

reyhan garip Yeni Üye

Seviye:
    Yağ olarak su an motorexin kuru ortam ıçın olan yağını kullanıyorum... Finish line da denedim ikiside aynı kalitede toz tutma meselesine gelince her iki yağı kullanırken arazide dolaştım arazi şartlarına bağlı olarak genelde zincirim tozlandı fakat yağların kuru ortam yağı olmasından dolayı üzerine basınçlı su tutulduğunda çok kolay temizlendi... Bence her şeyi yağdan beklememek lazım sadece yağ kullanımı ıle zincirin kirlenmesini önleyen yağ varsa bende kullanmak isterim zinciri belirli aralıklarla temizlemek gerektiği düsüncesindeyim...

Berke ÖZTÜRKMEN ve Tolga Oz bunu beğendi.
  9. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    makine yağı denilen piyasa 1 tlden yağlar acayip kötu yav 2 seferdir deniyorum sonunda beni zolayan şey olduğu farkettim çok toz topluyor ve zincir dişlilerden ayrılmıyor sanki yapışıyor ilk seferinde bisiklet komple yıkadım yok yağdan olmaz bişey sürtüyordur diye düşündüm ikinci defada yağladım ve temizleyince farkettim çok farkediyor çekişi düşürüyor fren balataya sürter gibi yavaşlatıyor sizi
    düz yol sayılabilecek yerde ön dişliyi 1 e geçirek kadar zorluyor
    kaliteli yağ arayışına girdim ve bu konuda buldum kendimi :)

10. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    zincir yağından ziyade zinciri nasıl yağladığımız da önemli. son birkaç sefer, zinciri yağladıktan sonra peçete ile tamamen kuruluyorum. sadece baklaların arasında yağ kaldığında emin olana kadar. zincirin yan yüzeylerinin yağa ihtiyacı yok. sadece aradaki baklaların ihtiyacı var.

nekadar az yağ okadar az toz :in:
    250 kmde bir bu işlemi yapıyorum. yani haftada 1 diyebiliriz

hasan akgül, Ömer KARAN ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  11. hasan akgül

hasan akgül Yeni Üye

Adı:
    HASAN
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar, 2001 yılında bianchi önden amortisörlü bisiklet almıştım eskitemedim ve şuan kron xc 250 1-2 gün önce aldım.. şunun için dedim yıllardır eski bisikletime tüfek ve tabanca temizleme ve koruyucu bakım yağı kullandım en ufak bir sıkıntı yaşamadım , göbeklere ise sudan etkilenmeyen gres yağı kullandım. özellikle koruyucu yağı tüm gövdede kullandım ve yaklaşık 13 sene o bisiklete bindim gitmediğim yer kalmadı tek bir pas ve bozulma olmadı, sadece değiştiğim lastik papuç ve fren teli oldu :D

12. ilkerbilgin

ilkerbilgin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şu paslanmama olayında kullandığınız malzemeler nelerdir yazabilir misiniz :)

13. hasan akgül

hasan akgül Yeni Üye

Adı:
    HASAN
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    her av bayisinde bulabileceğiniz gun tec ve beretta nın temizleme ve bakım yağı dikkat edin "silah bakım ve pas koruma olacak" diğer bazılarında yağ temizleme özellikli olanlar var dikkat edin ..