Tourney yerine 9'lu uyumlu ön aktarıcı ve aynakol tavsiyesi.

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar, Rockrider 520 MTB sahibiyim. Arkada 9'lu RD-M390 Acera aktarıcı var. Ön tarafta ise Tourney aktarıcı ve üzerinde Miranda yazan bir aynakol... Bu ön aktarıcı ve aynakol o kadar kötü ki hiçbir şekilde ayar tutmuyor. Aynakol zaten yamuk ve mağazada gördüğüm kadarı ile aynı model tüm bisikletlerin ön takım berbat.

Ben henüz çok yeni olduğumdan parçaların uyumluluğu konusunda pek bilgim yok. Sizden ricam bana ayar yapması ve kablo bağlaması (vites telini aktarıcıya bağlamak tourneyde işkence) kolay bir ön aktarıcı ve buna uyumlu bir aynakol önermeniz. Pahalıya kaçmak istemiyorum. Tüm bisiklet Acera olsun diye FD-M390 ve Acera aynakol almayı düşündüm. Toplamda 150 TL'ye yakın oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

(Bu arada vites koları da Acera.)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunu yapmayı hiç sevmiyorum ama mesajı üste çıkarmak istedim. Biraz çaresizim arkadaşlar. İlk defa bisiklet üzerinde değişiklik yapacağım. Tavsiyelerinize gerçekten ihtiyacım var.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Hatırladığım kadarıyla Acera giriş seviyede elle tutulur bir seri. Ön aktarıcı olarak sizi memnun edeceğini düşünüyorum.
Aktarıcının ayar tutmamasında tel kılavuzunun hatalı monte edilmesi de etken olabilir. Eliniz değmişken kılavuzu, kablo koruyucu başlıkları ve telin yağlamasını da kontrol edin.
Ayrıca aktarıcıyı aynakola doğru mesafede ve paralel monte ettiğinizden emin olun, gerekirse tecrübeli bir arkadaşınızdan veya kullanım kılavuzundan destek alın.

• Beğen
Tepkiler: gkon

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
aynen acera iş yapar full acera işini görür 2.ellere bak derim temiz ve daha uygun bulabilirsin :)

• Beğen

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
Daha önce montaj yapmadı isen ilk montajda bile birinden destek al ya da birkaç video izle
doğru montajı yapamazsan, ne yaparsan yap düzgün ayar tutmaz
Bu arada ben de de tourney ön artırıcı var birkaç serisi var ama genel olarak yetersiz

• Beğen

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese teşekkür ederim. Aynakol montajı hakkında bilgim yok fakat daha önce ön aktarıcıyı söküp taktım. Bol bol video vs. izleyerek halledeceğim. Etrafımda bu işi yapabilen biri yok malesef.