Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tourney t50 on aktariciya uygun aynakol tavsiyesi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında krhnbgck tarafından paylaşıldı.

1. krhnbgck

krhnbgck Üye

Adı:
    korhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese iyi aksamlar diliyorum.
    Bisiklet ailesine carraro force510 ile katildim 2 bisiklet aldigim icin kendi bisikletim icin butce dustu ve giris seviyesi bir bisiklet almak zorunda kaldim. Arastirmalarimda eger vites sisteminin bakimini ve yaglamasini iyi yaptigim surece pek sorun olmayacagi hizlanmak icin ise lastik ve aynakolu degistirerek cozum bulunabilecegini anladim. Burada deneyimli arkadaslarin tavsiyesine ihtiyacim var. Yokus asagi 30u gectigimde 21. Vites bosa donuyor yani ilk degisiklikte lastigi degistirmek degilde daha buyuk disli sayisina sahip bir aynakol secme geregini dusunuyorum sonraki islem icin lastik degistirmek gerekiyor sanirim. Bu nedenle tourney t50 icin uygun aynakol veya arkayi degistirmeden hem aynakol hemde on aktarici tavsiyesi rica ediyorum veya yanlis dusunuyorsam fikirlerinizi esirgemeyin lutfen saygilar.

2. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynakol dişlisini yükseltmek için yokuş aşağı değil düz yol performansınızı baz alın bence. (elinde satılık aynakolu olan biri olarak tavsiyem budur :) ) Yokuş aşağı aynakol büyüsede yine boşa düşecektir. İlk önce Lastikleri değiştirin bence çok farkettiğini göreceksiniz. Aynakolla ilgili diş sayısından çok, daha hafif bir aynakol daha az yorulmanızı ve hızlanmanızı sağlar.

gökçee bunu beğendi.
  3. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ercan beye katılıyorum.
    Hatta bence değişiklik yapmadan önce bir kaç ay daha kullanın, zamanla performansınızın arttığını göreceksiniz.
    Ben bisikleti ilk aldığımda bayır aşağı 40'ı geçemezken şimdi bayır yukarı bu hızlara ulaşıyorum. :D Değiştirdiğim tek şey ise lastik.

4. krhnbgck

krhnbgck Üye

Adı:
    korhan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Anlasilmistir, tesekkurler emeginize saglik.