Tour of Turkey 2014 Hakkında

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
@ErenAslan

R.T.E olmasa bu tur bu seviyelere ulaşamazdı dopermen takımı torku bu sene yine doperli çıkıak göründe bakın ,nede olsa işi ehlinden öğreniyorlar artık İspanyol ve Ukraynalılardan :alkis::alkis::alkis:

Scudo

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@Soner Sarihan

Aptal her zaman aptaldır. 20 küsür yaşına gelmiş bir insan hala beynini çalıştıramıyorsa o kişiden ümit gelmez.

Geçenlerde arabanın bir tanesi beni sıkıştırdı kavga çıkıyordu adam arabanın kenarından sopa çıkarttı, bende bisikletten indim ama adam arabadan inmedi. Yanında karısı çocuğu vardı o bana küfür ediyor ben ona ediyorum. Sonra cama eğildim ben böyle şeylerden korkmam koçum dedim, yiyorsa aşağı in dedim. Küfür ettik herkes yoluna gitti. Böyle hayvanlar olduğu sürece bunların olması doğaldır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Etaplar yayınlandı arkadaşlar, 8 Etap zirve finişleri, sprint finişleri geçen sene kine yakın bir rota. Başkente uğramayan bir rota var hala bunu da anlamıyorum, ayrıca araya bir zamana karşı sıkıştırsalardı çok daha güzel olabilirdi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Etaplardan birisi Babadağ zirvesinde bitse nasıl olur ? Tam Mont Ventoux gibi efsane bir dağ ,bitirir bisikletçileri. Zirve olarak harika bir bitiriş olur bence.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@hsnsylk

TUR'un takvimdeki yeri değişmediği sürece faydadan çok zarar verir bence, çünkü böylesine zorlu bir dağ etabı büyük turların genel klasman iddialılarını yarışa çekemeyeceği gibi zaman limitinin altında kalmak için çok zorlanacak olan sprinterleri de kaçırır.

Cumhurbaşkanlığı Turu birkaç senedir İsviçre'deki Romandie Turu ile aynı zamanda yapılıyor. Romandie Turu; UCI Pro Tour'da yer alan ve ciddi dağlık etaplara sahip bir yarış. Fransa'da sarı mayoyu kovalayacak olanlar Mayıs başında yarışmak istiyorlarsa Romandie Turu'na katılmayı tercih ediyorlar, Giro'ya katılacak olanlar ise Giro'ya bu kadar yakın bir yarışa girip kendilerini zorlamak istemiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Kavakkoru

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Bu arada hala takımlar belli değil, değil mi?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ErenAslan

rte halkının ne kadarı bisiklet kültürüne sahiptir, ne kadarı bisikletliye saygı gösteriyordur veya ne kadarı bisiklet sahibidir onu bir düşünmek lazım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Takımlar aynıdır belki 1 kaç tane farklılık olabilir. Marcel Kittel artık Türkiye ye geleceğini düşünmüyorum artık.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Soner Sarihan

http://foto.mtbtr.com/upload/TUR2013Twitter.jpg

Hocam durum çok vahim, özellikle bunlarla trafikte gittiğimizi düşününce..

arkadaşlar yazıları okumak için Resme sağ tıklayıp yeni pencerede açabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bizim millette 3 tane köprü fazla bile. Evet bu yorumları okumuştum,cahilce,medeniyetsizce yorumlar. Karşına alıp konuşsan çoğu üniversitelidir,kendini medeni sanır... Bisiklet şehirlerin trafiğini insanların yozlaşmasını engelleyecek tek araçtır....

Bülent Kavakkoru

Daimi Üye
Tepki
106
Bisiklet
Trek
TUR tarihinin bu sene bir hafta ötelenmesi pek iyi olmadı bence. Tour of Romandie ile çakışacak yani TUR bitiyor o başlıyor. Gerçi takımlar TUR planlarını çoktan yapmışlardır diye düşünüyorum. Geçen seneye göre takım sporcularında değişiklik olabilir. Bence sprinterlerden Kittel ve Graipel kesin gelirler diye düşünüyorum. Elmalı etabı dışındaki tüm etaplar iki bisikletçiyede çok uyuyor artı burada ikisininde yıldızı parladı. Birde TUR'a genelde Giro'ya katılan bisikletçiler geliyor.
Umarım güzel ve keyifli bir yarış olur. Sonrasında yine moral bozucu doping durumlarının yaşanmaması ümidiyle.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Turun düzergâhı açıklandı.

Biri tur organizasyonuna Türkiye'nin Ege'den ve Akdeniz'den ibaret olmadığını anlatması lazım. Karadeniz ve Anadolu'da da turun düzenlenmesi lazım. Her yıl farklı bir bölgemizde düzenleseler fena olmaz.

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün saat 11 de TRT Spor 'da Tur'un resmi Tanıtım toplantısı olacak. Katılacak takımlar % 90 belli olur bugün. Fakat kimler gelip gelmeyeceği açıllanır mı emin değilim..
Canlı yayın...
(link)

8 Pro team katılacak ilk açıklamaya göre.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İstanbul 'da velodrom yapmaya arsa bulamamışlar bahaneye bak...

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
oha şimdi görüyorum
https://pbs.twimg.com/media/BjFKC3dIEAAtnXR.jpg
mustafadan almışlar birincilği

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan.ÇABAŞ

Evet Cezayit turunda dopinglı çıktığı için Türkiye de doping yapmasa da elinden alındı. Dikkat ederseniz 80 li yıllar Slav egemenliğinde. Zamanın karanlık komünist ülkelerinin dopingle kazandığı yarışlar. Çin,Sovyet Rusya'da bunlar çok yaygındı fakat asla kantılanamadı. Doping kullanmak bu ülkelerde bir yandan o yıllarda sporu da yaygınlaştırdı.

Tepki
17
Bisiklet
Specialized
@hsnsylk

Tartışma çıkarmak gibi bir niyetim yok ama bu yoruma kesinlikle katılamayacağım. Spor anca gerekli altyapıyı, gerekli tesisi yapıp gerekli eğitmenleri yetiştirip, bahsi geçen spor dallarını destekleyerek ve uzun süreli bir spor politikası belirleyip bunları yürüterek yaygınlaşır, gelişir ve orta-uzun vadede başarı gelir.
Doping sporu yaygınlaştırıp sevdirseydi Türkiye'de herkes sporcu olurdu. Doping çıkmayan spor dalımız kalmadı, uluslararası arenada yarışan sporcularımızın büyük çoğunluğu dopingli çıktı. Dopingi o dönemlerde demir perde ülkeleri bir güç gösterisi olarak uyguluyor ve kullanıyordu. Bakın biz burdayız ve sizden güçlüyüz propogandası yapabilmek için bir devlet politikası olarak kullanılmıştı ve her bakımdan tesis olarak olsun insan gücü olarak olsun desteklenmişti.

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
@Erdem Topuzoğlu

işte şimdi bu dediklerinizi bizim hükümet destekliyor..
yurt dışından cezalar gelse bile ülke içinde haberi falan bile yapılmıyor ve verilen o altınlar geri bile alınmıyor ceza kesilmiyor.
isimleri stadlara veriliyor bla bla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O yıllarda doping testi yoktu bunu sporcular kendisi söylüyor herkes kullanıyor diye anlatan 100 Metre koşucuları var. Ruslar ve Çinliler bunu yapıyorlardı dopingi. Tabi ki tesisleşmeden, teşvik etmeden bunlar olmaz. Fakat o yıllarda yapılan bu durumlar sporun yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Eğer doping olmasaydı başarı elde edemeyeceklerdi ve de kimse spordan haberdar olmayacaktı tabi ki bu benim düşüncem.