Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tour of Croatia 2016/Giro del Trentino 2016

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Özgür R tarafından paylaşıldı.

1. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Yarın başlayacak ve bu sene ikincisi düzenlenecek Hırvatistan Turu'nda 6 etap üzerinden toplam 982 km koşulacak.

Genel klasmanı belirleyecek etaplara bakarsak; 4.etap zirve finişi ile biterken, 5.etap 40 km uzunluğunda takım zamana karşı olarak koşulacak.

Etap listesi..

Geçen sene ilk defa koşulan Hırvatistan Turu'nu CCC Sprandi Polkowice takımından Maciej Paterski kazanmıştı.

Web sitesi: Tour of Croatia 2016

Hırvatistan Turu ile birlikte aynı gün başlayan Giro del Trentino ise toplam 4 etaptan oluşuyor.1.etap 12 km uzunluğunda takım zamana karşı, 2.etap ise tırmanış finişi ile bitecek.

Etap listesi..

Startlist..

Son iki senedir Avusturalyalı sporcuların kazandığı Giro del Trentino'yu en fazla kaza ülke İtalyanlar.Geçen sene koşulan edisyonu Sky'dan Porte kazanırken, Astana'dan Landa ikinci, Sky'dan Konig üçüncü olarak tamamladılar.

Bu seneki kadrolara baktığımızda özellikle Giro'da biribirine rakip olacak Nibali ve Landa başta olmak üzere Bardet,Pozzovivo,Pirazzi,Cunego gibi isimler yarışacak.

Web sitesi: 40° Giro del Trentino Melinda - International Cycling Race 2.HC

Hırvatistan Turu'nu Eurosport yayınlıyor, Giro del Trentino içinse Eurosport yayını yok.

İyi seyirler..

2. etemete

etemete Yeni Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    herkese iyi seyirler

3. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    @etemete youtube canlı yayın var mı?

4. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Özgür R Özgür Hocam eline sağlık,
    bir şey sorucam, takımlar arasında Italy görünüyor, ülke olarak uci lisansı falan mı aldı nasıl oluyor bu ?

Özgür R bunu beğendi.
  5. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    @Kazuya Rica ederim Emrah hocam, emin olmamakla birlikte yarışın düzenlendiği ülkeye böyle bir hak tanınıyor diye biliyorum.Mesela sene başında koşulan Avusturalya yarışı olan Santos Tour Down Under'da UniSA Australia takımı koşmuştu.Bu yarış World Tour kapsamında olduğundan sadece o ülkenin takımı katılma hakkı alabiliyor. Ayrıca gene Arjantin yarışı olan Tour de San Luis'de ise birçok ülkenin takımı da yer aldı.Bu da sanırım o yarışın UCI America Tour kapsamında 2.1 kategori yarışı olmasından kaynaklanıyor.Ama dediğim gibi kesin emin değilim yanlış bilgi vermek istemem:)

sabitkamera, taner07 ve Kazuya bunu beğendi.
  6. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Özgür R çok teşekkürler bilgilendirme için, büyük ihtimal söylediğiniz gibidir. Hırvatistan turunda italyan olunca bi anlam veremedim de sorayım dedim:)

Bu arada dimensons data da guzel kadroyla gelmis, cavendishi bu sene biz degil hirvatlar izleyecek malesef;(

image.png

sabitkamera bunu beğendi.
  7. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Başlığa bakınca ikisini aynı yarış sanıyor insan fakat ikisi farklı yarışlar birisi Hırvatistan,diğeri Trentino bölgesi İtalya. Yanlış anlamayın da keşke başlığı açınca daha ayrıntılı bilgi verebilyseydiniz.
    @Kazuya Küçük yarışlara milli takımlar davet edilebiliyor, genelde sporcuları gençler yada asker gibi klasmanı düşük sporcular oluşturuyor. Bir kaç tanede performansını yitirmiş deneyimli sürücüler monte ediyorlar. Bu sporcular tecrübe kazansın diye bu yarışlara katılıyorlar. Kendi kulüp takımları da mevcut yani başka takımlar adına yarışıyorlar ve takım yarışa gitmeyince milli takım gidiyorsa bu şekilde yarışa katılmış oluyorlar. World tour yarışlarına katılmaları zaten çok zor, ancak böyle

Kazuya bunu beğendi.
  8. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    @Hasan Saylık Haklısınız birinin yayını olmadığından 2 farklı konu açmamak adına tek konuda toparlamak istedim ama karışıklık oldu sanırım.

@Kazuya Emrah hocam İtalya takımı Trentino yarışına kayıtlı.Ben aynı başlığa yazınca yarışları karışıklık oldu, kusura bakmayın.

sabitkamera, taner07 ve Kazuya bunu beğendi.
  9. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Hasan Saylık @Özgür R cok tesekkurler, benim gozumden kacmis ya, is guc derken dikkatli okumadan atladim:)
    @Hasan Saylık bilgilendirme icin tekrar tesekkurler, aslinda baya mantikli ismis tecrube kazandirmak adina

Özgür R bunu beğendi.
  10. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçen sene CCC Polkowice'nin domine ettiği Hırvatistan Turu'na bu sene biz sağ olalım yıldız yağıyor. Geçen sene Paterski kazanırken 4 takım arkadaşı da ilk 10 yapmıştı resmen domine etmişlerdi yarışı ama bu sene işleri biraz daha zor olacak :koptum::koptum: Cavendish, Pelucchi, Guardini, Nizzolo, Theuns gibi sprinterlerin yanında Paterski, Vanotti, Haas, Holst, Fumeaux, Hansen, McCarthy,Alafaci, Aredondo ve Doull gibi adamlar da genel klasman için yarışacaklar.

Trentino'da ise liste biraz daha meşhur; Landa, Peraud, Bardet, Pozzovivo, Nibali, Fugslang, Kangert, Finetto, Pelizotti, Colbrelli, Pirazzi, Kolobnev, Cunego, Carthy, Buchmann, Mancebo ve Santaromita:harika::harika:

11. orhca

orhca Aktif Üye

Adı:
    Orhun Ç.
    Seviye:
    Vallahi Bu Hırvat turunun kadrosuna bakınca imrenmemek elde değil, yeni bir yarış olmasına rağmen bayağı ilgi çekmiş. Yedeğin yedeği kadroyla gelmiş olsalar bile 5 tane world tour takımı var, Hırvat seyircisi gayet şanslı diyebiliriz. Benden daha bilgili forum üyeleri daha iyi yorumlar diye düşünüyorum bu olayı fakat sanki bu yarış bizim Turla gerek takvimdeki yeri gerekse konumu sebebiyle birebir rakibi gibi duruyor. Önümüzdeki senelerde bu rekabetin galibi umarım Türkiye Turu olur da önceki yıllardaki duyumlar gerçeğe dönüşür ve world tour yarışı oluruz.

sabitkamera ve Kazuya bunu beğendi.
  12. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Hırvatistan Turu ilk etabı toplu sprint finişi ile bitti ve Trek takımından Nizzolo kazandı. Cavendish ikinci oldu. Son bölümlerde kamera çekimini iyi yapamadılar..

Giro del Trentino'da ise takım zamana karşı olan ilk etabı Astana kazandı. Sky ikinci, AG2R üçüncü oldular.Böylece Nibali ilk etaptan rakiplerine karşı 14 saniyelik bir avantaj yakalamış durumda.

13. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hırvatistan Turu 1.etap sonu.

Trentino 1. etap sonu.

14. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Giro del Trentino'da 2.etabı Sky'dan Landa kazandı ve genel klasmanda da liderliği ele geçirdi. Nibali ya sorun yaşadı veya kötü bir gün geçirmesi nedeniyle beklentilerin altında kaldı ve zaman kaybetti. Giro'da yarışacak olan Firsanov'da etabın ikincisi olmayı başardı.

15. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Özgür R şu landayı gerçekten çok beğeniyorum, inşallah bu sezon hakettiği yere gelicek. Giro bekliyorum ondan bu sene:)

sabitkamera ve Özgür R bunu beğendi.
  16. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    @Kazuya Ben bu sene kazanmasını beklemiyorum ama seneye umutluyum:) Tırmanış yeteneği olduğu aşikar biraz da zamana karşısını geliştirirse iyi olacak:D

Hırvatistan Turu 2.etabı sprint ile sona erdi ve kazanan bu sefer Cavendish oldu. Nizzolo ikinci.Finiş fotosuna bakarsak Renshaw Cavendish'i finişe bırakmış diyebiliriz.:)

17. Kazuya

Kazuya Omnia Causa Fiunt

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    @Özgür R kesinlikle haklısınız.
    Son 5km yi izleme şansım oldu resmen son 20metre ye kadar renshaw getirdi, CAV sprint bile atmadı diyebilirim, çok rahat aldı. Böyle domestiğin olsun sprintere gerek yok:)

18. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Özgür R Nibali formsuzmuş gerçekten dün de Landa'ya dikkat edin bende iş yok tarzı birşeyler söylemişti galiba :D Landa bu yarışı kazanırsa sürpriz olur benim için mutlaka 3 veya 4. etapta problem yaşar :D

@Kazuya Renshaw da 3. oldu zaten :koptum::koptum:

Ali Demir, sabitkamera ve Kazuya bunu beğendi.
  19. Özgür R

Özgür R Karanlık Taraf

Seviye:
    Hırvatistan Turu 3.etabını Trek takımından Nizzolo kazandı. Dupont ikinci ve Pelucchi üçüncü oldu.

Tour of Croatia - Stage 3

Giro del Trentino'da ise 3.etabı Astana'dan Kangert son km'lerde yaptığı solo atakla kazandı.Genel klasmanda Landa'nın liderliği devam ediyor.

Giro del Trentino - Stage 3

Genel klasmanda son durum..

20. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Özgür R Landa'ya o kadar laf söyledim ama bugün inanılmaz yarışmış ya :eek::eek::eek:

Kazuya, Ali Demir ve Özgür R bunu beğendi.