Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tour de Romandie

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Mustafa ÇAKAR tarafından paylaşıldı.

  1. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    28/4-03/5 tarihleri arasında yapılacak yarışı malesef eurosport yayınlamıyor. Katılan ekiplere baktığımızda güzel bir tur olacağı belli. Sonuçları paylaşmaya çalışırız.

    Takımlar :

    RABOBANK NED RAB

    Clement Stef NED
    De Groot Bram NED
    Kozontchuk Dimitri RUS
    Menchov Denis RUS
    Freire Gomez Oscar ESP
    Moerenhout Koos NED
    Stamsnijder Tom NED
    Ten Dam Laurens NED

    TEAM SAXO BANK DEN SAX

    Bak Lars DEN
    Cancellara Fabian SUI
    Goolen Jurgen Van BEL
    Haedo Juan José AGR
    Lund Anders DEN
    Mccartney Jason USA
    Sörensen Chris Anker DEN
    Voigt Jens GER

    CAISSE D'EPARGNE ESP GCE

    Amador Andrey CRC
    Charteau Antony FRA
    Lastras Pablo ESP
    Losada Alberto ESP
    Portal Nicolas FRA
    Uran Rigoberto ESP
    Valverde Alejandro ESP
    Zandio Echaide Xavier ESP

    ASTANA LUX AST

    Bazayev Assan KAZ
    Dyachenko Alexandr KAZ
    Hernandez Jesus ESP
    Iglinskiy Maxim KAZ
    Morabito Steve SUI
    Rast Gregory SUI
    Schaer Michael SUI
    Zubeldia Agirre Haimar ESP

    SILENCE-LOTTO BEL SIL

    Dockx Bart BEL
    Dekker Thomas NED
    Evans Cadel AUS
    Gilbert Philippe BEL
    Lang Sebastian GER
    Scheirlinckx Staf BEL
    Van Den Broeck J. BEL
    Wegelius Charles GBR

    TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD USA THR

    Barry Michael CAN
    Boasson Hagen Edvald NOR
    Cavendish Mark GBR
    Lewis Craig USA
    Martin Tony GER
    Pinotti Marco ITA
    Possoni Morris ITA
    Siutsou Kanstantsin BLR

    TEAM KATUSHA RUS KAT

    Karpets Vladimir RUS
    Mcewen Robbie AUS
    Mikhaylov Gennady RUS
    Pozzato Filippo ITA
    Rovny Ivan RUS
    Swift Ben GBR
    Trusov Nikolay RUS
    Serov Alexander RUS

    FRANÇAISE DES JEUX FRA FDJ

    Casar Sandy FRA
    Coppel Jerome FRA
    Di Gregorio Rémy FRA
    Lemevel Christophe
    Meersman Gianni BEL
    Mourey Francis FRA
    Roy Jérémy FRA
    Veikkanen Jussi FIN

    FUJI - SERVETTO ESP FUJ

    Cobo Acebo Juan José ESP
    Benitez J. Alberto ESP
    Camano Iker ESP
    Kessiakoff Fredrik SUE
    Serrano Ricardo ESP
    Jufre Pou Josep ESP
    De La Fuente David ESP
    Capecchi Eros ITA

    LIQUIGAS ITA LIQ

    Corioni Claudio ITA
    Guarnieri Jacopo ITA
    Kreuziger Roman CZE
    Quinziato Maneuol ITA
    Sabatini Fabio ITA
    Szmyd Sylvwester POL
    Vanotti Alessandro ITA
    Zaugg Oliver SUI

    QUICK STEP BEL QST

    Cataldo Dario ITA
    Cornu Dominique BEL
    Facci Mauro ITA
    Hulsmans Kevin BEL
    Malacarne Davide ITA
    Rosseler Sébastien BEL
    Schwab Hubert SUI
    Seeldraeyers Kevin BEL

    TEAM MILRAM GER MRM

    Barla Luca ITA
    Fothen Markus GER
    Fothen Thomas GER
    Müller Martin GER
    Roels Dominik GER
    Rohregger Thomas AUT
    Scholz Ronny GER
    Voss Paul GER

    EUSKALTEL - EUSKADI ESP EUS

    Anton Igor ESP
    Astarloza Chaurreau Mikel ESP
    Fdez De Larrea Koldo ESP
    Galdos Aitor ESP
    Isasi Flores Inaki ESP
    Landaluze Inigo ESP
    Oroz Juan José ESP
    Urtasun Pablo ESP

    COFIDIS, LE CREDIT PAR TELEPHONE FRA COF

    Brard Florent FRA
    Buffaz Mickaël FRA
    Hary Maryan FRA
    Kern Christophe FRA
    Moncoutie David FRA
    Sijmens Nico BEL
    Taaramae Rein EST
    Usov Alexandre BLR

    AG2R LA MONDIALE FRA ALM

    Arrieta Lujambio José Luis ESP
    Bonnafond Guillaume FRA
    Clerc Aurélien SUI
    Gadret John FRA
    Goubert Stéphane FRA
    Loubet Julien FRA
    Pliuschin Alexandr MDA
    Valjavec Tadej SLO

    GARMIN SLIPSTREAM USA GRM

    Cozza Steven USA
    Duggan Timmy USA
    Euser Lucas USA
    Farrar Tyler USA
    Martin Dan IRL
    Meier Christian CAN
    Patour Kilian FRA
    Van Der Velde Ricardo NED

    BOUYGUES TELECOM FRA BTL

    Belgy Julien FRA
    Gene Yohann FRA
    Haddou Saïd FRA
    Jerome Vincent FRA
    Labbe Arnaud FRA
    Le Floch Guillaume FRA
    Sokolov Evgeny RUS
    Sprick Matthieu FRA

    LAMPRE ITA LAM

    Bindi Emanuele ITA
    Bono Matteo ITA
    Buts Vitaliy ITA
    Caucchioli Pietro ITA
    Loosli David SUI
    Marzano Marco ITA
    Ponzi Simone ITA
    Zagorodniy Volodymyr UKR

    BMC RACING TEAM US BMC

    Bookwalter Brent USA
    Bovay Steve SUI
    Frank Mathias SUI
    Louder Jeff USA
    Mckissick Ian USA
    Moos Alexandre SUI
    Wyss Danilo SUI
    Zberg Markus SUI

    CERVELO SUI CER

    Fleeman Daniel GBR
    Gomez Marchante José ESP
    Gustov Volodymir UKR
    King Ted USA
    Konovalovas Ignatas LTU
    Pujol Munoz Oscar ESP
    Rolin Dominique CAN
    Wyss Marcel SUI

    Etaplar :

    28.04.2009 Prologue (TTT) Lausanne 3.1 km

    29.04.2009 Stage 1 Montreux - Fribourg 176.2 km

    30.04.2009 Stage 2 La Chaux-de-Fonds 161.5 km

    01.05.2009 Stage 3 (TTT) Yverdon-les-Bains 20.1 km

    02.05.2009 Stage 4 Estavayer-le-Lac - Sainte-Croix 157.5 km

    03.05.2009 Stage 5 Aubonne - Genève 153.8 km
     
  2. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Zamana karşı yapılan ilk etabın ilk 20 si şöyle oluştu:

    1 Frantisek RABON CZE THR 26 3:44
    2 Sandy CASAR FRA FDJ 30 3:46
    3 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP GCE 29 3:47
    4 Tyler FARRAR USA GRM 25 3:48
    5 Roman KREUZIGER CZE LIQ 23 3:48
    6 Maxim IGLINSKY KAZ AST 28 3:48
    7 Jussi VEIKKANEN FIN FDJ 28 3:48
    8 Jerome COPPEL FRA FDJ 23 3:49
    9 Manuel QUINZIATO ITA LIQ 30 3:49
    10 Oscar FREIRE GOMEZ ESP RAB 33 3:49
    11 Fabian CANCELLARA SUI SAX 28 3:49
    12 Tony MARTIN GER THR 24 3:49
    13 Rigoberto URAN COL GCE 22 3:49
    14 Philippe GILBERT BEL SIL 27 3:49
    15 Rein TAARAMAE EST COF 22 3:50
    16 Mikel ASTARLOZA CHAURREAU ESP EUS 30 3:50
    17 Fredrik KESSIAKOFF SWE FUJ 29 3:50
    18 Alexander SEROV RUS KAT 27 3:51
    19 Dominique CORNU BEL QST 24 3:51
    20 Alexandre MOOS SUI BMC 37 3:51
     
  3. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
  4. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Montreux - Fribourg 176.2 km lik etapta 3 kişilik kaçış grubu yarışı 25 sn kadar önde bitirdi. Etabı kazanan Fuji Servetto dan Ricardo Serrano oldu. Saxobank tan Lars BaK ikinci ve Astana dan Gregory Rast 3. oldular. Genel klasmanda Gregory Rast liderliğe yükseldi. Seyredemeyenler için Etabın yapıldığı parkuru görmenizi isterdim hakikaten tablo gibi bir manzara vardı.
     
  5. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    resmi etap sonucu ilk 10 :
    1. Ricardo Serrano (Spain / Fuji ) 2 hrs 8 mins 35 secs

    2. Lars Bak (Denmark / Saxo Bank ) "

    3. Gregory Rast (Switzerland / Astana ) same time

    4. Tony Martin (Germany / Columbia ) +28 secs

    5. Haimar Zubeldia (Spain / Astana ) "

    6. Koldo Fernandez (Spain / Euskaltel ) +31"

    7. Jacopo Guarnieri (Italy / Liquigas ) "

    8. Tyler Farrar (U.S. / Garmin ) "

    9. Markus Zberg (Switzerland / BMC Racing Team ) "

    10. Michael Schaer (Switzerland / Astana ) same time
     
  6. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Bahsettiğim manzara hakkında bir fikir vermek gerekirse :
    http://eurosport.yahoo.com/29042009...geneva-lake-during-first-stage-63rd-tour.html
     
  7. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    La Chaux-de-Fonds - La Chaux-de-Fonds 161.5 Kmlik etap sonuçları büyük sprinter yine döktürdü bugün.

    1 FREIRE GOMEZ Oscar (ESP) ESP19760215 RABOBANK 4:06:56
    2 RABON Frantisek (CZE) CZE19830926 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:00
    3 BAZAYEV Assan (KAZ) KAZ19810222 ASTANA + 0:00
    4 KREUZIGER Roman (CZE) CZE19860506 LIQUIGAS + 0:00
    5 MARTIN Daniel (IRL) IRL19860820 GARMIN - SLIPSTREAM + 0:00
    6 BONO Matteo (ITA) ITA19831111 LAMPRE - N.G.C + 0:00
    7 MOOS Alexandre (SUI) SUI19721222 BMC RACING TEAM + 0:00
    8 BAK Lars Ytting (DEN) DEN19800116 TEAM SAXO BANK + 0:00
    9 VALJAVEC Tadej (SLO) SLO19770413 AG2R LA MONDIALE + 0:00
    10 PETROV Evgeny (RUS) RUS19780525 TEAM KATUSHA + 0:00

    sarı mayo :

    1 RAST Grégory (SUI) SUI19800117 ASTANA 6:19:13
    2 SERRANO GONZALEZ Ricardo (ESP) ESP19780804 FUJI-SERVETTO + 0:05
    3 BAK Lars Ytting (DEN) DEN19800116 TEAM SAXO BANK + 0:12
    4 RABON Frantisek (CZE) CZE19830926 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:27
    5 FREIRE GOMEZ Oscar (ESP) ESP19760215 RABOBANK + 0:28
    6 CASAR Sandy (FRA) FRA19790202 FRANÇAISE DES JEUX + 0:34
    7 MARTIN Tony (GER) GER19850423 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:35
    8 VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP) ESP19800425 CAISSE D'EPARGNE + 0:36
    9 KREUZIGER Roman (CZE) CZE19860506 LIQUIGAS + 0:37
    10 IGLINSKY Maxim (KAZ) KAZ19810418 ASTANA + 0:37
     
  8. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Bugünkü etap takım zamana karşı etabı idi sonuçlar ve sarı mayo sırlaması şöyle:

    1 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD 18:37
    2 CAISSE D'EPARGNE + 10
    3 TEAM SAXO BANK + 16
    4 LIQUIGAS + 24
    5 SILENCE-LOTTO + 25
    6 TEAM KATUSHA + 25
    7 CERVELO TEST TEAM + 25
    8 ASTANA + 34
    9 FRANÇAISE DES JEUX + 38
    10 RABOBANK + 39
    11 COF COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE + 43
    12 GARMIN - SLIPSTREAM + 45
    13 BMC RACING TEAM + 46
    14 LAMPRE - N.G.C + 47
    15 EUSKALTEL - EUSKADI + 1:01
    16 AG2R LA MONDIALE + 1:02
    17 BOUYGUES TELECOM + 1:02
    18 QUICK STEP + 1:03
    19 FUJI-SERVETTO + 1:11
    20 BBOX BOUYGUES TELECOM + 1:21

    Sarı mayo
    1 RABON Frantisek (CZE) CZE19830926 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD 6:38:17
    2 BAK Lars Ytting (DEN) DEN19800116 TEAM SAXO BANK + 0:01
    3 MARTIN Tony (GER) GER19850423 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:08
    4 VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP) ESP19800425 CAISSE D'EPARGNE + 0:19
    5 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) BLR19820809 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:21
    6 URAN Rigoberto (COL) COL19870126 CAISSE D'EPARGNE + 0:21
    7 POSSONI Morris (ITA) ITA19840701 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:22
    8 LOSADA ALGUACIL Alberto (ESP) ESP19820228 CAISSE D'EPARGNE + 0:31
    9 KREUZIGER Roman (CZE) CZE19860506 LIQUIGAS + 0:34
    10 GILBERT Philippe (BEL) BEL19820705 SILENCE-LOTTO + 0:36
    11 KARPETS Vladimir (RUS) RUS19800920 TEAM KATUSHA + 0:39
    12 WYSS Marcel (SUI) SUI19860625 CERVELO TEST TEAM + 0:40
    13 EVANS Cadel (AUS) AUS19770214 SILENCE-LOTTO + 0:40
    14 FREIRE GOMEZ Oscar (ESP) ESP19760215 RABOBANK + 0:40
    15 ZANDIO ECHAIDE Xabier (ESP) ESP19770317 CAISSE D'EPARGNE + 0:42
     
  9. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    157 Km lik Estavayer-Le-Lac - Sainte-Croix etabı sonuçları tanıdık bir isim kazandı. Bu sene TDF ta da ismini sıkça duyacağımızı sanırım.

    1 KREUZIGER Roman (CZE) CZE19860506 LIQUIGAS 4:11:44
    2 TAARAMAE Rein (EST) EST19870424 COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE + 0:00
    3 KARPETS Vladimir (RUS) RUS19800920 TEAM KATUSHA + 0:07
    4 KESSIAKOFF Fredrik (SWE) SWE19800517 FUJI-SERVETTO + 0:17
    5 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel (ESP) ESP19791117 EUSKALTEL - EUSKADI + 0:45
    6 DI GREGORIO Rémy (FRA) FRA19850731 FRANÇAISE DES JEUX + 0:51
    7 CATALDO Dario (ITA) ITA19850317 QUICK STEP + 0:51
    8 FRANK Mathias (SUI) SUI19861209 BMC RACING TEAM + 0:51
    9 VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP) ESP19800425 CAISSE D'EPARGNE + 0:51
    10 EVANS Cadel (AUS) AUS19770214 SILENCE-LOTTO + 0:51
    11 MENCHOV Denis (RUS) RUS19780125 RABOBANK + 0:51
    12 URAN Rigoberto (COL) COL19870126 CAISSE D'EPARGNE + 0:51
    13 SZMYD Sylvester (POL) POL19780302 LIQUIGAS + 1:17
    14 GILBERT Philippe (BEL) BEL19820705 SILENCE-LOTTO + 1:20
    15 MARTIN Tony (GER) GER19850423 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 1:24
    16 WYSS Marcel (SUI) SUI19860625 CERVELO TEST TEAM + 1:24
    17 BAK Lars Ytting (DEN) DEN19800116 TEAM SAXO BANK + 1:24
    18 IGLINSKY Maxim (KAZ) KAZ19810418 ASTANA + 1:24
    19 MARZANO Marco (ITA) ITA19800610 LAMPRE - N.G.C + 1:24
    20 BONNAFOND Guillaume (FRA) FRA19870623 AG2R LA MONDIALE + 1:24

    Genel klasman :

    1 KREUZIGER Roman (CZE) CZE19860506 LIQUIGAS 10:50:25
    2 KARPETS Vladimir (RUS) RUS19800920 TEAM KATUSHA + 0:18
    3 TAARAMAE Rein (EST) EST19870424 COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE + 0:25
    4 VALVERDE BELMONTE Alejandro (ESP) ESP19800425 CAISSE D'EPARGNE + 0:46
    5 URAN Rigoberto (COL) COL19870126 CAISSE D'EPARGNE + 0:48
    6 BAK Lars Ytting (DEN) DEN19800116 TEAM SAXO BANK + 1:01
    7 EVANS Cadel (AUS) AUS19770214 SILENCE-LOTTO + 1:07
    8 MARTIN Tony (GER) GER19850423 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 1:08
    9 KESSIAKOFF Fredrik (SWE) SWE19800517 FUJI-SERVETTO + 1:16
    10 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) BLR19820809 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 1:21
     
  10. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    Şerif Şentürk bunu beğendi.
  11. Mustafa ÇAKAR

    Mustafa ÇAKAR Forum Demirbaşı

    Kayıt:
    3 Nisan 2009
    Mesajlar:
    485
    Beğeniler:
    771
    Şehir:
    İzmir
    Seviye:
    SARI MAYO ROMAN KREUZIGER in
    SON ETAP ve GENEL KLASMAN SONUÇLARI

    6.Etap : Toplu finiş sonrası oluşan sıralama


    1 FREIRE GOMEZ Oscar (ESP) ESP19760215 RABOBANK 3:29:49
    2 FARRAR Tyler (USA) USA19840602 GARMIN - SLIPSTREAM + 0:00
    3 FERNANDEZ Koldo (ESP) ESP19810913 EUSKALTEL - EUSKADI + 0:00
    4 GILBERT Philippe (BEL) BEL19820705 SILENCE-LOTTO + 0:00
    5 SIJMENS Nico (BEL) BEL19780401 COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE + 0:00
    6 MARTIN Tony (GER) GER19850423 TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD + 0:00
    7 ZBERG Markus (SUI) SUI19740627 BMC RACING TEAM + 0:00
    8 CAMANO ORTUZAR Iker (ESP) ESP19790314 FUJI-SERVETTO + 0:00
    9 LANG Sebastian (GER) GER19790915 SILENCE-LOTTO + 0:00
    10 VOIGT Jens (GER) GER19710917 TEAM SAXO BANK + 0:00


    GENEL KLASMAN

    1 KREUZIGER Roman (CZE) LIQUIGAS 14h20'14"
    2 KARPETS Vladimir (RUS) TEAM KATUSHA +18"
    3 TAARAMAE Rein (EST) COFIDIS, LE CREDIT PAR TELEPHONE +25"
    4 VALVERDE Alejandro (ESP) CAISSE D'EPARGNE +46"
    5 URAN Rigoberto (COL) CAISSE D'EPARGNE +48"
    6 BAK Lars (DEN) TEAM SAXO BANK +01'01"
    7 EVANS Cadel (AUS) SILENCE-LOTTO +01'07"
    8 MARTIN Tony (GER) TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD +01'08"
    9 KESSIAKOFF Fredrik (SUE) FUJI - SERVETTO +01'16"
    10 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) TEAM COLUMBIA - HIGH ROAD +01'21"