Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tour De France(Fransa Bisiklet Turu)

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında lancearmstrong tarafından paylaşıldı.

1. lancearmstrong

lancearmstrong Yeni Üye

Seviye:
    Herkese Selam...Arkadaslar fransa bisiklet turuna katilim sartlari hakkinda bilginiz var mi acaba?Normal bi bisikletci katilmak istese acaba ne yapmali?En son degisikler ne acaba?:ci:

2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bildiğim kadarıyla pro takımlara dahil bir sporcu olman gerekiyor, bazı takımlar ise organizasyon tarafından wild card ile TDF'a çağırılıyorlar, bireysel sporcu alınmıyor olması lazım.

3. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    türkiye'de o düzeyde sporcu olarak kimler var???

4. muamyildiz

muamyildiz Kıdemli Üye

Seviye:
    "kim" de değil, "kimler" :) . Türkiye 'de o düzeye yakın olan biri yok

5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    " Normal bi bisikletci " den kastin hafta sonu pedalcısı ise, onun hiç bir şansı yok.
    Bir sporcu olarak " nasıl Tour de France' a kadar gelinir?" in ilk adımı ise gayet basit. Lisans çıkarıp, lokal bir amatör takımla spora başlarsın.
    Sıkıntı ikinci ve devamındaki adımlarda.:D

Bölgesel seçmeler, milli seçmeler, uluslararası yarışmalar-dereceler, dünya şampiyonaları... Derken bir bakıyorsunuz Fransa Turu.

6. lancearmstrong

lancearmstrong Yeni Üye

Seviye:
    Evet bi hafta sonu pedalcisinin zaten yeri olamaz boyle bi yerde de benim anlatmak istedigim aslinda suydu kendine cok guvenen birisinin ve kendisine boyle imkanlar verilmeyen local takimlarda yarismak ya da ne bileyim diger bildiginiz gibi her zaman bi sebep bulunur eger bi sey olmayacak olursa...bu gibi nedenlerden dolayi peki kimse bu kisiyi ya da kisileri tanimiyosa ve de bu kisilerde yeterli yetenek varsa Turkiye de olup olmamasi pek onemli degil olsada
    zaten o kisi yada kisilerin eline hicbisey gecmez ben bunu bildigim icin biraz da kisisel olarak olaya baktigim icin boyle biseyi dusunup yorumlarinizi almak istemistim...Yorumladiginiz icin tesekkurler arkadaslar...

canyon ve Fatih Ertörün bunu beğendi.
  7. Lobo

Lobo Aktif Üye

Seviye:
    Konuya Lance Armstrong'dan girelim.

13 yaşında İron Kids Triathlonunu kazanan ve 16 yaşında profesyonel triathlet olan ..... ve 1989 Moskava geçler Dünya kupasına, 1991 ABD amatör şampiyonu, 1992 yılında Olimpiyatlara katılan ve sonrası tam profesyonelliğe geçen Lance Armstrong ilk profesyonel yarışını 1. olan yarışcdan 27 dakika sonra ve sonuncu olarak bitirdiğinde profesyonelliğin ne denli zor olduğunu anlamış.

...........
    ..............

1- Fransa turu (Tour de France) bir tertip örgütü (komitesi) tarafından düzenleniyor.
    2- Tura katılacak olan ekipleri yine bu düzenleme örgütü (komitesi) seçiyor.
    3- Seçilen ekipler UCİ nin açıkladığı UCİ ProTour ekipleri arasından seçiliyor.
    vs.
    vs.
    mesela 20 ekibin 18 ekibi UCİ ProTour listesinden 2 ekip Wildcard adlandırılan ve aslında yeterli kalifiye olmayan ekiplere imkan tanıma amacını taşıyor ki.....
    evet.. ki bu wildcard öyle rastgele kullanılmıyor. Zira ekibin en azından UCİ Continental Tour listesinde olması gerekli.

8. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Tour de France'de yarışan biri olmak için,
    1. 10,en geç 14 yaşında spora başlamış olmanız,(daha ileriki yaşlar çok geç)
    2. Spora başlarken ilk yarışlarda birçok sporcuyu eleyip 1. olmuş parlak yetenekli biri olmanız.
    3.Birçok yarış koşmanız,
    4.yıllarcaspora devam edip hiç ama hiç idmanları bırakmamanız.
    5.Pro takımlara kapağı atmak için gelişim adına masrafları kendi cebinziden karşılabilecek güçte olmanız.
    6.Pro takıma kapağı attıktan sonra da o takımın tüm idmanlarına katılıp o takım adına tur harici yarışlarda kendinizi göstermeniz,takım menajerine biraz lobicilik yapmanız
    7.Menajer tarafından kadroyu dahil edildikten sonra da medikal anlamda kendinize yatırım yapmanız gerekmektedir.
    8.Fransa turunda Doğru zamanda doğru yerde atak yapar ve o gün de medikal desteğiniz size yardım ederse turu bile kazanbilirsiniz.

ha bir de Türkiye'de doğmamanız gerekiyor. :D

9. mustea7

mustea7 Forum Bağımlısı

Seviye:
    türkiye de böyle bir takım da yok bildiğim kadarıyla

10. ali_gülcan

ali_gülcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Fatih çok güzel yazmışsın gerçekten :)

11. lancearmstrong

lancearmstrong Yeni Üye

Seviye:
    Evet tesekkurler arkadaslar konuyu gercekten cok iyi yorumladiniz hepinize teker teker tesekkur ediyorum...Ben Turkiye de dogmadigima gore cok ama cok kucuk bi sansim olabilir belki ha ne dersiniz....Saka yapmistim sadece...Keske Turkiyede bu kadar prestijli bi tur yapilsaydi da yeni yeteneklerin onunun acilmasina katkida bulunabilecek imkanlar goz onune serilseydi...Ama ne yazikki daha bisikletin nasil bi sey oldugunu dahi bilmeyenler var ulkemizde..Aci ama gercek her zaman oldugu gibi gercekler acidir,biber de acidir oyleyse biber gercekmidir?...

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  12. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    yanlış anlamada.yani arkadaşım seni beni bu saatten sonra almazlar

13. lancearmstrong

lancearmstrong Yeni Üye

Seviye:
    Yok estagfurullah her iste oldugu gibi bu da bi sans isi iste ya da tanidik ortamina bagli bi sey ne kadar da yetenekli olsan imkan olmayinca maalesef olmuyo bazi seyler..

canyon ve Fatih Ertörün bunu beğendi.
  14. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sohbetlerin birisinde dikkatimi çekti. Türkiye de uci lisanslı bir dağ bisikleti takımı olan alanya gold city bisiklet takımı olduğunu biliyorum. Başka da bi bilgim yok. Ama bir TÜRK Fransa turuna katılmayı veya ülkemizin adını duyurmayı başaramazmı? Benimde şahsen tanıdığım ve bisiklet dünyasınında tanımış olduğu 2005 Türkiye dağ bisikleti şampiyonu 2005 balkanlar zamana karşı yol bisikleti şampiyonu ve 2007 ağustos 1. karadeniz oyunları bisikle dalında genel klasman 1. si ve türkiyeye altın madalya kazandıran Mustafa SAYAR ı bu konuda biraz daha fazla şanslı olduğunu düşünüyorum. Türk lerin önüne her zaman engeller yığılır ama biz türküz kanımızda var. Pes etmeyiz. Bence istedikten sonra neden fransa turlarında başarılı bisikletçilerimiz boy göstermesin.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

15. Lobo

Lobo Aktif Üye

Seviye:

Bu topic içindeki diğre yazıları okursan sanırım neden olmayacağını anlarsın.

Özetle:
    Fransa Turu bir çok Avrupa ülkesinde canlı olarak ve gün boyu yayınlanmaktadır. Sadece görsel medyada değil. Radyolardan bile.

Reklam gelirleri çok yüksek. Yayın haklarıda.

Eğerki bizim ülkemizde birileri bu işten para kazanılacağını anlarlarsa, Turlar Türkiyedede canlı yayınlanır.

Ama bir Türk takımının katılımı???

Biraz zor.

Oysaki bisiklet sporunda Binici transfer etmek ve ekibine bağlamak ve ekip adına yarıştırmak futboldakinden daha kolay.

Yani yarışmacılarımız (ki bir çok ülkede bu böyle) başka bir ülkenin vatandaşı olabiliyor.

16. muamyildiz

muamyildiz Kıdemli Üye

Seviye:
    mustafa 'yı ben de şahsen tanıyorum, yorumlarını ve onun hakkındaki düşüncelerini gayet iyi anlayabiliyorum, gerçekten bir yetenek. ama yurt dışındaki seviyeyi bir bilsen.. bir de yurtdışındaki seviyenin de tepe noktası, Fransa turunda bahsediyoruz. 3-4 günlük degil 3 haftalık bir yarış.

arkadaşlar, önce bu ülkede spora ve sporcuya saygı olsun, daha sonra uluslararası ortamlarda bisikletçilerimiz başarılı olsun, yükselsin, uluslararası yarışlarda derece almaya alışalım, daha sonra Fransa turu.

çapımızı bilelim, lütfen :in:

grikartal, fatihgüven, nasuh ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  17. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Lobo arkadaşım ben başarılamayacak bişey gözüyle düşünmemiştim. Ama en mantıklı ve kaliteli cevabı muarrem abi verdi. Sizede kendisine de paylaşımınız için teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Lobo ve lancearmstrong bunu beğendi.
  18. Lobo

Lobo Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Mustafa,

ben başarılmayacak birşey olarak söylemedim.

Türk bisiklet sporunun bugünkü durumunu ve yarınını değerlendirmek bana düşmez.

Oysa fikrimi beyan edebilirim. Ama buradaki çerçeveleri aşar Fransa Turuna bizlerin neden takım sokamıyacağımızı anlatmak.

Muharreme bende katılıyorum.

Yurt dışındaki seviyeyi ve imkanları bir bilsen.
    .......
    Önce bu ülkede spora ve sporcuya saygı olsun. Daha sonra Fransa Turu.

Çok doğru ifade edilmiş.

19. muamyildiz

muamyildiz Kıdemli Üye

Seviye:
    bu arada, muharrem kim arkadaşlar?

20. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Ben Muharrem dememişim Muarrem demişim :)

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK