Tour De France 2013

Ali Caydas

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Cannondale
Bu sene 29 Haziranda başlayacakmış,100.yılı olduğu için daha güzel olacağını düşünüyorum.

Katılacak takımların,sporcuların ve etapların bilgileri şu sitede var : (link)

http://www.letour.fr/le-tour/2013/img/map_route.jpg

Tour De france 2013.
Sırasıyla:Takım adı,Bisiklet markası,Komponent,takımın temsil ettiği ülke

1-) Vacansoleil SCM:Bianchi-Campy-Hollanda/
2-) Orica GreenEdge:scott-Shimano-Australia
3-) Lotto beliseol: Ridley-Campy-Belgium/
4-) Ag2R La Mondiale:Focus-Campy-France
5-) Movistar:pinarello-Campy-Spain/
6-)Omega Pharma-Quick Step:Specialized-Sram-Belgium
7-) Team Katusha:Canyon-Shimano-Russia/
:cool: So jasunBH G6-France-(?)-France
9-) Team Argos Shimano:Felt-Netherlands/
10-) Team Sky:pinarello-Shimano-Great Britain
11-) BMC Racing Team:BMC-Shimano-USA/
12-)Pro Team Astana-Specialized-Campy-Kazakstan
13- Belkin Pro cycling Team-Giant-Shimano-Nedherland/
14-Garmın-Sharp-Cervelo-Sram-USA
15- Euskaltel Euskadi:Orbea-Shimano-Spain/
16-Team Saxo-Tinkoff-Specialized-Sram-Denmark
17- Fdj Fr: lapierre-shimano-France/
18- Team lampre-merida:Merida-Campy-Italy
19- Radioshack-leopard:Trek-?-Luxembourg/
20-Team Europcar:Colnago-Campy-France

Takımlar listesi Derya Keçeci abimizin çalışmasıdır ilk konuya eklenmesi uygun oldugundan bu mesaja ekliyoruz.

Scudo

cku

Aktif Üye
Tepki
154
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
" Fransa Bisiklet Turu'nun son şampiyonu Büyük Britanyalı Bradley Wiggins'in, dizindeki sakatlık yüzünden bu yılki yarışa katılmayacağını açıkladı. "

Tepki
156
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
shimano 100 yıl için bir oyun yapmis(tahminimce). ödulu de di2 kompenant takimi. siteai asagida
tourgame.weraceshimano.com
size verilen belirli miktarda parayla kendi takiminizi olusturuyorsunuz. sporcularinizin puanlarina gore siralamaniz belli oluyor

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
takım tanıtımları yapılıyor.. izlemeyenler için hatırlatayım eurosport1 de

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Froome alır herhalde bu sene. Her ne kadar kendini geri plana atsa da Contador'dan da bir sürpriz gelebilir.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
Cahilce bir soru olacak ama takımlara baktım hiç türk takımı yok. Kron salcano falan katılmıyor mu acaba :)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kategoriler vs. var, Konya Torku o mertebeye ulaşamadı henüz, daha alt düzey turlarda yarışıyorlar.

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
Şu anda söyleyeceklerim tahmin ya da öngörü değil sadece şahsi isteklerim ve gönlümden geçenlerdir.

1-) Jens Voigt üstad giderayak bir güzel etap alsın ve gitmesin. Onsuz tura nasıl alışacağız bilmiyorum.

2-) Hazır Jens üstaddan bahsetmişken isteklerimiz arasında gezintiye onun takımından devam edelim. Andy Schleck'in turu kazanma falan gibi bir iddia yahut ihtimalinin olmadığı malum, lakin iki sene önceki tadı damağımızda kalan Galibier etabı kıvamında bir etap daha alsın. Evde televizyon başında at yarışı izlercesine bir etap izleyelim. Yürü be oğlum bastır be baba nidaları eksik olmasın.

3-) Tabii ki Voeckler. Bir on gün daha olmasa da , onu zirvelerin en tepesinde yine dili dışarda vaziyette , değme tırmanışçılarla aşık atarken görmemize sebebiyet verecek kadar bir süre sarı mayoyu taşısın. Herkes savaşıyor eyvallah ama savaşmak en çok ona yakışıyor.

4-) Fuglsang geçen sene kendisine yapılan çirkinliğe inat ne kadar etap alabiliyor ne kadar puan toplayabiliyorsa toplasın. Her şeyi kazansın kazanılabilecek.

5-) Thibaut Pinot yine epik bir zafer kazansın. Her şeyden önemlisi biz yine Marc Madiot'yu arabanın penceresinden sarkıp ona gaz verirken gururlu gururlu gözyaşlarını zor tutarken görelim. Ne duygulanmıştım be, çok zor tutmuştum ben de gözyaşlarımı.

6-) Yağmur çamur bir etap olmasın bir kaza çıkmasın ama eğer olursa da John Gadret çıksın piyasaya. Yapsın gövde gösterisini.

7-) Kreuziger ve Roche domestikliği çok iyi kotarabilsinler de süper domestik sayımız artsın. Çoluğa çocuğa ne adamlar ne kahraman domestikler vardı diye anlatırken onları da sayabilelim.

:cool: Euskaltel artık İgor Anton'la mı olur Mikel Nieve'yle mi olur bilmem ama bir etap alsın. Ne olur dağılmasın bu takım.

9-) Contador ve Dani Navarro bir etap sonunda önde yalnız kalsınlar ve Contador etabı bıraksın. Etap sonrasında da gidip ilk sarılan tebrik eden kişi olsun hakiki süper domestiği.

10-) Paris-Roubaix'de Spartaküs'ün gazabına uğrayan büyük yürek Sep Vanmarcke bu kez kazansın. Hep beraber alkışlayalım. Ne güzel savaşmıştı ama.

11-) De Gendt geçen sene Giro'da, Stelvio'da yaptığı şeyi bir daha yapsın demek akıl dışı olur ama varsın olsun. Nasıl olsa benim gönlümden geçen istekler, arzular, hayaller değil mi bunlar.

12-) Quintana, Moser, Bouhanni, Bardet, Kwiatkowski, Malori, Talansky, Van Garderen ve diğer tüm gencecik yıldızların parladığı, bakınca geleceğin gülümsediğini göreceğimiz bir tur olsun.

13-) Metz katliamı gibi şeyler olmasın. Aman abi aman.

Buraya kadar okuduysanız ne âlâ. Hem sizin hem benim tüm hayallerimize yanıt verecek bir tur olsun. Ben büyük heyecan içindeyim açıkçası. Heyecanımızı hiç kaybetmememiz dileğiyle...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bianchi renkli Treklere ne diyorsunuz peki?

suatgecer

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar bu turu eurosport1 dışında netden nasıl takip edebiliriz bilgisi olan varmı?

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Hava şartlarının kötülüğünden dolayı Giro bu sene tat vermemişti. Umarım Tour De France de benzeri durumlar yaşanmaz.
( Ne alaka demeyin , dünyanın dengesi değişmiş vaziyette )

Tepki
29
Bisiklet
Specialized
@suatgecer

hocam şu siteyi takip edersen hiç bir şey kaçırmamış olursun : (link)

@sezaik

HTC Columbia önce HTC Highroad oldu sonra da geçen senenin başında takım kapandı. Çok yazık oldu çok.

sezaik

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Sedona
HTC Columbia önce HTC Highroad oldu sonra da geçen senenin başında takım kapandı. Çok yazık oldu çok.

En iyi takımların başında geliyordu, formaları da ayrı bir güzeldi. Yazık olmuş.

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Sarı mayodan çok yeşil mayo için yapılacak çekişme güzel olacak bence...walla sprint finişlerini sabırsızlıkla bekliyorum,müthiş sprintci cavendish mi alır yoksa genç yıldız sagan mı?Saganın işi bu sene daha zor,geçen sene cavendish domesticsiz almaştı bikaç etabı ama bu sene öyle olacağını sanmıyorummm:D:Dumarım yarışın başlarında turu etkileyecek bir kaza olmaz! İlk etapta sprinterlerin sarı mayo giymeside farklı olacak gerçekten,bakalım ilk sarı mayoyu kim giyecek:D:D

Batuhan Ustaoğlu

Aktif Üye
Tepki
70
Bu sene çok keyifli bi TdF izleyeceğimiz kesin.

Öncelikle hatırladıgım kadarıyla 6 ya yakın sprint finişi var.

Yeşil mayonun favorisi tabiki Cav reis,ondan aşağı kalmadan sagan geliyor.Cavendish hakkında artık dikkat edilmesi gereken bi nokta var artık bambaşka bi noktaya geldi.Önceden sprint treninin kaymağını yiyen cavendish artık tek başınada muhteşem şekilde çıkabiliyor.sanırım girodaydı etabı hatırlayanlar olur.Gerilerde kalmıştı ve önü kapanmıştı ama 150 metrede muazzam bir hız kazandı ve etabı almayı başardı.Dayanıklılıgını ve en yüksek hızını artık daha uzun süre tutabiliyor ve gerilerden gelebiliyor.

Bu yüzden düz etaplarda cavendish çok çok yüksek ihtimalle alacak.Ama biraz dağlık ve minik tırmanışlar içeren etaplarda saganın şansı çok daha fazla.
Unutmamız gereken bi isim daha var andrei greipel "goril" o da 1-2 etap için oynayacaktır tabi ki.

tırmanışlara gelirsek bu sene olağanüstü tırmanışlar var.mont venteux ve alpedhuez sadece 2si.
Sarı mayoda ise benim gözümde contador ve froome ilk 3 te garanti bulunacak.Bir yanda cezadan dönmüş olan ve gözünü hırs bürümüş olan contador saldıracaktır :D
öbür tarafta ise muhteşem bir sezon geçirmiş olan ve arka planda çok büyük bir gücü olan froome var.Contador gene anlamda biraz daha üstün bi isim olmasına rağmen froomeun form düzeyi birbirlerini eşitliyor.aynı zamanda ikisi de çok iyi birer zamana karşıcı.

Bunca dağlık etap arasında hem podyumu zorlayacak hem de en azından birer etap almaya çalışacak olan isimlerin başında rodriguez ve valverde geliyor.zaman farkının açılmasıyla Contador ve froome, onlar etap birinciliğini kovalarken fazla kasmadan hemen arkalarında yer almaya çalışacaklar.

Andy shlecki unutmamak lazım sanırım 2011 de aldıgı o muhteşem galibier zaferi akıllardan çıkmadı.Sakatlıktan çıkıp formsuz isteksiz ve istikarsız bi şekilde devam eden andy nin podyum şansı çok düşük.O da rodriguez ve valverde gibi bir etap peşine düşebilir.

Durum böyle çok keyifli bir tdf bizi bekliyor

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
cem ünden beyin yorumları ile mükmel olucak,yanlız son zamanlarda cem beyin yorumlarını göremez oldum,arkadaşlar kendisinin yorumlarını,paylaşımlarını,beyenerek takip ediyordum,kendisi yokmu artık acaba yada nerde takip etmek güzel kendisni,cem bey lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin,kendi adıma mahrum olmak istemem teşekürler

Tepki
5
ben tour de france da sky ın gene yarışı egale etcegini düşünüyorum gerçekten çok güçlü bir takım.

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
arkadaslar TDF yi Turksat uzerinden izlemenin yolu varmi baska imkanim yok.