Tour De France 2011

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
@Güney Tuncer

Bahsettiğiniz kişi sanıyorum Juan Mauricio Soler (Col)

Tur'un son etaplarında ciddi bir kaza geçirdi.
Bir ara yoğun bakımdaydı.Son haberlere göre ise durumu düzeliyor. (link)
Bu sebeple TDF 'e katılamayacak.

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Eren Tublek

Levi Leipheimer,Christopher Horner,Andreas Kloden,Haimar Zubeldia ; Bu 4 yaşlı kurttan birinin yerine de Tiago Machado uyardı . 4 tane lider özelliğine sahip bisikletçi var takımda . Acaba kim gerçek lider , kimler süper domestik ? Bunu biraz da etaplar ve zaman gösterecek?

Brajkovic mi , Chris mi , Leipheimer mı , Klöden mi ? Bizim bile kafamız allak bullak . Rakipleri siz düşünün artık . Kime göre strateji belirleyecekler ?

Resmi olmayan kadrolar burada
(link)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Saxo Bank (DEN) - Tour de France 2011
Alberto Contador SPA - Lider
Jesús Hernández SPA - Yokuşçu
Daniel Navarro SPA - Yokuşçu
Benjamín Noval SPA - Düz
Richie Porte AUS - Yokuşçu
Chris Anker Sørensen DEN - Yokuşçu
Nicki Sørensen DEN - Düz
Matteo Tosatto ITA - Düz
Brian Vandborg DEN - Düz

Astana (KAZ) Tour de France 2011
Aleksandr Vinokourov KAZ - Lider
Rémy Di Gregorio FRA - Yokuşçu
Dimitri Fofonov KAZ - Düz
Maksim Iglinski KAZ - Düz
Roman Kreuziger TSJ - Yokuşçu , TT
Paolo Tiralongo ITA - Yokuşçu
Andrej Grivko OEK - Düz
Fredrik Kessiakoff SWE - TT'ci
Andrey Zeits KAZ - TT ve yokuş
Tomas Vaitkus LIT - Sprinter

• Beğen
Tepkiler: AHMET67

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
bu yıl son kez contadorun hakimiyetiyle sonuçlanacağını düşünüyorum.....ama giro da izlediğimiz gençler, seneye tüm yarışlarda daha büyük sürprizlerle süsleyecekleri yarışları izlememizi sağlayacaklar gibi....bu arada cancellara da ...eğer farkındaysanız.... etaplarda sadece zamana karşı değil, tüm etaplarda daha gövdeli ,dayanıklı ve güçlü görünüyor...önümüzdeki yıl yarışlarda çok keyifli günler yaşıyacağız sanırım.................

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ali ayhan cıvıl

Contador 29 yaşında ve 6 Grand Tur kazandı. Bence daha yeni başlıyor . Eğer doping cezası yer derseniz , o zaman elbette Contador için her şeyin sonu gelmiş demektir.

Bu arada Hollanda'nın bisiklet sporunu geliştirme projesinin sonucu olarak ortaya çıkan Rabobank destekli bisikletçiler , gelecek yılların hakimi olacak gibi gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: ali ayhan cıvıl

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Californiadan sonra 1971 doğumlu Chris Horner konuşulmaya başlandı.Kesinlikle gülüp geçiyorum.Amerikalılar yeni bir "Etkin madde" çalışması yapıyorsa o başka.Lance'nin olağanüstü başarılarının ardındaki çirkin gerçekler artık ayyuka çıktı.Contador,hakkındaki iddialara Giro'da en iyi yanıtı verdi.Normal şartlarda Andy ya da diğerleri rakibi olamaz.Tek bilinmeyen,formunu koruyup koruyamayacağı.Sonuç:Sprint etapların favorisi Mark Kawendish olur.Diğerlerinin tamamı sürprize açık olacaktır.Genel klasmanda ise Banko Contador.Etaplara fazla asılmayıp,hatta etapsız bir şampiyonluk bile yaşayabilir.(Takımın ne denli yardımcı olabildiğini gördük)

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bu arada Liquigas'ta Peter Sagan yok . Hayret ettim . Hala Ivan Basso kazmasından birşeyler beklemek , bence hayal . Nibali varken , Basso hikaye kanımca

Liquigas (ITA)

Ivan Basso ITA
Maciej Bodnar POL
Kristjan Koren SLO
Paolo Longo Borghini ITA
Daniel Oss ITA
Maciej Paterski POL
Fabio Sabatini ITA
Sylwester Szmyd POL
Alessandro Vanotti ITA

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
@Cem Unden

Bence en iyi 2 takım Leopard Trek ve Radioshack. Voigt benim adamım, seyretmek, dinlemek hep keyifli. Leipheimer ise podyum adayım. California turunda Horner ile birlikte ürettikleri watt ve üstüste ataklarını anlata anlata bitiremiyorlar.

Saxobank yükü her zamanki gibi CA Sorensen'in üzerinde, acılı yüzünü görmeye devam edeceğiz.

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
AG2R La Mondiale'de güzel takım Roche , Dupont , Gadret , Riblon , Perget , sakatlığı geçerse Bilal Kadri süper adamlar . Tam takım kadrosu hala belli değil ama 12 kişi belli .

Team Movistar'da Rui Costa , Benat Inxausti , Vasil Kriyienka etap zaferine yönelik adamlar . Rui Costa belki GC'de ilk 10 yapar. Valverde'nin yokluğunda GC için Team Movistar çok zayıf kaldı.

Omega Pharma Lotto ise gelecek sene sponsorlerini kaybediyor . Takım elemanları kendilerini pazarlamak için en büyük fırsatları bu tur olacak. Bu nedenle Bir yanda Greipel , bir yanda Phillipe Gilbert , bir yanda Van Den Broeck . Asıl hedef ne ? Hem turda genel klasmana , hem sprintlere , hem yokuş finişlerine oynayalım derken takım elindeki herşeyi de kaybedebilir . Omega Pharma'da işler karışacak bence

Herkesin dediği gibi Cadel Evans için bu sene son şans . Bakalım . Bence bu yokuş performansıyla yine şansı yok.

Garmin Cervelo'da da süper adamlar var . Chris Van de Velde , Tom Danielson , Ryder Hesdejal , Van Summeren , Thor Hushovd , Daniel Martin , Zabriskie , Le Mevel ; Tyler Farrar . Tek tek aldığımızda süperler ama takım olabilecekler mi mesele bu?

Tour de France'de önemli olan takım olabilmek

• Beğen
Tepkiler: AHMET67

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
benim favorim countador adam gironun kontrolünü elinden bırakmadı kime etap kazandırmak istediyse onunu etap zaferine taşıdı sırf geçen yıllarda fransa turunda etap kazanmadan genel klasman birinicisi olduguna laf ettiler diye bu dedi koduya giroda tokat gibi cevap verdi ritmik dansıyla tırmanmada yüz yılın bisikletcisi olabilir doping olayındanda ceza almıyacagı kanısındayım aynı durumda daha önceki mahkemelerde görülen böyle davadan cezasız kurtulanlar olmuş aynı doktor yine bilir kişi olarak 3 kişden biri olarak seçilmiş ben yine ceza kesemiyecekleri ni çıkarıyorum yoksa geçmiş yıllardaki görülen davalarda ceza almayanlar kayrılmış durumunu çıkaracaktır heyet bu riske girmeyecektir countadorda yoluna devam edecektir

• Beğen

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@Cem Unden

Cem

Sanirim Kloden uzerine bir taktik dusunuyorlar.Cunku bu sene cok formda bir sezon geciriyor.Ancak Horner ve son olarak Lepiheimer da cok formda.Bkalim Contador ile boy olcusebilecekler mi?Belkide taktiklerinin belli olmamasi en onemli avantajlari olabilir.Gorecegiz :)

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Temiz ( dopingsiz ) kazasız ( Weylandt'ı hala unutmadık ) fakat çekişmeli bir tur olsun.
Gönlüm katıldığı her yarışta olduğu gibi Evans'tan yana. ( tamamen duygusal olarak )
Radio Shack ın podyuma birilerini göndermesi bisiklet sporuna olan desteğin sürmesi açısından anlamlı olur. Horner çok hırslı geliyor bu tura. Levi, Kloden hepsi sevilen saygı duyulan kişiler.

Ben turda olacağım için çok izleyemeyeceğim.
Herkese iyi eğlenceler.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Derya Keçeci

Chris Horner , büyük bisikletçi ; tamam . Ama ben de yeter artık diyorum . Yaş olmuş 39.

Andy konusuna gelince . Bu alemde bütün doping yapanları bir araya toplayın . Onların en başında Andy gelir . Bir adamın bu Vücut Kitle İndeksinde durması bile imkansızken , bu adam yokuşları birbir geçiyor . Ben inanamıyorum valla. Babaları yıllar önce Fransa sınırında şişeler dolusu doping maddesiyle yakalanmıştı . O da eski bir bisikletçi

Cavendish'e gelince ; onun başarısı Mark Renshaw!a bağlı

Contador'un 2 etap kazanarak şampiyon olmasını çok istiyorum.

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Soner Sarihan

Sevgili soner.Konu ile ilgili yorumumu beğenmemişsin,güzel.Yorumlar,beğenme beğenmeme üzerine değil,katılıp katılmama prensibine dayanır.Bir kişinin yorumuna katılmıyorsanız,o görüşe hangi gerekçe ile katılmadığınızı,kendi yorumunuzla birlikte sunarsınız.Sevgiyle kalın.

Tepki
202
Bisiklet
Lapierre
@Cem Unden

Merhaba;
Bilmediğim için soruyorum.
Andy için"bu vücut kitle indeksinde durmak bile imkansizken yokuşları birer birer geçiyor" tam olarak ne anlama geliyor?
Şimdiden teşekkür

levent sünger

Aktif Üye
Tepki
413
Bisiklet
Cannondale
@Kaan Özçelik

Body Mass Index yani vücut kitle indeksi boyunuzla kilonuz arasındaki ilişkiyi irdeler , hesabı kilonuzu metre cinsinden boyunuzun karesine bölersiniz , örneğin benim kilom 74kg. dır boyumda 1.79 m dir sonuç : 23 çıkar. Değerlendirme ; 18 altı düşük kilo ( Kilo almalı daha iyi performans için) , 18-25 idael kilo , 25-30 biraz kilolu (Kilo vermeli biraz spor ve az yiyerek), 30 un üstü çok kilolu ( Mutlaka spor yapmalı ve bir diyetisyenle konuşmalı) , her şeyde olduğu gibi bu genel bir değerlendirmedir mutlaka herkes için doğru değildir , örneğin ben Andy için bu yoruma katılmıyorum.