Tour De France 2010

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
İlk 20 için gönlümden geçenler şunlar

1.Contador
2.Lance Armstrong
3.Janez Brajkovic
-------------------
4.Andy Schleck
5.Frank Schleck
6.Chris Le Mevel
7.Roman Kreuziger
8.Cadel Evans
9.VanderBroeck
10.Robert Gesink
11.Vinokourov
12.Samuel Sanchez
13.Luis Leon Sanchez
14.Christophe Riblon
15.Vladimir Karpets
15.Levi Leipheimer
16.Andreas Kloden
17.Rein Taaramae
18.Christian Vandevalde
19.Nicolas Roche
20.Alessandro Ballan

Biraz klasik oldu ,kusura bakmayın.İlk 3 ,podyum beklentim. Diğerleri rastgele
Ivan Basso'yu yazmadım çünkü Giro'dan sonra ondan birşey beklemek fazla yüklenmek olur.

Mark Cavendish'in işi bu sene zor 1-2 sprint alırsa iyidir. Sagan niye bu turda yok anlamadım.

Korhan Nas

Aktif Üye
Tepki
167
@Ali Gelir

Ali Bey ilk 3 için ben de aynı şeyi düşünüyordum :) ama Schlek ler için aynı kanaat de değilim .

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

trionur

Üye
Tepki
41
http://img822.imageshack.us/img822/4138/bettiniphoto00556331ful.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/7238/bettiniphoto00556381ful.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/7702/bettiniphoto00556291ful.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/1843/bettiniphoto00556271ful.jpg
http://img541.imageshack.us/img541/8596/dv782898600.jpg

baslangıca saatler kaldı.

resimler cyclingnews den

ömerr

Aktif Üye
Tepki
83
@Ali Gelir
Genel olarak mantıklı bir ilk 20.Ama Denis Menchov' u da unutmamak lazım.Sakatlık yaşadı ama Dauphine' de tırmanışlarda hiç te fena gözükmedi bana.Sevdiğim sporculardan,ilk 20' ye girer umarım.

• Beğen

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Schelckleri yabana atma Mustafa Abi :) Bu sene pireneler mahfedecek milleti, yokuş domestikleri bile geride kalacaklar tahminimce. Zaten 3. etap sonrası yokuşlar başlayana kadar az çok şekillenecek. Acayip süprizler bizleri bekliyor. :)

• Beğen

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Schleck lerden birinin turu almasını çok isterdim ama Contador çok güçlü. Geçen sene bazı tırmanış etaplarındaki kaçışlarını ve de TT derecesini hepimiz izledik, aksilik çıkmazsa turu alır. Lance ise hiç şüphesiz turdaki en tecrübeli ve en akıllı yarışmacı. Bu artılarını yine sonuna kadar kullarak birşekilde derece yapacaktır.

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ömerrDenis Menchov'un yerine Rabobank'tan Robert Gesink'i yazdım .Bence daha iyi bir sporcu

Tepki
0
Bence Giro'dan sonra Ivan Basso'yu unutmamak lazım ama Nibali olmadığı için biraz sıkıntı yaşayabilir.

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Tour De France 2010' u nasıl izleyebilirim ?
Hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Taha YILDIRIM

Tabii ki ama bunlar benim kişisel fikirlerim .Belki de Ivan Basso'yu sevmediğim için adını oraya yazmak içimden gelmedi .Listem duygusal .Bu konununda uzmanı değilim .Yalnızca sezonda iyi gördüğüm birkaç isimle,diğer klasik isimleri yazdım

Nibali olsa iyi olurdu .Onu Vuelta a Espana'da göreceğiz.Ben Vino'ya izin çıkmasına hayret ettim .

ASO(TdF'yi Organize eden kuruluş) bile artık bisiklet sporunda bazı şeylere göz yummaya başladı. Eskiden olsa dopingden yakalanmış birini ,cezasını çekse bile tura sokmazlardı.

Bu arada burada olmayanlardan da anlaşılacağı gibi İspanya bisiklet turu da güzel olacak .Gelmeyenler arasında da iyi bisikletçiler var.Fugslang,Richie Porte,Goss,Greipel,Nibali ,Jan Bakelants ,Bauke Mollema vs.

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: Cycleone

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@hornet

Yok Yasin'cim bak ben söylüyorum, Schleck' kerde bu turu bitirecek kapasite yok, ciddiyim adamların fiziği müsait değil buna, birkaç yokuşlu etapta şöyle bir boy gösterirler sonra biterler.
Tur için boyları faza uzun, bitirecek kadarda kaslı değiller.:D

Yokuşlarda "Bask" kökenli sporculara dikkat edin, adamlar dağlık bölgenin adamları tıknaz ve hafifler, kanlarında yüksek irtifa var.

Celasin Telli

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Cannondale
@Mustafa İçdağ

Bu sene formda mı değiller diyorsunuz? Geçen sene oldukça iyilerdi.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Lance "turun ilk haftası ilk kez bu kadar zorlu" dedi.
Ben Lance muhteşem bir final yapsın isterim.
Olmadı Radio Shack da o kadar çok klas adam ( Lance Armstrong, Andreas Klöden, Levi Leipheimer, Chris Horner, Janez Brajkovic, Sergio Paulinho, Yaroslav Popovych, Gregory Rast ve Dmitriy Muravyev )
var ki, bu adamların neredeyse hepsi başka bir takıma gitse kaptan olabilecek seviyede. Lance kendi gidemezse Brunnel ile beraber güzel bir plan yapıp takımdan birisini ( Janez Brajkovic üzerine oynayabilirler bence)
şampiyon yaparlar gibi geliyor bana.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@CELASİN TELLİ
Yoo, formları için birşey diyemem, bence Tur için " Şampiyon" kapasiteleri yok.
Nasıl diyim.., biraz fazla kuzeyliler ( donuk anlamında), Tur liderliği için gerekli ihtiras ve vahşilikleri eksik gibi.

Bu sene muazzam adamlar geliyor, Schleck'ler ortalığı boş bulamayacak. Herkez Contador'a saldıracak. Fakat Contador'un sevdiğim bir yanı var her atağa karşılık verecek bir kapasitesi ve en önemlisi ihtirası var. Saldıranları tek tek yakalayıp indiriyor, bu milletin piskolojisini bozar. Tıpkı Eddy Merckx gibi, yakaladığını ibreti alem yapıp yerdi ( Eddy the Cannibal), boşuna adama yamyam dememişler.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Astana nerdeyse tamamen yokuşçularla katılmış tura . Bu arada QuickStep ,Tom Boonen'ın yokluğunda tur hedefini belirledi. Tur boyunca QuickStep ekibindeki arkadaşları devamlı atak kaldırırken göreceğiz.

Xavier Florencio(Cervelo) , ephedrine içeren bir ilacı habersiz kullandığı için Cervelo yönetimi tarafından kadrodışı bırakıldı. İlaç, bisiklet selesinden kaynaklanan ağrıları azaltmak amacıyla kullanılıyormuş

Quick Step (QST)

131 CHAVANEL Sylvain FRA
132 BARREDO LLAMAZALES Carlos ESP
133 DE WEERT Kevin BEL
134 DEVENYNS Dries BEL
135 PINEAU Jérôme FRA *Ekranlarda 'Tete de la course' yazısıyla beraber en çok göreceğimiz isimlerden biri
136 REDA Francesco ITA
137 SEELDRAEYERS Kevin BEL
138 VAN DE WALLE Jurgen BEL
139 WYNANTS Maarten BEL

• Beğen
Tepkiler: Cycleone

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Mustafa İçdağ

Hocam sanırım Schleck kardeşlere sizinde kanınız ısınmamış bir türlü .Adamlar fizikleri itibariyle insanın içinde şüphe uyandırmıyor değil . Bu boya ,bu kilo ve bu performans nasıl olur diye insan düşünüyor gerçekten. Hoş aynı boy ve kilo orantısında birçok bisikletçi var ama bunlar gibi performans gösterebilen yok.

Schleckler gerçekten insanın içinde heyecan uyandırmıyor .Tarzları yok . Lance ve Contador ise tarzları olan sporcular.Onları pedal çevirirken seyretmek hoş . Aynı şeyler Vino , Cadel , Cancellara ,Voigt içinde geçerli . Birde benim TT'de seyretmekten en çok hoşlandığım bisikletçi Roman Kreuziger .Adamın pedal çevirmesinde bir asalet var. Pedala basışı ,pedalı çekişi ders niteliğinde. Dikkat edin

Eddy Merckx'un lakabı "Cannibal" dı . Aynı lakabı İtalyanlarda Nibali'ye yakıştırmış .

"canNİBALİ" diyorlar. Eddy Merckx'un birkaç yarışını izledim .Adam gerçekten o zaman için çok güçlü bisikletçiymiş .Hoş 3 kezde dopingden yakalandığını okumuştum.

Erik Zabel(HTC Columbia danışmanı) geçen gün Mark Cavendish hakkında sorulan soruya kısaca şöyle cevap verdi. Tour de France başkadır. Evet sezon boyunca dökülen bir çok bisikletçi bu turda çok yüksek motivasyonla çok iyi dereceler alabilir. Bence bu turu her zaman olduğu gibi en akıllı kazanacak .Çünkü hepsi güçlü