Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tour de flarders 2014

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Ali Demir tarafından paylaşıldı.

1. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    roubaix oncesi, cancellara ve tom boonenin durumunu gormek icin guzel bir yaris oldu. acikcasi bastan sona takip edemedim.

cancellara ve beraberindeki yariscilar son duzluk oncesi hep beraber konusup, tempoyu dusurduler. heralde anlasip, ayni anda sprinte kalkalim gibi bir seydi konustuklari:) ardindan sprinte kalktilar. cancellara haliyle turu alip, roubaix icin ne kadar iddiali oldugunu gostermis oldu. rakibi boonen ise, heralde kendini roubaix icin yormak istemedi ve 7. olarak bitirdi turu.

duzenleme: bu arada baslikta harf hatasi olmus, kusura bakmayin.

ferda güler ve ihtiyar bunu beğendi.
  2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Baslik hatasindan daha kötüsü bir üste baslik acilmis, altina ikinci baslik acilmis! :( :(

Ali Demir bunu beğendi.
  3. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    canimiz sagolsun Bulent abi. onemli olan paylasmak, fikir beyan etmek. yine de insallah boyle bir hataya dusmeyiz. :)

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bence Paris-Roubaix konusu açmak gerek, Flanders geçti artık.

Bakınız;

ihtiyar ve Ali Demir bunu beğendi.
  5. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Daha Bask Turu yeni basladi. Contador döktürüyor. Paris- Roubaix' ye buradan devam edin, veya 2014 yarislari basligi var! Zaten kimsenin yazacak fazla bir seyi yok bu siralarda! :) Herkesi mesgul eden daha önemli konular var! :(

Murat B. ve Ali Demir bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Contador'u izledim bugün, bana dopingli zamanlarını hatırlattı. Korkutucu biraz. Umarım 2. kez aynı şey olmaz. Antrenman sistemini falan değiştirmiş ama...

Bence asıl dikkat edilmesi gereken Michal Kwiatkowski. 3. oldu bugünkü etapta. Contador'un 34 saniye gerisinden. Bence takip edilmesi gereken biri (Polonya'lı olduğundan ayrı bi severim onu :D )

ihtiyar, Murat B. ve Ali Demir bunu beğendi.
  7. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cancellara nın bonen ,sagan ve diğer klasikcilerden farkı kendi kaderini belirliyebilmesi gibi geliyor bana(takım arkadaşı olmadan 40-50 km idare edebiliyor)Zamana karşısının iyi olması büyük artısı.Wiggins sevenler kusura bakmasın bizim orda ona 'suvan erkaa' derler.Ne yapacağını merak ediyorum.

Ali Demir bunu beğendi.
  8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Flanders yarışı ne zaman başlayıp ne zaman bitti. Geçen sene cancellera son düzlükte flying scotsman gibi hepsini ipe dizip geçmişti. Arada bir izlerim.

Ali Demir bunu beğendi.
  9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Katılıyorum, Kwiatkowski de oldukça formda; Ardennnes klasiklerinden birini (Liège–Bastogne–Liège veya Flèche Wallonne) kazanırsa süpriz olmaz benim için. Büyük turların genel klasmanlarında da iddialı olabilecek bir yetenek ama OPQS'in yapısı kendisini desteklemeye pek müsait olmadığı için o tür başarı bekleyemeyiz diye düşünüyorum.

ihtiyar ve Ali Demir bunu beğendi.
  10. Hasan Çabuk

Hasan Çabuk Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Tour of Flandders'taki Belçikalı seyirciler :)

11. Ekrem Erten

Ekrem Erten Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence OPQS'in yapisindan ziyade, Kwiatkowski'ye (henuz) tam bir tirmanisci diyemeyecegimizden buyuk turlarda basari beklememeliyiz. Ama daha 24 yasinda, onumuzdeki senelerde kendini tirmanisci olacak sekilde gelistirirse buyuk turlarda podyum gelebilir. Soz konusu klasik olunca da OPQS'in kadrosunda bircok klasikci var, takim liderligi sirasi ona gelirse klasiklerde iyi dereceler alir bence de.
    Ben diger bir gelecek vaat eden tirmanisci Betancur'un bugun 15 dk geride bitirmesine sasirdim. Bir sorun mu yasadi bilen var mi?

12. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kwiatowski' nin gelecegi tahminimce Sylvain Chavanel' e benzeyecektir. Büyük Turlarda etap, kendi memleketinde sampiyon vs..

Betancur geride tek kalan degil, daha bir sürü favori de geride kaldi. Ya amaclarina uymayan bir zorlama, ya da cok yorgunlar. Gerci Contador da cok yorgun oldugunu, bu yaristan sanra Dauphine Libere' ye kadar ra verecegini söylüyor, ama bu adamlara güvenilmez :)

13. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yok arkadaş bu adamlar insan olamaz. 259 km için iyi aile babası cancellera nın derecesi 6:15:18. Nerdeyse ortalaması 40 km. Ben bir taraflarımı yırttığım halde bu hızı düz yolda 10 saniye koruyamıyorum. Dumanlar çıkmaya başlıyor. Sen nasıl bir insansın birader. Birisi bana deryal e kapılıp gidiyor demesin zaten asabım bozuk. İnanmayan şu video nun ilk saniyelerine baksın adamlar birde bu yolda gidiyorda ortalama 40 oluyor. Hakkaten akıl alacak bir hadise değil.

http://www.youtube.com/watch?v=AeMAC2KWCVU