Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tour de Abide

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cem başaran tarafından paylaşıldı.

1. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    herkese selamlar,
    21 ekim günü Cihan hocamın "yarın hava mükemmel hadi plan yapalım" uyarısıyla Gelibolu yarımadası abide turuna çıkmaya karar verdik.sabah 9'da çanakkale-kilitbahir vapurunda İrfan abimizle buluşmak üzere 14 km.lik güzelyalı-çanakkale yolunu pedallamaya başladık. yolda çevirme yapan trafik ekibiyle günaydınlaştığımız anda o günün renkli geçeceğinin ilk sinyalleri geldi (!) nasıl becerdik bilmiyorum ama cihan hocamla öyle bi çarpıştık ki, memurun hayret dolu bakışları altında hocam kilitli pedalına rağmen yoluna devam ederken, ben ve salcanom asfalta yapıştık.ben omzumun üzerine düşüp yuvarlanarak :) hasarsız atlatırken, zavallı salcanom bu teknikten habersiz kütük gibi düştü tabii.sol pedalın yarısını kaybettik. neyse "1,5 pedalda" yeter diyoruz ve yola devam ediyoruz.allahtan irfan abiyle daha buluşmamışız, yoksa abim sağolsun anı anına fotolayıp asfalt pozumu hafızalara kazırdı..:D
    artık fotoğraflar konuşsun , işte kilitbahir'deyiz : ben, Cihan Aksoy, İrfan Aşıroğlu, nefis hava, deniz...

İrfan abim bisiklet üstünde bile bizi hizaya sokar :

seyitonbaşı anıtı, havuzlar şehitliği, soğanlıdere şehitliğini geçip şahindere şehitliğie geliyoruz.km'lerimiz iskeleden buraya 15'i gösteriyor.

İrfan abinin rampalardaki başarı sırrını açıklıyorum: kuru incir ve taze badem..
    ilk molada enerji torbası çantadan çıkıyo, hemen soruyoruz: " abi nasıl yapılıyo?,tarifini versene".. başlıyo anlatmaya ama hocamla benim amacımız o konuşurken daha fazla incir-bademi mideye indirmek :)

şaka bi yana İrfan abi bizim enerji depomuz.her turumuzda meyvadan çikolataya incirlere kadar herkesi düşünen abimize tekrar teşekkürler. ıssız bi adaya düşse yanına alacağı 3 şey:kuru incir,fotoğraf makinesi ve tripod :

yarımadanın kuzey bölümünü başka bir tura bırakıp güney yolundan abideye doğru devam ediyoruz :

20. km'de Alçıtepe köyüne varıyoruz.her ziyaretçinin uğrak yeri olan bu köyde çay-simit yapıp oyalanmadan devam ediyoruz :

buram buram tarih kokan bu yarımadaya gelirseniz müzeleri mutlaka gezin. havada çarpışan mermileri görünce hayret etmemek elde değil :

kilitbahirden 27 km sonra abidedeyiz.manzara her yönde harika :

abide ve çevresinden bir kaç kare :

7,5 km daha yol alıp Seddülbahir köyüne geliyoruz.burda deniz molası vericez.
    seddülbahir kalesi ve ertuğrul koyu :

yazın yerli yabancı turistlerin doldurduğu ertuğrul koyunu böyle boş bulamayız :

deniz sefasından sonra aynı rotayı izleyerek geri dönüyoruz.vapurda kilitbahir kalesini fona alıp hoş bir bayandan resmimizi çekmesini istiyoruz. bu konunun detayına girmiyorum :D

eveeet herkes evine biz köyümüze.tatlı bi yorgunluk çökmüş, baktım güneş batıyo.artık siz çaymı kahvemi yaparsınız bilmem,siz manzaraya bakın ben buzdolabına :in:

sıra geldi reklamlara :) ilk reklamımız güzelyalı köyü.çanakkale üzerinden izmir'e doğru giderseniz İntepe'den göreceğiniz manzara. denize kadar inen evlerin bulunduğu yer güzelyalı köyüdür. 4 direkli beyaz yelkenli istanbula doğru süzülürken fotoğrafa da renk kattı.. :

2. reklam çanakkale elmacık köyünden. 8 adet dev çınar ağacının içine bisikletlerimizle birlikte girebiliyoruz.elmacık turumuzun paylaşımını İrfan abimizden bekliyoruz.

çok mu uzattım bilmem ama bu tarihi yerleri kısa geçmek olmazdı diye düşünüyorum.
    bu vesile ile; ülkenin dört bi yanından gelen belki de hiç göremeyeceğimiz yerleri fotoğraflayıp bizlerle baylaşan tüm bisikletseverlere ayrıca teşekkür etmek isterim.
    spor ve keyif dolu günler dilerim. sevgiler saygılar...

cihan aksoy bunu beğendi.
  2. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bi gezi olmuş paylaşım için teşekkürler

seda ak, cem başaran ve cihan aksoy bunu beğendi.
  3. m.ali mülayim

m.ali mülayim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Harika bir gezi. Ayaklarınıza sağlık...

cem başaran ve cihan aksoy bunu beğendi.
  4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şu fotoğraf hem içinizdeki bisiklet sevgisini , hem turunuzu yaptığınız arkadaşlarla aranızdaki dostluğun sıcaklığını, hem çanakkale de yaşanmış tarihi günlerin ateşini, hemde o güzel coğrafyanın ne kadar güzel olduğunu tek fotoğrafta anlatmış.

Kesinlikle çok uzatmamışsınız. Bence paylaşımın en güzeli ; sizinki gibi hoş anlatımlı ve bol fotoğraflı olanları.
    :in:

Bizde size teşekkür ederiz.:in: Tüm forum üyelerine teşekkür ederim. :in: Hep beraber Dünyanın en doğasever aracı ile, küresel ısınmaya katkı sağlamadan , birbirimize en güzel coğrafyaları gösterip :in: , içimizdeki bisiklet aşkını ve doğa çoşkusunu yüksek tutmamızı sağlıyoruz.

Bisiklet ve doğa aşkımız, forumda paylaşım yaparken belki biraz da sıkıcı gelen yazı ve fotoğraf ekleme sürecini bile zevkli hale getiriyor. Yorumlar ve eklemeler ile konumuz zenginleşiyor ve daha çok kişiye ulaşıyor.

Yeni gezilerinizi, paylaşımlarınızı, anlatımlarınızı ve fotoğraflarınızı bekliyoruz.:in:

Selamlar

5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık arkadaşlar!

6. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili arkadaşım söyleyecek söz bulamıyorum. O kadar güzel , içten yazmışsın ki ... Çok teşekkürler, hatta üşenmeyip evden çıkıp sana gelip yanaklarından öpmek istiyorum H1N1 'e rağmen. ( Bu arada Cem ile aramızda sadece iki ev var !)

Arkadaşlar hep söylüyorum tekrar yazayım. Müthiş bir yerdeyiz her yer avucunuzun içinde.İnanmıyorsanız gelin Çanakkale'ye ve Güzelyalı'mıza...

Sevgiler hepinize.

7. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Soner Sarihan,özellikle sizden böyle bir beğeni almak bizi çok mutlu etti.

Sizin ve benzer uzun yol yapan arkadaşlarımızın deneyimlerinizle ilerlemeye çalışıyoruz sadece.Teşekkürler.

8. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    içten ifadeniz ve yorumlarınız için bende size teşekkür ederim:in:
    bu arada İznik'in görülmesi gereken yerlerden biri olduğundan da haberdarız tabiiki. forumda yeni olduğum için, daha önce bi çalışmanız varmı bilmem ama ufak bi hatırlatma yapsanız fena da olmaz hani :) hadi bakalım bi mesaj attınız iş çıkardım size

İrfan Aşıroğlu ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  9. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçirmiş olduğunuz küçük kazayı neyseki ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun.Özellikle deniz manzaralı fotoğrafları çok beğendim.Cihan beyin de dediği gibi içtenlikle anlattığınız paylaşımınız için teşekkür ederim.

10. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :) İznik le ilgili paylaştığım geziler var eski sayflarda.
    Yenilerini de ileride paylaşacağım.
    Daha bu yıl İznik e taşınlı bir yıl olduğu ve bu yıl da bebek heyecanı ile geçtiğinden ayrıntılı planlarımı uygulamaya koyamadım.
    "İznik Türkiye de bisikletin başkenti olacak" :eek: diyecek kadar iddialıyım. Ama biraz özel hayatımın sakinleşmesini bekliyorum. :)

İş çıkartmak ne demek :) Bilakis teşekkür ederim.
    Sizinde yazdığınız gibi birbirimizi bu şekilde daha ileri çekiyoruz.
    Bisiklete binmek konusunda kışkırtıyoruz. :D

Selamlar

Estağfurullah diyerek başlamak istiyorum.
    Bir gün Çanakkaleye bisikletle geleceğim. Umarım görüşme şansımız olur.
    Hepimiz bisiklet için gayret ediyoruz, bu yolda ülke olarak alacak çok yolumuz var, daha bu aşamada ( bir arpa boyu yol almışken ) kim önde , kimin katkısı daha çok bunları konuşmak için çok erken.

Hepimiz biriz bu yolda. :in:
    Hep yazdığım gibi, bisikletle bakkala gidende, selesine 30 sn oturup, bir kaç pedal çevirende, uzun turlar yapanlarda, down hill cilerde, BMX cilerde, daha sayamadığım her türlü tarz ve çeşitte bisiklet kullanan, kısaca motorsuz iki tekerli araç kullanan tüm arkadaşlarımıza sevgi saygı ve selamlarımı gönderiyorum.

11. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Görülmesi, pedallanması gereken yerlerde dolaşıp; fotoğraf ve yazıyla paylaştığınız için teşekkürler.

cihan aksoy ve cem başaran bunu beğendi.
  12. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    sayın hocam.. yer yarılsada içine girsem.. az önce hollanda turunuzu tıkladım. tıklamaz olaydım :) bizde tur yaptık diye çıkıyoruz buralara.. :River-102 o bisiklet yolunun durumu nedir öyle? şeritleri bile var yahu :River-102
    özel hayatınızdaki sevimli hareketin tam gaz devam etmesini dilerken:in: yeni turlarınızı merakla bekliyoruz

13. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    hocam naptın? sunumu her beğenen öpmeye kalksa.. hele erkek egemen bi sporda.. tam tersi olsa h1n1 filan farketmez, "biz türküz bize bişi olmaz" :D dicem, atın ölümü arpadan olsun misali :D ...
    hocam, o kadar keyifle hazırladım ki, inan sanki turu bi daha yaptım..
    hayat görüşün ve yaşam tarzınla örnek aldığım Cihan hocama, bana bisiklet sporunu sevdirdiğin ve bunları yaşamama sebep olduğun için tekrar teşekkürler...:in:

cihan aksoy ve Soner Sarihan bunu beğendi.
  14. Zerrin

Zerrin Yeni Üye

Seviye:
    Canım Arkadaşlarım,

Sizinle gurur duyuyorum. Resimlerle kendimi evimde hissettirdiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

15. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    kendimiz için bişey yapıyosak namertiz.napıyosak sizler için :D

16. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pedallarınıza sağlık. Çok keyifli saatler geçirdiğiniz, resimlerinizden ve anlatımınızdan belli oluyor. Belki bir gün bende, o güzel yollarda sizlere eşlik etme imkanı bulabilirim.

Sevgiler

17. cem başaran

cem başaran Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkürler.. buralarda pedallamanın keyfi gerçekten başka, ziyaretiniz bizi çok memnun eder. bu arada bende fenerbahçe'de oturuyorum, önümüzdeki haftadan itibaren cihan hocam'da ben de sahil yollarındayız :) görüşmek ve beraber pedallamak dileğiyle

18. baykır

baykır Yeni Üye

Seviye:
    harika gezi çok imrendim ben de akyaka'da oturuyorum ama oralara özeniyorum

19. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu yaz turladım ama sizin resimleri görünce tekrar gitmek geliyor içimden,teşekkürler.

20. İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Degerli kardeşim cem anlatımın ve ftf harika sen bu işi çözdün bundan sonrası can sağlıgı artık yurt dışına açılma zamanı geldi.:eek: Hangi ülkeden başlayalım.Şimdi yarın idil marketten çadır,uyku tulumu,matı alalım.Baharda açılırız şöyle bir rotayı cihan hocam çizer bastımı pedala hava durumunu ıyi takip ederiz.:in: Rüzgarı hep arkamıza alırız .....