Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Totoş dışında bir problem yok :)

Konu, 'Carraro' kısmında Murat YIL tarafından paylaşıldı.

1. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yeniden Merhaba;
    Bazılarınız ile daha önce bir iki defa yazışma şansım olmuştu. Henüz tanışmadıklarım için kendimden bahsetmek istiyorum. Ardından bu bahsi bisiklete ve carraroya bağlamaya çalışacağım :) Çok eskiden amatör lisanslı basketbolcuydum. Sonra sağ ayak bileğimden bir kaç kez sakatlandım ( yalama oldu kaldı öyle ) sonra su altı maceram başladı. Lisanslı Scuba-Diver'ım. 82-85 kg arasında olduğum dönemler tabii. Ardından ağır bir kortizon tedavisi geçirdim ve 130 kg'a kadar çıktım. Sonra askerlik döneminde tekrar 85 kiloya kadar indim ancak evlendikten sonra yeniden 120'lere tırmandım. (( bekarlara duyurulur. kortizon ile evlilik aynı gibi ))
    10 yıldır düzenli spor yapmayan hatta hiç yapmayan biriydim.
    20 yıldır günde bir paket sigara içen biriydim. ( 3 gündür içmiyorum bıraktım )
    35 yaşındayım....
    Eşimle karar verdik ( onun için kolay tabii ne kilo problemi var ne sigara ). Bisiklet alıp ben sigarayı bırakacağım ve bisiklet sporuna başlayacağız ( ki çocukluğumuzdan beri pedallamaya bayılırız ). Forumdaki arkadaşların yönlendirmesi ile Carraro 224 ve 225 aldık. ve bugün ilk defa binme şansımız oldu.
    Şahsım ile ilgili olarak yukarıda saydığım bütün o olumsuz verilere rağmen bugün Eymir Gölünün çevresinde 15 km kadar pedalladık. ve bana çok ilginç geldi tek sorun konu başlığında belirttiğim gibi totoş ağrısı.. Onun dışında ne yorulduk, ne nefesimiz kesildi, ne de başka bir engel. Harika bir duyguydu. Bu kadar uygun fiyata aldığımız bisikletlerimizin bizi bu kadar tatmin etmesi inanılmazdı. Çocukluğumuza döndük resmen. Doğru vites kullanımı, biraz kondisyon ve elbette kilo kaybettikçe herşey daha da iyi olacaktır. Tekrar hepinize bizi de bisiklete geri döndürdüğünüz için teşekkürler.
    Saygılarımızla
    Not : Dönüş yolunda decathlon'dan hemen B-Twin'in sele kılıflarından aldık totoş için. Bakalım işe yarayacak mı?
    Not : Eymir'den hatıra...

2. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro kullanıyorum bende. Carraro'nun sevmediğim 1-2 özelliği var.

Seleleri rahatsız ve kötü.

Elcikleri kötü, hatta benim elcikler ile sizin elcikler aynı.

Sele kılıfları pek bir işe yaramıyor, ama siz uzun kullanmayacaksanız işinizi görür.

Güzel bisiklet seçimi yapmışsınız ve sigarayı bırakmakla güzel bir iş yapmışsınız, tebrikler. Güle güle sağlıkla binin. :)

3. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Seleye alıştıktan sonra totoş ağrısıda zamanla azalacaktır merak etmeyin ve sele kılıfını çoğu kişi önermiyor sebebi ise sürekli kayması.

4. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    elcikler değişecek bugün yarın... velo alacağım..

alışmadık totoşta sele durmuyor demek ki:).. bu aldığımız işe yaramazsa mecbur sele de değişir..

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Murat bey uzun süre kullanmayıp bisiklet üzerinde olursanız bu ağrı ilk bir kaç gün için normal sayılabilir ama ardından da devam ederse o zaman sorun seleden de kaynaklıdır. Bisikletlerinize gelince eşinize ve size yakıştıkları her hallerinden belli. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. :)

6. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkürler..

Benim gözüm hala Cube Ltd Pro'da kaldı ama artık onu "upgrade" niyetine kullanacağım, bir iki sene sonra

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yalnız eşinizin kadrosunun büyüklüğü bariz. Bence bisikletleri değiştirin ya da eşinizin bisikletini değiştirin. Başka türlü ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirsiniz.

Eşinizin, sizden daha ufak tefek olduğunu varsayarak söylüyorum bunu.

8. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    1-1, 5 cm kadar buyuk haklisiniz ancak bayan model istemedi ve bulabildigimiz en kucuk kadro buydu.. sanirim ileride bisiklet ayakkabisi ile o fark ortadan kalkacaktir diye dusunuyorum. Su anda ayakta durdugunda kadron ile vucut temasi arasinda 1.5 cm var.

9. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    sele en alt konumda kullanılmıyorsa sele ileri geri ve gidon açı ayarlarıyla bu kadar küçük farkın telafi edilebileceğine inanıyorum

10. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    20 yıldır günde bir paket sigara içen biriydim. ( 3 gündür içmiyorum bıraktım )
    35 yaşındayım.... demişsiniz 15 yaşında 1 paket sigara içiyordunuz demek...

kusura bakmayın ama zıkkımın suyunu kökünü için...

11. niyazi akarken

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çok binmeyeceğinizi varsayıyorum. sonuçta biryerlerde çalışıyorsunuz hergünde binemeyeceğinize göre sorun olmaz bence...

12. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Murat YIL hayırlı olsun. Ruh ve beden sağlığınız için çok güzel bir tercih olmuş. Eminim fazla kilolarınızdan kurtulacak ayrıca eşinizle birlikte bisiklete binmeniz aile saadetinizi de artıracaktır.

Sigara zararı uzun vadede ortaya çıkan ve bağımlılık yapan bir maddedir. Bu yüzden sigara içen insanları bağımlı olarak görmeli ve bırakmaya çalışanlara da merhamet nazarıyla bakılmalı.
    Kaba tavrınızı beğenmedim Niyazi bey. Kusura bakmayın.

13. niyazi akarken

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

15 yaşında günde 1 paket sigara içmek uzun bir vademidir sayın keskin... evet tavrım kaba olabilir ama o kadar küçük yaştaki birisinin günde 1 paket sigara içmesi karşısındaki tepkim...ayrıca bu tepki sigara içenlere yada murat bey'in şahsına değildir. sigaraya erken başlama yaşınadır.. saygılarımla....

14. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    :) 16 yaşımda başlamıştım.. Tamamen size katılıyorum... İğrenç birşey.. geçmişte bir iki defa bırakmayı denedim ama irademi koruyamadım herhalde..
    Ne kadar söyleseniz azdır.. "Ama zararın neresinden dönerseniz kar" derler ya o misal benim de aklım -yolun yarısında- başıma geldi diyelım..

15. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Murat Abi birkaç kullanımdan sonra sele ağrısı olmayacaktır. Sadece kalitesiz seleler sürekli ağrı yapar ki; senin aldığın bisikletler gayet konforlu ve şık. Hem bisiklet dünyasına hemde bisiklet foruma hoşgeldiniz. Normalde bu forum gayet seviyeli ve bisikletle ilgili her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz bir yer. Ne yazık ki nadiren de olsa arada böyle şeyler de çıkabiliyor.

16. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Niyazi Bey latife yapmıştır muhakkak... Öyle kabul edelim. Hem "zıkkımın kökü" kötü bir kelime sayılmaz değil mi Niyazi Bey.. Kendisi Zakkum çiçeğinin zehirli kökünden bahsetti.. :)

17. oktay kılıç

oktay kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    murat bey geldim okudum kafamdaki carraro sportive 225 düşüncesini perçinlettiniz benimde vücudum kilo olayına müsait 110 kilodan 90 adüşmeyi başardım ama bazı sebeplerden dolayı 3 4 kilosunu aldım geri hayatıma sporu düzenli olarak sokmam gerek.. benim açtığım konuya yaptığınız yoruma teşekkürler :)

18. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Zararin neresinden donmusseniz kardir :)
    Yeni bisikletleriniz hayirli olsun. Eger vucudunuza gore dogru ayarlar yapildiysa sele agrisini da normalde kisa surede atarsiniz. Sonucta 120 kg'yu ince bir selede buna aliskin olmayan legen kemikleri ve totosta tasimaya baslamak bu tip sorunlari mutlaka bunyeye yansitacaktir. Butun arkadaslarin dedigi gibi duzenli kullanmaya basladiysaniz kisa surede alisir ve agri duymazsiniz. Ancak agri devam ediyorsa bisikletinizin vucudunuza uygun ergonomik ayarlarini kontrol ederek seleyi degistirin. Bu arada pedallamadiginiz ve bisikleti akisina biraktiginiz anlarda tum yuku totosunuza birakmayip pedaldaki ayaklariniza da yuku dagitarak totosunuzdaki baskiyi hafifletmeniz yardimci olabilir. Keyifli ve saglikli pedallamalar!

19. Murat YIL

Murat YIL Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Suat Bey;

Teşekkürler.. Bunu bugün deneyeceğim.. Bugün hedefim durmadan 22km pedallamak... umarım başarırım.. her hafta biraz arttırarak bünyeyi alıştırmaya çalışacağım...

20. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Murat Bey, öncelikle bisikletleriniz hayırlı olsun. Kazasız belasız gönlünüzce kullanın.
    Hikayeniz benimkiyle hemen hemen aynı. Ben de uzun yıllar basketbol oynadım (Amatör olarak). Vücut çalışırken bisepslerde oluşan hasarla birlikte iş hayatı falan derken hiç spor yapamadan 116 kiloyla askere gittim. 79 kilo olarak döndüğüm askerden 8 ay sonra 105 kilo oldum. Sonrasında 133 ü bile gördüm. Basketbol denemesi fiili imkansızlık ve kilo nedeni ile hüsranla sonuçlanınca geçen hafta içi (20 yıl aradan sonra) bir bisiklet aldım. 4 gündür biniyorum. Totoş konusunda son derece haklısınız. İlk gün orijinal sele ile bindim sonra geçici olarak, ilk bir kaç gün için kullanacağım büyük bir sele aldım. İlk bir hafta bu sele ile kullanıp sonra orijinal selesine geçeceğim. Hala devam ederse de yapacak bir şey yok. Büroda yan yan oturmaya devam :) Hanıma da bakıyoruz ama kafamıza göre bulamadık daha.

Edit: Sigarayı 16 seneden sonra 2010 da bıraktım.