Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toroslarda gezmeye devam...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ahmet Faruk Eğit tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar;

Bir önceki gezi konumda ('Toroslarda arazi keyfi' başlıklı) Adana ili, Pozantı ilçesi, Kamışlı köyünde yayla yaptığımızı belirtmiştim.

Bu gezimde de araziye girmeyip, Niğde yönüne doğru gitmeye karar verdim. Amacim Niğde'nin Yelatan ilçesinde bulunan Cevizli mevkiine gitmekti. Cevizli denilen yerde kayalarin altindan çıkan buz gibi bir su var. Bizim köyün içme suyu da oradan sağlanıyor. Demirkazık zirvesi eteğinde bulunduğundan haliyle kar suyu.

Fotolara geçmeden şunu da belirteyim, yol çok yordu. Kaymak asfaltta günde 100 km civarı cevirebiliyordum. Fakat bugün 40 km pedal çevirdiğim yol, resimlerden de görebileceğiniz gibi dişli asfalt. Ser mucuru, halk ağzıyla üstüne de dök şerbeti, arabalar eze eze yol olsun mantığı. Bizim çevremizde bile kaç arabanın üstüne taş sekti, camı kırıldı, kaportasında göçük oldu. Yazık harcanan bu paralara...

Güzergahı kısaca anlatayım. Adana sınırındaki Kamışlı köyündeki evimizden çıkıp, Aşçıbekirli köyüne vardım. Niğde sınırı buradan başladı ve devaminda Şahintepesi mevkiini ve Dağdibi köylerini geçip Yelatan ilçesine ulaştım. Yelatan'ın iç tarafına sürüp Cevizli bölgesine 2-3 km civari tırmanış sonrası ulaştım.

Şimdi fotolara geçelim....

Asfalt kenarı pozumuz

Arkada gördüğünüz dağ, meşhur Demirkazık zirvesi...

Yelatan'a varış

Mola vermeden devam ve mutlu son, Cevizli

Bakmayın poz verdiğime, su çok soğuk, 2 dk içinde bacaklar kıpkırmızı oldu...

Artistik pozumuz

Normalde gün batmadan dönerim diyordum ama yol yorgunlugundan Cevizli'de biraz fazla oturdum. Köy bakkalindan alınma abur cubur ve çay da bana eşlik edince saatler geçmiş.

Eve 5 km kala Menemenci köprüsünde kısa bir mola verdiğimde ortalık zifiri karanlıktı...

Uzun lafın kısası, yoruldum ama güzel oldu. Ah bi de asfalt böyle olmasa... Bi dahaki sefere hedefim önce Niğde, Çamardı ilçesine ulaşmak, oradan da Demirkazık Ecemiş tesislerinde Alabalık yemek. Tabi sabah erken kalkmayı başardığım bir gün olursa :)

Yolu bu bölgeye düşeni ağırlamaktan memnuniyet duyarım. İyi forumlar

vedat karakaya bunu beğendi.
  2. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    Harika yerler hocam :) Bende Çamardılıyımdır, Adanada yaşadım uzunca süre, Çamardı yolunda arabayla giderken bile enfes zevk alırım bisikletle güzel bir tur olur sizin için ama pozantıdan çamardına çıkan (yeni otobanın kesişim yeri diyeyim sağ tarafa doğru dönüyosunuz otoyoldan) o yolu kullanacaksanız uzun bir süre yorulacaksınız demektir çok dik bir yer çıkıyorsunuz biliyorsunuzdur orayı muhakkak. Ama çıktıktan sonra özellikle çamardıdan sonra ecemişe kadar çok rahat gidebilirsiniz, yollarda yeni yapılmış olması lazım asfalt durumu iyidir şimdiden gerçekleşirse iyi eğlenceler dilerim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    [​IMG][/url][/IMG]

4. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Gidon çantası tercihiniz harika. O çantanın üst bölmesi telefon taşımak için ideal. Bende de aynısı var.

Tur çok keyifli görünüyor. Paylaştığınız için teşekkürler.

5. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Manzara süper ve su çok berrak görünüyor. Bayıldım.

6. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Tebrik ederim ülkemizin güzelliklerini bize gösterdiğiniz için. Pedalınıza kuvvet turların devamını diliyorum.

7. Ahmet Faruk Eğit

Ahmet Faruk Eğit Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @ Ömer Canpolat
    Kamışlılıyım ben de hocam. Kışlık ev de Adana'da. Hacettepede mühendislik okudum. Adana-Kamışlı-Ankara üçgeninde geçiyo hayatım :) Yolunuz düşerse beraber pedallarız inşallah :)
    :)
    Hakkını helal et hocam, bilemedim orada olduğunu :)
    Bu gidon çantasından ben de çok memnunum. Geçen sene şehir bisikletim için de almıştım, fakat vites ve fren tellerini kastığı ve ön farı engelledigi için iade etmiştim. Bu bisiklette farı maşaya taktim ve kabloları da engellemedi. Çok memnunum

Çok daha güzel manzaralı parkurlar mevcut aslında. Vakit buldukça gezmeye çalışıyorum. Yeni konular da açıp bol bol paylaşırım resimleri inşallah

Teşekkürler hocam. Dolaştıkça paylaşımlara devam :)

8. Ömer Canpolat

Ömer Canpolat Yeni Üye

Seviye:
    :) Ne yazık ki henüz bir bisikletim yok ve bu aralarda alamıyacağım gibi, zaman ayırmak gerekiyor o bende yok o yüzden alamadım daha :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Eskici

Eskici Aktif Üye

Adı:
    İbrahim öğretmen
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok güzel bir gezi olmuş