Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toroslar için hangi lastik?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

?

Toroslar için hangi lastik?(alpencross tarzı)

1. Nobby Nick

33,3%
  2. Fat Albert

53,3%
  3. Hans Dampf

13,3%
  1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    alpencross tarzı arazi şartları için nobby nick mi yoksa fat albert mi önerirsiniz?Sebeplerinide söylerseniz iyi olur.Meydan yaylası karagöl filan var belki adana tarafındaki arkadaşlar topografyayı daha iyi bilirler oraya çıkmak için filan o tarz alpencross yerler için ne öneririsiniz.Schwalbe seçmemin sebebi bana verdiği güven duygusu başka markalara pek içim kaynamıyor çünkü schawalbenin kendini lastik sektöründe teknolojik olrak kanıtladığını düşünüyorum .birde Hans Dampf var onun hakkında pek araştırma daha yapamadım.
    nobby nick ;
    http://www.schwalbe.de/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=176
    Fat albert front;
    http://www.schwalbe.de/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=172
    fat albert rear;
    http://www.schwalbe.de/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=173
    Hans Dampf;
    http://www.schwalbe.de/gbl/en/produkte/mtb/produkt/?ID_Produktgruppe=40&ID_Produkt=285

2. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Fat Albert'ın (özellikle arkanın) daha iyi tutuş sağlayacağını ve kayalara karşı daha dayanıklı olacağını düşünüyorum... Benimki tamamen his tabi, bu lastiklerin hiçbirini kullanmadım, onu da ekleyeyim.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  3. alican aydın

alican aydın Üye

Seviye:
    schwalbe ön arka kombinasyon bilgisi olan varsa yayınlamasını rica ediyorum özellikle çamur ve yumuşak zemin için. Nobby nic evo 2.25 de 525gr ağırlıkla en hafif ve en iyi kaygan ve çamurlu zemin lastiği gibi gözüküyor. gerçi önde nobby nic arkada fat albert rear gibi kombinasyon tecrübesi olanların yorumları önemli.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    nobby nic in avantajı hafiflik ve ıslak gevşek zeminde iyi görünüyor ama fat albert ise özel bir seri gibi geliyor bana, ön ve arkanın dızaynları farklı zaten.birde maraton extreme aldığımda içinden çıkan schwalbe kağıdında alpencross bölümünde fat albert geçiyordu, race kısmında ise nobby nic vardı.

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    malesef satılmış nobby nic ler :( sanırım fat albert kombinasyonu şuan iyi bir seçim olacak gibi duruyor fakat nobby nic inde hafifliği beni etkiliyor.Forumda dağlarda patikalarda nobby nic le tur yapan arkadaşlar vardı nobby nic nasıl o şartlarda kullanıcı yorumlarınız ve ömrü ve dayanıklılığı nasıl?

7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    oy kullanan arkadaşlar sebeblerini belirtebilir mi? :)

8. alican aydın

alican aydın Üye

Seviye:
    2011 model nobby nic evo 2.1 pacestar modelini yeni aldım gelmesi sanırım 2 hafta daha sürecek geldiği zaman test edebilirim ama almamda en büyük etken ağırlık yanılmıyorsam 490 gr ve katlanır oluşu en başta Continental Conti Vertical 26 x 2.3 çamurlu ve kayalık arazi için düşünmüştüm fiyatı 20 euro çiftinde ucuzdu ama katlanabilir oluşu ve hafifliği yüzünden nobby nic aldım. Sıralama yaparsak roket ron ,racing ralph ,nobby nic ve fat albert front*rear.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    test sonuçlarınızı bekliyor olacağım bende ona göre sipariş vercem UKden.

10. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Noby Nic uygun bence. Gideceğiniz rota da fazla çamur (Yağmur yağmazsa tabii) olmaz. Şampiyon bisiklette Noby Nic vardı dediğiniz fiata. Biten omu bilmiyorum. Bide Bianchi servisi Tekin Ustaya sorabilirsin. Tubeless Noby Nicler tüplülerden bi 100-150 gr daha ağır bu arada.
    Kalın lastiğin daha iyi yol tutacağı kesin tabii. Fat albert ve Noby Nic yüzey desenleri hemen hemen aynı. Kullanacağınız rotada (TOROSLAR) daha çok dağ yollarından gideceğinizi düşünüyorum. Kayalık arazide hoplayıp zıplama olayı pek olmaz. O nedenle Fat Albert'a ihtiyacınız olmaz.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  11. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu arada rota olarak önerebileceğim Aladağ ilçesinden Kapuzlu şelalerine giden dağ yolu var. 40 km falan. Şelalelerin orda pansiyonlar var konaklama için.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  12. tugkela

tugkela Üye

Seviye:
    011 model nobby nic evo 2.1 pacestar modelini yeni aldım gelmesi sanırım 2 hafta daha sürecek geldiği zaman test edebilirim ama almamda en büyük etken ağırlık yanılmıyorsam 490 gr ve katlanır oluşu en başta Continental Conti Vertical 26 x 2.3 çamurlu ve kayalık arazi için düşünmüştüm fiyatı 20 euro çiftinde ucuzdu ama katlanabilir oluşu ve hafifliği yüzünden nobby nic aldım. Sıralama yaparsak roket ron ,racing ralph ,nobby nic ve fat albert front*rear. Kesinlikle katılıyorum

BF Okuru_ bunu beğendi.
  13. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    karagölün orda babamlar yıllarca kamp yapmıştı eger çadır alırsak orda çadır kuracağız yoksa ordaki kasabın çadırları var kiralık onlarda kalabiliriz.Bu rotayı kışın yapamayız çünkü mevsim şartları çok ağır olur bilirsiniz.Yazın yapmayı planlıyoruz.O bölgenin fotoğrafları şuan yanımda yok ilerki günlerde paylaşırım ama örnek olarak yolun 3de biri bu şekildekinden biraz daha kötü https://www.facebook.com/photo.php?...91582603214.333303.47032143213&type=3&theater fakat abimin ve babamın dediğine göre yol o kadar kötü değilmiş daha önceleri.Yağmurdan dolayı yolun 3de biri baya bozulmuştu.Ben bisikletimi Dağ bisikletten aldım bayramda orayada soracağım lastik fiyatlarını.Sizin söylediğiniz Şampiyon bisikleti ve bianchi servisinin yerini bilmiyorum.Benim bahsettiğim lastikler forumda 2. el kısmındaydı fakat satılmışlar.Hoplayıp zıplayacağımızı pek zannetmiyorum.