Torku'ya yazık ettik

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
Bu sezon başlayıp bütün takımlar kadrolarını açıkladıktan sonra aniden bu işi yaparak sporcuları ve personeli yüzüstü bırakan, en az bir yıllarını çöpe atmalarını sağlayan TORKU yönetimini de ayrıca tebrik etmek lazım. Sponsorluğu çekebilirsiniz gayet de normal fakat bu işi bu şekilde yapmak maalesef bize özgü ve sırf bu bile insanın sinirini bozuyor.

Scudo

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Param olaydı da kuraydım yeni bir takım..... :suspus:

sarıibrahim

Aktif Üye
Tepki
128
Bisiklet
Scott
Yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum Bu ülkede çok bisiklet seven var gerçek anlamda bisikletçiler sporcularda var ama değer verilmiyor verilmek istenmiyor küstürülüyor markalar sporcuyu kullanıp atıyor
Yarışları izlediğimde kahroluyorum ninoyla absalon yarışırken tour de france izlerken neden Türk yok diyorum neden böyle eldende bir şey gelmiyor

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Ne yazık ki bundan sonra yapılanlar, Türkiye'de böyle bir takımın çat diye kapatılmasını unutturmayacak ve bu sezon iş işten geçti
ama gelecek sezon için umut vaadeden şeyler olacak gibi. En azından Konya B.B'nin takımdan bütçe istemesi, birkaç firmanın sponsor olabileceğini söylemesi takımı kurtarabilir.

Salcano da Bu seneki TUR için torkulu sporcuları milli takım adı altında yarışa sokmak istemiş. Birkaç firma daha var görüşmeler bitmeden şimdi söylemeyim.
Bundan sonra yapılması gereken, bu forumdakilerin üstüne düşen, bu sporun desteklenirse bir yerlere gelebileceğini göstermek. Turlar düzenlenebilir, organize bir şekilde klüplere, yetkililere ulaşılmaya çalışılabilir. Bisiklet kullanımı sevilecekse, yaygınlaşacaksa spora ve sporculara destek vermek bunun ilk yolu. Herkes elini taşın altına koymalı bunun da konuşulup tartışılacağı en doğru yerdeyiz.

Tabii sponsorlukların artı reklamı olduğu gibi eksi reklamı da görüldüğü üzere oluyor. Öyle ters bir zamanda yarı yolda bıraktı ki sporcuları, torku daha büyük bir ayıp edemezdi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Lionel Marie, idare kadrosunun olaya nasıl baktığını ve cehaletin boyutunu çok güzel özetlemiş. Yazık o insanların emeğine.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
12472247_10153751330306278_479075942672603746_n.jpg

Fotoğrafın altında şu ifadeler yer alıyor.

Yıl 2005...
Fotoğrafta sol baştaki herkesin malumu Chris Froome,
bugün Team Sky ile olan sözleşmesi 2018'e kadar uzatıldı...
Sağ baştaki ise (link),
takımı TORKU bugün kapatıldı...

Şimdi ben soruyorum. Nedeni ne olursa olsun değdimi şu yaptığına torku. Bir hareketinle ağzımızın tadını tuzunu kaçırdın. O fabrikalarında ürettiğin ne kadar çikolata, şekerleme varsa bu tadı yerine getiremez artık. Miraç ın yediği elmayı boğazına dizdin. Yine karakavruk anadolu çocuğunu piç gibi yarı yolda bıraktın. Miraç on yıl öncesindede bakışlarıyla ezik, miraç on yıl öncesindede duruşuyla mahzun. Çünkü gün gelecek gençliğini verdiği takımın, ona sponsor olan firmanın sap gibi onu bir gün yarı yolda bırakacağını biliyor. Froome sırtını güvenceye dayamış, froome yüzünü geleceğe, aydınlığa çevirmiş.
Değdimi şu yaptığına torku. Ağzımızın tadını kaçırdın. Dünyanın bütün çikolataları gelse düzeltemez artık...

Tepki
46
Bisiklet
Scott
Ben elimden geldiğince olayı medyaya taşımak için bugün 3 gazeteyi aradım olayı manşetlerine taşımaları yönünde istekte bulundum kimse bana kızmasın ama bisküvi almakla bu ülkede bir yere varılmaz bu ülkede gündem olcaksın ki birilerine sesini duyurabilesin.
@İki Teker Bir Adam @Ahmet Fidancı

Tepki
62
İsim
Yasin
Bisiklet
b'Twin
Ntv Spor da Spor gecesi programında birazdan Ahmet Örken bağlanacakmış kaçırmayalım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

mehmet sunu dostum tekrar döndün ya çok sevindim,inşallah torkuya güçlü bir sponsör talip olur,mesele paraya dayanıyor ise,ülkemizde bisiklet sporuna halk tarafından ilgi yok ise ,durum zor tabi,futbol arenası dolup taşıyor ,hele hele derbi maçları ,paralar nereye gidiyor,3 büyük takım istese kesenin ağzını açar derki,

arkadaş, bisiklet klübleri kuracağız ,bisiklet sporuna el atacağız. nerde,,,,,,,,,,2 gündür tepem atık uyku tutmuyor.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
791
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
Ahmet Örken: Aldığım haberle sarsıldım! - (link)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@andjustice4all Benimde inanasım gelmedi. Ama Ülker'in bu tür politikalar yürüttüğü biliniyor. Aytaç içinde yaptı aynı şeyi. Yimpaş sonunda gıda sektöründen çekilmek zorunda kaldı. Gıda toptancısı varsa çevrende doğrulayacaktır. Bu artık inanılmayacak bir durum değil. Bir kaç büyük toptancı girmaya sordum ve gerçeğinin olduğu cevabını aldım. Ülker bunu yapıyor ve yapmaya devam edecek.

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
@Ahmet Fidancı Abi detaya girip konuyu uzatmak istemiyorum. Üst komşumuz 2 çocuk babası, haftasonları beraber bisiklete bindiğim adam Ülker'in pazarlama müdürlerinden biri. Sadece güldü görseli görünce.

Zaten hem Sarper Tuncer'in Mehmet Şafakçı hocamızla yaptığı (link) hem de antrenör Lionel Marie'nin (link) Torku'nun yönetilme şeklini açıkça anlatıyor. Keşke böyle bakkal zihniyetiyle değil de kendilerine yakışır şekilde sporculara sahip çıkıp en azından süre vererek takımı kapatsalardı en kötü senaryo olarak. Neyse, ne yazsam boş artık. Her şey ortada.

Saygılar ve sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Fidancı

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Bence torku holdingdeki yöneticiler hayatların da hiç spor yapmamış ve sporcu ruhunu yaşamamış kişilerdir spora yatırım yapmanın ve bunun getirisinin biraz zaman aldığını bilmeyecek kadar spor yönetiminden yoksun kişilerdir bisiklet sporundan ne kadar kar ediceklerini umuyorlardı merak ediyorum ülkedeki en çok yatırım yapılan spor olan futbolda bile klüplerin nerdeyse hepsi borç batağındayken zaten tek takım olduğun ülkede nerdeyse hiç yatırım yapılmayan spor dalında ne kadar kar etmeyi umuyorlardı hala aklım almıyor merak ediyorum takıma harcadıkları 1 senelik sponsor parasını kestikten sonra o yöneticilerin boyları uzadımı acaba

tunjay55

Üye
Tepki
1
İsim
Tuncay
Üzüldüm gerçekten de ben Konya torku markasının adını ılk kez yarısta duymustum ülker gibi bi firma olduğunu falan yazık ettiler okadar insanın emeğine