Torku'ya destek

Scudo

Recep-Şahin

Daimi Üye
Tepki
476
Bisiklet
KTM
http://i.imgur.com/OKxuFY7.jpg

içindekiler kısmını iyi okumak lazım.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
kefir konusuna eğilmek lazım. ülkede kefir yeterince tanıtılmıyor ve piyasada çok yüksek fiyatlara az mayalanmış kefir satılıyor. üşendiğim için elimdeki kültürler buzdolabında aylardır bekliyor. ama yine de üreyen kültürler yıllar içinde benim üzerimden dolaylı olarak 20 kişiye filan dağıtıldı ve belki daha fazlası bile olmuştur. bağırsak florası için inanılmaz önemli. lezzetli de bir içecek. günlük süt almak benim için pratik olamayabiliyor onun için her ne kadar içime sinmese de UHT süt kullanıyorum ve birkaç marka denedikten sonra torkuda karar kıldım. sütün kalitesi kendini mayalandığında belli ediyor. süt zaten insan memeden kesildikten sonra sindirime uygunluğunu kaybediyor. onun için mayalanmış süt ürünleri tüketmek gerekiyor. kefir bence bu konuda bayrağı taşıyor.
firmayı yeterince övdük o işini yapsın daha fazla övgüyü hak etsin. sermaye yapısını bilmiyorum ama çiftçi kooperatifi diye hatırlıyorum (gerçi serbest piyasa söz konusu, tam olarak ne oluyor şu anda oradabilmiyorum). emekçiler hakkını kazanıyor çocukları da pislete bindiriyorsa güzel tabi.

edit:yazdıklarımı göndermeden önce son mesajı gördüm yazdıklarımı öylece bıraktım. sözümü geri mi alsam ne yapsam bilemedim.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

yunus50

Üye
Tepki
78
İsim
Yunus Emre Karaman
Bisiklet
Bianchi
Hepsinden öte Torku bir kooperatif markasıdır. En çok bu sebeple destek çıkmak lazım bence. Çünkü ülkemizde tarımın ve tarımla uğraşanın fakir kalmasının en büyük nedenlerinden biri kooperatiflerin olmayışı.Çiftçimizin güven duyabileceği Torku gibi kooperatiflerin sayısı çok az. Ayrıca dediğiniz gibi özellikle süt ve türevi ürünleri aşırı kaliteli ve fiyatları da uygun. Bazı ürünlerinde glikoz kullanıyor olabilir doğrudur ama bu desteklememek için bir sebep değil. Ben de genelde Torku ürünlerini tercih ediyordum ama bisiklete destek verdiğini bu konuyla öğrenmiş oldum. Konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

JRV

Üye
Tepki
32
İsim
Volkan
Bisiklet
Sedona
(link)

Torku da çok masum bir marka sayılmaz. Ayrıca gayet de glikoz şurubu, invert şeker kullanan bir firma. Kullandığı pazarlama stratejisi kendisini diğer markalardan daha doğal ya da sağlıklıymış gibi gösterse de, sonuçta aynı endüstriyel üretim mantığını kullanan, ürünlerinin çoğu diğer markaların taklidi olan ve başındaki kişiler sebebiyle sağlıklı denetim mekanizmalarından uzak kalabilecek bir firma olduğu için benim gözümde diğer markalardan bir farkı yok, hatta uzak durulasıdır benim için. Seveni vardır, lezzetli bulan vardır saygı duyarım.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@ozgur908
Kefir konusunda birşey danışıcam size. Ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum ama.

Zamanında internette bir yerde. Kefir yapımı konusunda bir bilgiye ulaştım. Kefirden kefir. Yani hazır kefir marketlerde satılan. 1litre süte 1 çay bardağı kefir ve 24 saat oda sıcaklığında kefir oluyor. Hatta olan kefirden bir daha aynı yoğurt misali.Denedim hatta hala ara sıra alır yaparım. Tadı aynı kefir gibi. Her hangi bir zararını görmedim.

Bunu okuduğum yerde yorumlar belki sizde öyle düşüneceksiniz. Kefirin o şekilde olmayacağı illaki maya ile olması gerekir şekilde idi yorumlar.

Siz ne düşünürsünüz bu konuda yada diğer bu konuda bilgisi olan arkadaşlar.

Yani sonuçta çok birşey değil. Maliyeti düşük. 1litre süt ve küçük bir şişe kefir alıp dediğim ölçülerde yapıp sonucu burda paylaşılır. Fikirlerimizi beyan ederiz.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
toz halde maya satıldığını da gördüm ama yoğurt usulü (mayalanmış süt ürününü maya olarak kullanmak) denendiğinde olmadığı söyleniyor. hiç denemedim. belki yine başka türden bir maya devreye giriyordur da o yüzden olmuyor diyorlardır, bilemedim. bu arada kefir kültürleri gremlinler gibi soğuk olmayan ortamda sütün içinde aktif oldukları sürece çoğalıyorlar. Kefir kültürü kuru halde aktarlarda filan bulunabiliyor ve online olarak satanlar var diye biliyorum. üreyen ve ölmeyen bir şey. bu arada torkuyu da yağladık balladık sonrasında koku çıkmaya başladı.

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Torkunun çikolatalı kurabiyesine bayılıyorum hem çok gevrek hem de mükemmel bi tadı var

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bianchi tdl 1300
Hala bir şansınız var aslında. Hiçbir şey için geç değil :)

Yorumları okudum, herkes Bim'de, Şok'ta arıyor. Beyler bakkallara bakın yahu, bakkallarda hemen her çeşidi var.
Bırakın şu soyguncu marketleri, bakkallardan alış veriş yapın biraz da, küçük esnaf kazansın.
Bakkallar biterse ekonomi biter.
NoT: Bakkal değilim :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Kuzey Ege
İyi soyguncunun bakkalı marketi hipermarketi olmaz ki soyguncu soyguncudur.

Bakkalda 3tl 80gr çikolata (koli bazında az alır ona göre de giriş fiyatı olur.)

Markette 2,5tl 80gr çikolata (koli bazında bakkala göre fazla aldığı için toptancı ona göre iskonto yapar)

Bakkal kazanacak diye ben niye kaybediyorum.

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Mopaşta torkunun birçok ürünü bulunmakta diğer marketlerde hiç rastlamadım bakkallarda da denk gelmedim almak isteyen varsa mopaş ya da büyük carrefour da satılıyor.

• Beğen
Tepkiler: mhd

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Zaman zaman FB hesabımda fotograflı begendigim ürünlerini bile verdigim olur.Yalnıııız ortası kalp seklinde cikolatalı bisküvi gibi birşey var.Evlerden ırak.Sindirim sıkıntısı cekenlere siddetle! tavsiye olunur.Cörek otlu ve patatesli top kek gibi bi ürünü var,hastasıyız.Kakaolu fındık kreması da nutellaya 5 ceker.

• Beğen
Tepkiler: camoko06

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisküvi, şeker çikolota vs çoğu ürününü kullanıyoruz, bunaltıcı şekilde mailde attım kendilerine, bisiklet formalarınızı yurtiçinde satın alalım vs diye reklam maddi manevi destek vs vs ama maalesef bir bunu yapmadılar, tinkoff markalı veya btwin markalı forma giyeceğimi ben şahsen torkunun formasını giymek istiyorum

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
@Taxonera

Başımdan geçen küçük bir hikaye; Kapıcı günlük ihtiyacımıza göre ekmek bırakır bazen 2 bazen 4 değişir. Ay sonunda bize şu kadar ekmek borcunuz der öderiz. sanki fazla ekmek yazdığını hissettim ve kapının arkasına çetele çizdim her gün kaç ekmek alınıyorsa yazdım ilk ay fazlaydı hırsızlık büyük suçlama olduğu için tekrar denedim diğer ayda 10 ekmek fazlaydı sonra babama danıştım kapıcı hırsızlık yapıyor diye babam suçlamadan önce bir düşün bu adam bizden aylık 5 lira çalıyor 32 dairede 160 tl yapar ama adam kira ödemiyor diye adamı askeri ücretin yarısını çalışıyor sigortasıda yok 3 çocuk okutuyor boş ver biz sebep olmayalım demişti ve çok mantıklı geldi. insanlar hırsız olmaz sistem hırsız yapar. Küçük esnafı da düşünmek lazım en çok kaç para fazla ödemiş oluruz ki kendi görüşüm...

Tavariş

Üye
Tepki
128
İsim
Mehmet Z.
Bisiklet
Carraro
Bu çok sakat bir mantık.Tee yukardakiler için söylenen adam çalıyor ama çalışıyora kadar uzanır ucu. :(

• Beğen

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.143
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Torkunun ürünleri vasatin üstünde. Günlük sütü güzel. Ama şeker şekerdir bunu unutmayalim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
biraz önce mopaşa gittim
torkunun tam yağlı peyniri 8.99 tl,içindekiler

a-stabilizör (kalsiyum klorür)
b-peynir mayası
c-peynir kültürü
d-pastorize inek sütü
e-koruyucu (potasum sorbat)
f-kuru maddede en az yüzde 45 süt yağı içermekte

kırmızı olanlara dikkatinizi çekerim,stabilizörün sağlığa zararı varmı?
koruyucu nedir?potasyum sorbatın zararı varmıdır ?
bu sorulara cevap gerekiyor.

D

Domestik

Misafir
@Kudret Kurtcebe

Stabilizörler, homojen olmayan karışımları bir arada tutabilmek için kullanılan katkı maddeleridir. Kalsiyum klörür bir çeşit tuzdur. Etkili bir şekilde su tutar. Katkı maddesi olarak kullanıldığında insan sağlığını tehdit etmez. Potasyum sorbat ise toz halde temas edildiğinde irritasyona sebebiyet verebilir, solunduğunda solunum yollarını tahriş edebilir. Fakat, katkı maddesi olarak kullanılıp vücuda alındığında (bu maddeye özel bir alerjik reaksiyon göstermeyen bireyler dışında) bu gibi etkilere yol açmaz. Koruyucu olarak kullanılan kimyasallar arasında belki de en güvenlisi diyebiliriz.

Edit: Ayrıca şunu da belirteyim, Torku ürünlerini beğenerek tüketiyorum. Gıda sektöründeki diğer rakiplerine nazaran çok daha yeni olmasına rağmen, sektöre oldukça etkili bir giriş yaptı ve bu başarısını, ürünlerindeki kaliteye ve güvenilirliğine borçlu.

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Bence bir kaç yıla yeterince konuşulacak bir marka haline gelecek sunduğu ürünlerin hemen hemen hepsini tattım ve kesinlikle diğerlerinden daha mı kötü hayır tabiki başabaş mücadele edebilecek tadlar sunuyor