Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama mı, Marka mı???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında buraksucakli tarafından paylaşıldı.

1. buraksucakli

buraksucakli Yeni Üye

Seviye:
    sizce en iyisi özellikleri birbiri ile uyumlu bütçenize,beklentilerinize,amacınıza uygun toplama bir bisiklet yapmak mı
    yoksa
    mağaza veya internette gördüğünüz markzlı bir bisikleti almak mı daha iyi yada mantıklıdır??

2. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Cevabı ne kadar kişisel bir bisiklet kullanmak istediğinize bağlıdır.
    Eğer yeni başlayacaksanız (ki öyle anlaşılıyor), parçalara fazla kafa yormak istemiyorsanız, o vakit hazır bisikletler işinizi görecektir.

Yok eğer ben her parçasını bir bir öğrenip herbiri için ayrı ayrı fiyat/performans değerlendirmesi yaparak sahip olmalıyım ve vereceğim ücrete alabileceğim en iyisini almak istiyorum diyorsanız toplama daha uygundur.

Markalılarda yine de şöyle bir imkanınız vardır, sıfır markalı alırken isteğinize göre bir-birkaç parçasını hiç kullanmadan (gerektiriyorsa) farkını ödeyerek değiştirip yeni takılan parçalarla kullanabilirsiniz.

Önder Özdoğan ve deepcriminal bunu beğendi.
  3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet üreticileri de zaten sadece kadro üretip gerisini topluyorlar. Hazır bisikletlerde fiyat kaygısı ile genelde belli donanımlardan ödün veriliyor. Aynakol, fren kolları gibi parçalar biraz daha düşük seviyeli tutularak fiyat sınırlanıyor. Bence parçalar öğrenilerek ne istediğine karar verilip ona göre toplanabilir veya Athletic'in belirttiği gibi hazır bisikletin üzerinde değişiklikler yaptırılarak satın alınabilir. Ben öyle yaptım şahsen :D

4. buraksucakli

buraksucakli Yeni Üye

Seviye:
    söyledikleriniz gayet mantıklı.teşekkür ederim ilginize tekrardan. tabi markalı bisikletlerde parça değiştirbileceğimi hiç bilmiyodum... ama şu şıkıyor ortaya şimdide markalı bisiklette parça değiştirmek fiyat kaygısını arttırmıyomu yani şöyle sormam daha doğru olacak- markalı aldığımız bisiklette nekadar parça değişiminede gitsek biz yinede yüksek bir marka bedeli ödemiyormuyuz???

5. Serdar TEBER

Seviye:
    Kaliteli bir kadro aldığınız zaman zaten bedelini ödüyorsunuz. Marka bisikletlerde genelde bisiklet satışı, kadro satışına tercih edildiği için kadro fiyatları yüksek tutuluyor. Örneğin Scale 80 720 € iken Scale 40 kadro 500 €. Scale serisinde 40 dan 80 e kadar kadrolar aynı, sadece renkler farklı. Kadro olarak da sadece 40 satılıyor. Scale 40 kadro alıp 40 malzemelerini kendin alarak toplasan daha pahalıya mal olur. Marka biiskleti alıp üzerinde değişikliklere gitmek daha avantajlı. Kullanmadığın parçaları satış fiyatı üzerinden vererek, yerine daha üst parçayı, sadece fark vererek alabilirsin. Kolay gelsin :)

buraksucakli bunu beğendi.
  6. buraksucakli

buraksucakli Yeni Üye

Seviye:
    ve yine mantıklı bir açıklama :) çok teşekkür ederim ilginize gaayet aydınlatıcı oldu benim için en azından bisikletlere ve özelliklerine bakarken bu şekilde bi fiyatlandırma yapabilirim kendi adıma.tekrar teşekkürler

7. Serdar TEBER

Seviye:
    Ben bisiklet alacağım zaman bir excel tablosu yapmıştım. Bisikletleri soldan sağa, donanımlarını yukarıdan aşağı yazmıştım. Alternatiflerimi birbirlerine denk olması için Erdoğanlar bisiklet veya Yeşil bisikletin sayfalarında tüm parçaların fiyatları mevcut. Örneğin üst donanımlı ama ucuz olarak geçen bir bisikletin üzerinde XT arka vites var ama, aynakolu seri dışı kullanmışlar. Bunları hesaplayarak ben scale 40 a karar vermiştim. :D

buraksucakli bunu beğendi.