Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

toplama maliyeti ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında ec038 tarafından paylaşıldı.

1. ec038

ec038 Üye

Seviye:
    arkadaşlar hatırlayanlarınız olacaktır bir ara 900 tl ye bisiklet alacam demiştim daytona tavsiyesne rağmen gidip salcano city sport diye bir bisiklet almıştım 600 tlye .. lakin bu bisikleti abim çok sevdi ver benim olsun dedi (borcunu da ödedi tabi :)).. benimde işime geldi açıkcası.. hemen bisiklet almayacağım ama merak ettiğim bir şey var... bir kadro alsam ve tamamı deore set alsam mı uygun fiyatlı olur yoksa carraro 1051 d alıp deore olmayanları deoreye çevirsem mi iyi olur ?? 1051 d nin kadrosu sağlam değil diyenler olmuştu da sizlere bir soruyum dedim :)

2. Dağ adamı

Dağ adamı Yeni Üye

Seviye:
    Bende Carraro alıcaktım kardeş ama inceleyip araştırdıktan sonra iyi bi marka olmadığını anladım, tip olarak çok iyi ama sağlamlık açısından sınıfta kalır, kadrosu çok zayıf, bisikleti aldığım yerde bi çocuk getirdi carrarosunu 2 kere kadro çatlattığını söyledi, Salcano İnsomia modeli çok iyi, corratec öneririm,

3. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Corratec kullanıyorum ve Alman sağlamlığını hissettiriyor. Ben de Corratec öneririm.

4. ec038

ec038 Üye

Seviye:

şimdi benim amacım deore set olan bir bisiklet sahibi olmak olacak bundan sonra.. acayip şekilde kalitesizlik hissi veren bir ümit bisikletim var.. yinede uğraşarak kaymak gibi yaptım kendim fakat üst seviye bisikletlerin tadını vermior.. carraro 1051d alacaktım ki 3-4 kişide kadronun kırıldığını duydum.. çok şaşırdım ama ne yapalım artık dedim ve kadro jant gidon vs parçalarını tek tek alıp toplasam ve deore set mi alsam iyi olur yoksa söylediğiniz corratec veya salcanonun dolu bir modelini mi almak mantıklı olur ?? sorum bu şekilde :)

5. Dağ adamı

Dağ adamı Yeni Üye

Seviye:
    Vallahi kardeş bana sorarsan Corratec al derim, toplayınca daha da masraf olur benim şahsi fikrim, carraroyu görsel olarak bende seviyorum ama zayıf bisiklet, salcano ng303 kullandım çok güzel bisikletti, model yükseltmek için sattım ve corratec aldım, corratec gerçekten çok farklı, salcano kötümü kesinlikle değil, karar senin. :ci:

ec038 bunu beğendi.
  6. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bu bisikleti ben teker teker toplarım iyi bir şey olsun derseniz 2 bin lira elinizden çıkar [önceden çok araştırdığım için biliyorum] ama örnek olsun salcanonun 30 lu sistemli deore olan bisikleti 1600 küsür ki bu rakam iyi bir pazarlıkla rahat 1450 belki 1300 e falan inebilir. bu hesaba göre artan 550 700 tl ye ister gidon-boyun takımını değiştirebilirsiniz yada isterseniz daha verimli bir jant seti alabilirsiniz vs vs.

ec038 bunu beğendi.