Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toplama için gerekli parçalar

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yiğit Eydemir tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Eydemir

Yiğit Eydemir Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçenlerde Salcano City Sport 30 aldım. Uzun zaman sonra arkadaşları bisiklet için heveslendirdim. 1-2 arkadaş bisiklet almayı düşünüyor sayemde. Toplama bisiklet düşündüler benimde aklıma böyle bir düşünceyi soktular şimdiden. Fakat bisiklet sahibi olmama rağmen anlamıyorum 3-4 defa aldım hazır olarak ve servise götürdüm sürekli donanımlarıda bilmem. Sormak istedim toplama yarış ve şehir bisikleti için neler lazımdır örneğin şuradaki setler http://www.erdoganlarbisiklet.com/shimano-setler.html + kadro , jant ve lastiklere ek olarak ince parçaları soruyorum , daha sonra gerekli parçalar üzerine araştırma yaparım. Cevaplarsanız sevinirim :)

2. Metin Öztürk

Metin Öztürk Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben de araştırmanın en başında yol bisikleti için düşünmüştüm fakat liste halinde bulamadım hiç.Tecrübeli arkadaşlardan cevap gelirse yararlı konu olabilir.

3. Sarp Söylemezoğlu

Sarp Söylemezoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Fazla tecrübeli değilim ama almanız gereken parçalar şöyledir:

-Kadro, sele, sele borusu, civatasız sıkıştırma anahtarı
    -Maşa, gidon, gidon boğazı, furş takımı, elcikler
    -Aynakol, furş takımı, pedal, attırıcı, zincir
    -Arka attırıcı, ruble
    -Jantlar, bağlantı göbekleri, iç-dış lastikler, fren ayakları-pabuçları, fren kolları, vites-fren telleri, vites kolları, ön jant için civatasız kilit(adını tam olarak bilmiyorum)

Bu yazdığım parçalar mtb veya şehir bisikletleri için. MTB için amortisörlü maşa, şehir bisikletleri için amortisörsüz olmalıdır.

Yol bisikleti için de gidon ve elcikler dışında aynı parçalar kullanılabilir, sadece türleri farklı olur sanırım.

Eksiğim varsa kusura bakmayın.