Topeak Whitelite Ön Işık İnceleme ve Sorun

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.187
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Topeak Whitelite HP Focus ön ışık adlı ürünü yakın zamanda aldım ve nihayet bir gece sürüşünde test etme şansım oldu. Ürünün üretici fotoğrafları şu şekilde;
pr_01_1012.jpg pr_02_1012.jpg

Bu da benim çektiğim fotoğrafı;
IMAG3046.jpg

Özellik olarak 2 modlu aydınlatma(sabit, yanıp sönme) ve 60/120 saat çalışma süresi verilmiş.

Gelelim esas konuya. Aydınlatma ve tasarım;
Bir araba farı gibi işlemesede gayet iyi aydınlatıyor ve görünürlük sağlıyor, hatta yola paralel tutarsanız gayet uzaktan görünüyor. Benim asıl alma amacım ise tekerleğin hemen önünü aydınlatmak.

Arka kısımda yana çekilerek çalışan bir düğme var. 1 kez çekince yanıyor, 2.'de yanıp sönüyor, 3.de kapanıyor. Buraya kadar herşey güzel. Ancak en ufak sarsıntıda (Bisiklet yolunda ki bir çatlaktan geçerken bile) bu düğme bir sonraki moda geçiyor. 2. sarsıntıda kapanıyor. Hatta ani fren yapmanız bile yetiyor (Hassasiyeti anlamanız açısından; Maltepe veledrom'da bile 2 kez kapandığını belirteyim) 20Km'lik tamamen asfalt sürüşümde elim hep fenerde kaldı tekrar yakabilmek ve bir kaza geçirmemek için.

Konuyla ilgili Delta bisiklete mesaj gönderdim, vakit bulabilirsem gidip görüşeceğim. Belkide tasarımsal değil bendeki ürüne ait bir hatadır. Ama açma kapama düğmesini geri getiren yay sarsıntılarda kendiliğinden hareket ettiğinden bu ihtimali mümkün bulmadım.

Bu ürünü kullanan veya benzer sorun yaşayan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

Sorun çözüldü. Ürünle gelen pilden kaynaklanıyormuş. Ürünle gelen pili bir kağıtla sıkıştırdım ve bahsettiğim sorun ortadan kalktı.
İncelemenin tazelenmiş hali için ;
(link)

Scudo