Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Topeak road morph g

Konu, 'İncelemeler' kısmında Ertan M. tarafından paylaşıldı.

1. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merhabalar bu incelemeyi yapmamın nedeni pompalar hakkında burada pek konu olmaması yeni pompa almak isteyenlere yardımcı olacak diye düşünüyorum.Bendeki model topeak road morph g 160 psi genel özellikleri şöyle;
    HeadPresta/ Schrader/ Dunlop Valves
    BarrelButted Aluminum
    GaugeIn-line Gauge, Reads 140 psi/9.6 bar
    Thumb LockPlastic
    HandleT-Type Plastic/Kraton
    Capacity160 psi / 11 bar
    Added FeaturesFold-out Foot Pad
    Flexible Hose
    Centerline Mount Bracket
    Size (L x W x H)35 x 5.7 x 2.8 cm
    13.8” x 2.2” x 1.1”
    Weight220 g / 7.74 oz ( w/ gague)
    Art.no.TRP-3G
    WP_20150529_005.jpg
    Pompanın boyutu bu şekilde biraz büyükçe yol bisikleti kadrolarına uygun mtbler de ise bisikletin kadrosuna bağlamak için çeşitli aparatlar var. WP_20150529_004.jpg
    Pompa uzatılabilir hortumu sayesinde siboba baskı yapmadan rahatça hava basabilmemizi sağlıyor.
    WP_20150529_007.jpg
    En önemli özelliklerinden biri bence in line göstergeli olması bu sayede ne kadar hava basabildiğimizi görüyoruz.
    WP_20150529_013.jpg
    Performans konusunda ise küçük pompalarla arasında dağlar kadar fark olduğunu anladım.Yol bisikletine 120 130 psi havayı çok zorlanmadan 1 2 dakika içinde veriyor.Aşağıda benim çektiğim videoda nasıl çalıştığını görebilirsiniz tek elle çektiğim için çok hava basamadım sadece nasıl çalıştığını göstermek istedim.

Sonuç olarak;eğer sizde benim gibi dakikalarca küçük pompalarla uğraşıp kan ter içinde kalmaktansa biraz ağırlıktan feragat edip yüksek performanslı, uzatılabilir hortumlu ve göstergeli bu pompayı tavsiye ediyorum.
    Performans:10/10
    Taşınabilirlik:10/5
    Sağlamlık:10/8
    Ağırlık:10/6
    Fiyat performans:10/9
    Son olarak kadro üzerindeki görüntüsü
    WP_20150529_001.jpg

İbrahim A., cpt.erhan ve mehmetsunu bunu beğendi.
  2. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evde yeri olmayan için iyi bir secenek olabilir ama yaninda taşımak pekte avantajli değil.
    Böyle bir secenek iyi olabilir.

Ekli Dosyalar:

3. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yol bisikletine göre büyük ve yer kaplayan bir pompa. üstelik hortumu dışarda kalıyor. Aero disipline riayet etmesi gereken yol bisikleti için bir dezavantaj. Hortumlu pompalar tamam güzel oluyor hem pompanın iğnesi kırılmıyor hemde sibop zarar görmüyor lakin bu pompa bu haliyle doğru amaca da hizmet etmiyor. Hortumu içinde gizlenen hem schrader hem presta sibop için seçeneği bulunan oldukça ergonomik topeak rocket race daha uygun bir seçim olurdu kanaatimce.

indir (4).jpg

4. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Zekeriya Çab dediğiniz doğru olabilir bu tüpleri pek bilmediğim için almadım evde de büyük pompaya gerek kalmadı zaten tek eksisi taşınabilirlik.

@mehmetsunu aerodinamik olarak haklısınız yalnız bu gösterdiğiniz pompalarla ile 120 130 psi basmak işkence ben evde ayaklı pompa hem taşınabilir bir pompa yerine bunu aldım iki pompaya para vermeye gerek kalmadı.

5. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @ertanmrtz tüpler gayet kullanışlı 23 lastiği 110 psi ı 2 Sn de basıyor tüp 4-5 tl cıvarı başlığı ve 3 yedek tüpü 45 tl ye almıştım ortalama bir pompa fiyatına ama sonuç olarak çok kısa sürede ve tam şişirmesi paraya değer.

Dikkat edilmesi gereken şey havayı basarken sibopu ve iğneyi donduruyor. Biraz beklemeden siboptan ayırırsanız hava tekrar kaçabiliyor birde donmadan dolayı iğnenin zorlanınca yanılması yerine kırılıyor.

Ertan M. bunu beğendi.