Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Topeak Air Fender Arka Çamurluk Tanıtımı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emrah Pektaş tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Şehir içinde yolların yazın dahi yer yer su birikintisi veya ıslak olması sebebiyle (esnaflar, yeşil alanların gereğinden fazla sulanması vb.) kıyafetlerin ve bisikletin daha ilk seferde batması işten bile değildir.Dolayısı ile şehir içinde arka çamurluk kullanıyorum.

İnovatif tasarımı ile dikkat çeken ve dağ bisikletleri için üretilmiş çamurluk, bağlantı kelepçesi ve gövde olmak üzere iki parçadan oluşuyor.Çamurluğun en önemli özelliği içinin hava ile dolu olması.

Çamurluğun bağlantısı sele borusuna veya benim yaptığım gibi sele kelepçesinin hemen altındaki kadro bölümüne yapılabiliyor.Benim yaptığım bağlantıda sele kelepçemin arka kısmı, demonte işlemine engel olduğundan sele kelepçesini ters çevirdim.

Çamurluğun bağlantı kelepçesi iç çapı 25.4 mm.~34.9 mm. aralıkta ayarlanabiliyor olup montaj 3 mm. alyan anahtar ile pratik bir şekilde yapılabiliyor.

Çamurluk, bağlantı noktasındaki mandal sayesinde bisikletten birkaç saniyede çıkarılabiliyor. [​IMG]

Çamurluğun içindeki hava, üzerindeki araba tipi (schrader) sibop sayesinde tamamen boşaltılıp bisiklet pompası ile tekrar şişirilebiliyor.Çamurluğa max. 10 psi. yada 0.7 bar hava basılması gerekiyor.

İsterseniz havasını boşaltıp çamurluğu sökmeden kendi içine katlayıp bisikleti çamurluksuz bir hale de getirebiliyorsunuz.

:in: Siyah plastik kısımdaki iki ayrı bağlantı noktası sayesinde çamurluğun konumu ve açısı kademeli olarak değiştirilebiliyor.

10 gr. hassasiyetli kasap terazisinde :) içi hava dolu ve çamurlu halde 130 gr.geldi.

Sonuç
    :) Hafif
    :) İstenildiğinde 2 saniyede sökülebilir yada kısa bir sürede kendi içine katlanabilir.
    :) Şehir bisikletlerinin tam çamurlukları kadar olmasa da ayarlanabilir açısı sayesinde çamurdan koruma düzeyi tatminkar.Eski çamurluğumla karşılaştırdığımda başarılı bile diyebilirim.
    :) Malzeme kalitesi iyi
    :( Tek bir arka çamurluğun Türkiye satış fiyatı yaklaşık 27 Euro
    :( Aynı modelin ön çamurluğunu kullanan birisinden montajının sorunlu olduğunu ve ara sıra çamurluğun düşebildiğini öğrenmiştim.

Eray Helvacı ve İslam Gölge bunu beğendi.
  2. tolga meriç

tolga meriç Üye

Seviye:
    iyi düşünülmüş, kullanımı kolaya benziyor ve görüntü güzel

3. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    delta bisiklette (sitesinde) bunun aynısı var fiyatı yazıyor ;) yapana helal kullananada helal olsun :D