Topçular-İznik-Yalova Keşif Gezisi

Tepki
6
Son derece keyifli bi yolculuk olmuşa benziyor.. Tebrikler darısı bizim başımıza..

Scudo

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Darısı başınıza tabi arkadaşlar. Bakınız ay sonu Ahmet Cengiz Yargıç ile Kudrettin Kurtcebe'nin bir turu var. Üstelik konaklamalı...:)

Bu, şu demek! Herkes katılabilir, yeter ki vaktiniz ve biraz yol harçılığınız olsun. Çadır mevzuları halledilecekmiş. Başlığı görürsünüz zaten. Özetle mutlaka herkes hayatında bir kere de olsa İznik yapmalı.

Yahu İstanbul gibi bir yerde oturanlar (Bursalılar'a ne demeli?) İznik'e gitmiyorsa ayıp vallahi. Topu topu (Topçular'dan) itibaren 3-4 saat ki bu benim gibi ağır bir tempoyla alınan yol. Eminim 3 saatinde altında alacak arkadaşlar vardır.

Bisikletliler Derneği de buraya, bir tur düzenlerse sevinirim, duyurulur...

İzniği sevdim...:)

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Çok güzel bir tur yapmışsın. Resimleri çok beğendim. Paylaşımın için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler arkadaşlar, istediğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz. Ama yorumlar da eklemeliyim çünkü asıl mevzu orada. Örneğin Bursa'da çektiğim şu son fotoğraf:

(link)

Bu Yalova yolunda çektiğim ilk ve tek fotoğraf çünkü hiç zamanım kalmamıştı. Üstelik gücüm tükenmek üzereydi. Zamanı ve gücü damıtarak kullanmalıydım. Yediğim antep fıstıklı krokanın henüz kana karışmadı ve onun vereceği güce çok ihtiyacım vardı. Yokuş bitmeden evvel yol ikiye ayrıldığı sırada gücümün yerine geldiğini hissettim...:)

Bilemiyorum belki yokuş aşağı gideceğim için moralin faydası olmuştu. Oysa 5 dk. öncesine kadar pes etmek üzereydim. Çünkü son yarım saate ulaşmıştım ve sağda İDO'nun telefonu yer alan bir tabela gördüm. İçimden orayı arayıp bomba ihbarında bulunsam mı diye geçirdim...:(

Yani kendimi o kadar aciz hissettim ki kötü bir şey yapmak bile aklımdan geçmiş. Neyse ki böyle bir şey yapmadım; eğer yapsaydım belki içinden çıkılması daha zor bir duruma düşebilirdim! Yokuş aşağı inerken kendime, neredeyse yarım saatimin kaldığını, evlerin görünmek üzere olduğunu telkininde bulunarak moral vermeye çalışıyordum. Neyse ki son anda (saatini bile hatırlamıyorum ama 19'da kalkıyordu) yetiştim...

(link)

İşte bahsettiğim antep fıstıklı krokan...:)

Engin Ertekin

Daimi Üye
Tepki
808
Bisiklet
Specialized
O yokuş gerçekten biraz uzun. Bir süre sonra insanı bezdirebiliyor. Ama her çıkışın bir inişi olduğu gibi burada da harcanan enerjiye fazlasıyla değecek bir iniş olduğunu bilmek güzel :)

Bir de önceden bilet almak cebe faydalı belki ama gereksiz stres yaşamana sebep olmuş. Ama düz yolda ekstradan adrenalin olmuş bir taraftan :)

• Beğen
Tepkiler: Salih Dinçer