top olmayan taşıma araçları :D

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
arkadaşlar sabahları geç kaldığım zaman ve çok nadirde olsa zaman zaman kullandığım araçlarda (toplu taşıma araçları) birşeyler dikkatimi çekti

"verdiğiniz para eşittir = canınız"

buna gıcık olurum yani bazen şöföre dönüp "abi be biz ölmeye gitmicez bizi son durakta indir ondan sonra ölmeye git" yada "abi emekli astronotsun heral ama bu ford ses hızını aşmaz kasma seni fena keklemişler" yada "abi be bu fren sisteminin adı ne hani bastığınla durma arasında zaman farkı yok ya o bakımdan bizde yaptırcez" yada "abi müsayit bir yerde kusayım ondan sonra devam edelim olurmu ?" diyesim gelir o denli kullanıyolar aracı :D

durun daha bitermi en gıcık olduğum şeyde para seansı gerçi ata demirer abim bir kısım değindi ama bir kaç nokta atladı hemen anlatiyim

mesela ilk durakta dolmuşa binersiniz ve 5 milyon uzatırsınız

"bir kişimi alacaaaz"

"yok abi sen ordan 3 kişi al senin gödüğün arkadaşlarımın parasınıda al zira ben göremiyorum allah razı olsun sen gördün"

sonra bide şey var bir milyon uzatınca

"bir kişimi alcazzz"

"yok abi sen ordan yirmi kişi al üstüde senin olsun bozdur bozdur harca"

bire dolmuşçu tripleri vardır ne verirsen ver asla tamin olmaz ve surat yaparlar tam para hariç mesela 50 milyon uzatırsın ve sana dünyanın en mana içerikli bakışını atar sanki dövecek gibi ve cümleye girer;

"bozuk yokmu" yada "bozuk aliyim" o zamanda al abi biz seni tutmayalım gibi bir cümle kullanılabilir mesela :D

o yüzden bisikletimi çok severim para istemez sıkışklık yoktur istediğin heryere gider gık demz ööle bişi

tabi birde dolmuşlarda yanına kimin oturacağı belli olmaz mesela gece bindinse dolmuşşun içi hani boya yaparken tiner kokusuna kafayı bulurya insan dolmuştada geceleri içki kokusuna kafayı bulursun yani bazen "abi iyi güzel içmişin ama biz içmek istemiyoz yav ağzını bi zahmet kilitleyiver" diyesim gelir daha neleeer neleeer bööle bişi topsuz taşıma araçları.....

saygı ve bir o kadar sevgilerimle....

her ne kadar sürç-i lisan ettiysek affola....selçuk tnt......

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
:) :) :) Oldum olası sevmiyorum toplu taşıma araçlarını... Var mı bisiklet gibisi...

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
"abi müsayit bir yerde kusayım ondan sonra devam edelim olurmu ?"

Süper:p

İstanbul'da durum daha vahim diye düşünüyorum,en azından bir Ford Transit ile Magirus,Deutz karşılaştırılamaz bile:) O egzost sesi gecenin derinliklerinde uykudan uyandırmaya yetecek cinsten oluyor,birde o gaza birini tekmeler gibi aralıklarla bastıklarında ortaya çıkan melodi beni benden alıyor:)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Son zamanlarda yaptığım birşey geldi aklıma :) Dolmuşların fırsat bulduklarında ne kadar hızlı gittiklerini anlatmışsın.

Ford Transitlerin arkasında, düz yolda 55'e kadar çıkılabiliyor :) Şehir içinde Sakarya caddesinde Sıhhıye kavşağında bir yapışıyorum arkasına dolmuşun, geçide kadar bir de sol çekiyorum 50-55 ile :D Adamlar çok pis mors oluyo. Bi bana bi ibresine bakıyor :)

Esentepe'den bile kapıştığım oluyor, tabiki zafer bisikletin :)

Selçuk sen bu konuya tramwayı ekle, lakin o da hiç hoş olmuyor. Bir gece binmiştim tramway mı meyhane servisi mi belli değildi :boese157:

Ayrıca kalabalık iken de hiç bir toplu taşıma aracı iyi olmuyor. Ama binlerce araç yerine toplu taşıma aracı yine de iyi. Ancak onun yerine binlerce bisiklete razıyız :D

skull_mrt

Daimi Üye
Tepki
92
ışıklarda inebilirmiyim...
- neden karanlıktanmı korkuyorsun?:D :D :D :D

ata demirer abimizden bir bölümdür.gülmekten yarılmıştım duyduğum anda:D :D :D

• Beğen
Tepkiler: gencizmirli

mdemir782

Aktif Üye
Tepki
72
harika anlatmıssın okulumla evım arasındaki mesafeden dolayı hersabah 1 saat boyunca o araca mahkumum dediklerinizin hepsine katiliyorum adamlar altlarindakini ferrari zannediyolar 50m sonra durcagini bilerek gazı köklüyo herifler indiginde insanın topragı öpesi gelio
( Allahım sana sukurler olsun sagsalim geldim okuluma)
uzun surmuyo zaten sevincim aksam geri donusude var:mad:

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@eYa

çok sayıda alkollü sürücü olmasındansa meyhane servisi formatında tramvay yeğlenir.. meşhur çorbacıdan yıldıztepedeki eski kalabak deposuna 1,5 dakikada giden şoför biliyorum, yada organize sanayiden çarşıya 3 dakikada giden...

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@Murat CER

:eek: :rolleyes: :cool:

Allah akıl fikir versin demekten başka çare yok galiba.

Sakarya caddesi tren yolun geçicinden ilk raya değip diğer 3 raya değmeden geçtiğimiz, çevre yolunda 200 yaptığımız bir ex patronumuz vardı. Araba da megane topu topu. Bizim bi suçumuz yok idi. Gece 12'de cafe kapatıyorduk, bizi eve bırakıyordu :D Bindiğimizle indiğimiz bir oluyordu. Savaş caddesi, sıhhıye kavşağı... Aman aman...

Herkesi bisiklete binmesi zorunlu olsa ne güzel yaw :)

Konu ile direk alakası olmasa da şehir içinde ve trafikte manyaklık yapan sürücülerden açıldı konu mademki, videolar bölümünde de yayınladığım şu şahsı muhterem arkadaşımızı izleyin derim bir de... Dolmuşçulara da mı şükretsek ne :D

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
İki videoyuda izledim. Otoyolda camdan elimizi çıkartmamamız gerektiğini öğrendim. Yoksa böyle bir eleman dışardaki uvuzumuzu alabilir.