Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tonkawa Full Karbon Kadro

Konu, 'Kadrolar' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,

Çok güvendiğim, daha önce alış veriş yaptığım bir firmanın sitesinde uygun fiyatlı sıfır Tonkawa kadro buldum. ( Görüntü olarak çok beğendiğim bir kadro.) Bu konuyu sizlere danışmak istiyorum. Bu kadrolar ve tabii karbon kadrolar hakkında bilgisi ya da tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim.

Kendim araştırdım ama çok kesin bilgilere ulaşamadım. Sonuçta karbon kadro ve ben ormanda, arazide serbest gezi yapıyorum. Bisikletime çok hassas davranır, korur, bakımını yaparım. Fakat ne de olsa özellikle arazide daha fazla titreşim ve darbe söz konusu. Bu yüzden sizlere danışmadan karar vermek istemedim.

Kadroya biraz daha yakından bakarsak, Atala bisikletin ( Bianchi gurubu ) üretimi - ya da pek çok markada olduğu gibi Taiwan' da fason ürettirdiği - bir kadro.

Sitede '' V-Brake uyumlu , MTB Kardon kadro, Taiwan, Atala Tonkawa,
    1420 gr, Siyah, Stok Durumu : 18" 20 '' bilgileri var.

Bilenler bilir Bianchi 2009 yılında Tonkawa bisikletleri piyasaya sürmüştü. Forumda da kullananlar var.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80446

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=77649

Aynı şekilde bu kadrolar Whistle olarak ta üretildi, yurt içinde ve yurt dışında satıldı/satılıyor .

Olumlu - olumsuz fikirlerinizi, yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Son olarak eğer kadroyu alırsam, bisikletimdeki sele hariç kullanacağım parçalar; http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90049

Teşekkürler

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bir kadro sadece karbon oldugu icin alinmamali bana gore. Karbonun orum sekli rijitligi(esnemezligi) acilari ki acilar ozellikle dag bisikletlerinde cok onemli. Bu gibi faktorler iyice arastirilmali. Kadro kalite ve agirlik olarak orta seviye bir kadro. Ben bu kadro ile yarisan sporcular biliyorum. Goruntusu gayet sık. Saglamda bir yapisi var. Fakat acaba daha bilindik markalarin alüminyum kadrolari hem hafiflik hemde kalite olarak daha iyi birer secenek olabilirler mi?? Bana gore evet. Fiyatlarida asagi yukari ayni olacaktir. Ornegin scott scale 40 -50 -60. Yada giant xtc alû modelleri. Trek 8 serisi. Bunlar bilindik basit secenekler. Acele etmeden iyi bir arastirma surecinden sonra karar vermeniz sizin acinizdan yararli olacaktir. Fakat bu kadroda kotu bir kadro degil kesinlikle. Dedigim gibi cok yakinimda bu kadro ile yarisan sporcular vardi...

akifberkant bunu beğendi.
  3. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:

İlgi ve değerli yorumlarınız için teşekkürler. Ben de araştırmadan sırf karbon diye ve görüntüsünü beğendim diye gidip bu kadroyu almaya kalkmanın yanlış olacağını biliyorum. Bu yüzden burada danışmak istedim.

Bahsettiğiniz gibi Giant xtc gibi kaliteli kadrolar var. Hatta ben başta Giant düşünmüş fakat ve fren uyumlu bulamamıştım. Belki yeni dönemde atx-xtc yeni kadrolar geldiğinde seçenekler çoğalacaktır. Bir de şu var, kadro kalitesi gerçekten çok önemli, fakat çok iyi kadrolar da çok pahalı. S works mesela ya da Giant'ın karbon xtc kadrosu. Evet, karar verirken iyi araştırmak, acele etmemek ve dikkatli olmak çok önemli.

Yazdıklarınız çok faydalı oldu. Yarışlarda kullanılması ve sağlam yapılı olması artı puan. Buradaki fikir ve bilgi paylaşımlarıyla karar vermeye çalışacağım.

Teşekkürler

Oksal Özdöl bunu beğendi.
  4. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    İzmirde bir bisiklet magzasinda bu kadrodan mevcut. Bu hafta icinde daha ayrintili inceleyip ve direk bu kadro ile yarisan kisiden izlenimlerini ogrenip daha ayrintili bir bilgi vermeye calisirim..

5. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok iyi olur, çok sevinirim. Teşekkürler.

6. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Evet arkadaşlar yok mu diyeceği olan?

7. Bilal Abdul-jabbar Keita

Bilal Abdul-jabbar Keita Aktif Üye

Seviye:
    Anladığım kadarıyla baya bir merak salmışsın ve almayı kafaya koymuşsun sanırım ;) Bulduğun kadro, o linkini koyduğun kırmızı renk ise görüntü olarak güzel ama boyuna göre biraz küçük gibi geldi bana ! Başka düşünüyorsan fiyat hakkında dir dönüş yaparsan memnun olurum ! Benimkini anlatmaya gerek yok ! Çok olağanüstü değil, özelliklede hız limitini çok yukarılara çıkardığın zaman ! Bunuda beklemiyorum sonuçta kadro 2 bin -2500tl'lik bir kadro değil ! F/K - performans olayı benim için oldukça yeterli ... Tavsiye ederim ...

8. akifberkant

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yok, o linki ben örnek olarak vermiştim. Ben sıfır kadro ve boyuma göre buldum. Fiyat 780 tl. Yani sizin yazdıklarınızdan kötü değil ama çok mümkemmel değil; orta seviye sonucu çıkıyor. Kafaya koymak değil de beğendiğim bir kadro ama sonradan da pişman olmak istemiyorum

Teşekkür ederim.

Bu arada ( başlangıçta dikkarimi çekmemişti ) şu linkteki de aynı kadro;
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=93987

9. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Akif bey bu kadronun eski modelini kullanma fırsatım oldu o dönemki kadronun karbon örüm tekniği ve şekli farklıydı şimdiki kadroların daha da iyi olacağını düşünerek konuşuyorum kesinlikle çok sağlam bir kadrodur arkanıza bakmadan alabilirsiniz hatta kıskandım :D bulsam ben bile alabilirim.
    Bizim aldığımız kadro çok uzun süre yarışa katılmış birisine aitti o kadro ile de çok uzun süre yarışılmıştı ama kadro 2 senedir bizde kadro tık demedi tek bir problemi var kadro kulağı kırılıyordu fakat yeni modellerde yani sizin alacağınız kadroda bu problemi çözdüler farklı bir kadro kulağı yapısı kullanıyorlar çok daha sağlam.

akifberkant bunu beğendi.
  10. emre karakoç

emre karakoç Kıdemli Üye

Seviye:
    Scot, Giant gibi markaların aliminyum kadrolarının 18 inch olanlarının ağırlığı daha fazla diye biliyorum ben. Kadroyu gördüğünüz mağazada Scott scale 60 veya 70 ti sanırım, V brake uyumlu kadro da var. Fiat olarak yakın sayılır. Ben 1 ay önce incelemiştim ağırlığı 1800 gr dı. Aynı kadronun 15,5 olanı 1500 civarında.