Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tommasini Tecno Record, Wilier Imperiale Chorus (Güncel)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Aytaç Biber tarafından paylaşıldı.

1. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle selamlar;

Son bisikletim Wilier' ı, Tecno için Record set gelene kadar geçici olarak Dura Ace set üzerine montajlamıştım. Record setim elime ulaştı ve İtalyan bisikletlerine Campyden başkası abes olur diyerek Tecno' yu Record 11s sete, İmperiale' i de Tecno üstünden çıkan Chorus 11s sete terfi ettirdim.:)

İki set arasında ciddi bir ağırlık farkı olmadığından dolayı Tecno nun ağırlığında bir sıçrama olmadı 70gr düşerek 7.2kg küsür seviyesine indi (tam yüklü sürüşe hazır) ancak Wilier bu son hali hedef aldığım (yine tam yüklü; pedal, km sayacı, suluk kafesi vs. dahil) 6,7kg limitine ulaşmış oldu:)

Her iki bisiklet içinde detaylı konuyu daha önce açmıştım. Görmemiş ve merak duyan arkadaşlar Tecno için bu linki, Imperiale için ise bu linki tıklayıp bisikletler hakkında daha kapsamlı yorumlara ve detaylı kadro fotoğraflarına ulaşabilirler.

Pedalınız bol, bisikletleriniz gönlünüzden geçen model olsun

2. cembarlasic

cembarlasic Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler,

Tecno ayrı bir güzellik.

bahtiyar közen ve Aytaç Biber bunu beğendi.
  3. Gokhan Arikan

Gokhan Arikan Aktif Üye

Seviye:
    Tecno: Klasik görünen ama son derece modern bir alet olmuş.Müthiş...

Aytaç Biber bunu beğendi.
  4. ortaya çok güzel iki bisiklet çıkmış tebrikler ! güle güle kullanın ! ikiside evladiyelik :D maşallah

5. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Simdi olmus iste:)
    Tammi'ye de 101 jant seti yapabilirsin ileride, harika olur.

6. KS
    Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Tommasini' nin kadrosu, kaza ya da benzeri bir sıkıntı olmadığı sürece hayatımın sonuna kadar benimle kalacak tabi ki, bu nedenle evet evladiyelik. Wilier' ı ise en az bir 4 veya 5 yıl kullanmak niyetindeyim. Daha fazla kullanmak gibi bir niyetim yok, bir karbon kadroyu daha fazla hırpalamak ve kullanmaya devam etmek bence risk çünki.

101 ler iyi bir set olarak görünüyor ama çelik bilyalı ve düşük profil olmasına rağmen nispeten ağır bir sete o fiyat değer mi ondan emin değilim. Marka ismi yüzünden setin haketmediği biraz kazık bir fiyatı var gibi. Şu an Ryde lerden oldukça memnunum bu yüzden değiştirmeye ihtiyacım yok. Ama Wilier için Protocol' lerin yerine Eurus veya Shamal düşünüyorum.

7. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güzel olmuş bisikletler..hasta oldum adeta..:(.. allah kazasız belasız huzurlu sürüşler nasip etsin...

8. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aytaç söylemiştim şu aralar yarışlarda yeni aldığım Shamal Ultraları kullanıyorum. Benim set 1420 gr geliyor. Arka 28mm ön 24mm profil. Dışardan bakıldığında özellikle kalın alu. tellerden dolayı jant seti göze fazla aerodinamik görünmüyor ama daha düşük profilli bir jant setine göre dönüş direnci hissedilir şekilde düşük. Antremanlarda kullandığım Campy Proton jant setimle kıyaslıyorum. Ama en büyük fark rijitlikte. Hayret Campy bu ağırlıkta nasıl bu kadar rijit bir set yapabilmiş? Mesela benzer ağırlıkta tecrübe ettiğim Mavic Ksyrium Premium SL ler var ve felaket esneklerdi. Mavic sahiplerini üzmek istemem ama bunlar doğru. Rijitlikte Mavic'in R-sys leri fena değil yalnız bir derginin aero testinde farklı bir şekilde en son sırada geldiğini görmüştüm. Kısaca Shamal ve Eurus her ikisi de fazlasıyla rijit ve hissedilir şekilde aerodinamik üstünlükleri var.
    Seramik bilyalarla gelince bence çok ihtiyacın yok. Campy. nin sitesine girersen iki tip seramik bilya sistemi kullandıklarını görürsün; USB ve CULT. Shamal larda USB seremic yani bildiğimiz bilyalı cup/cone sistemi kullanılıyor, iç ve dış yataklar çelik ama bilyalar seramik. CULT ise komple seramik olan rulmanlı sistem oluyor. Campy akışkanlık farklarını da sitesinde yazmış. USB'de öyle ciddi bir fark yok, zaten ben de hissetmedim ama CULT seramikler çok farklıymış. Bunlar yanılmıyorsam sadece Bora II ler ve Hyperion Ultra larla geliyor. Kısaca daha düşük fiyatlı olan Eurus ları tercih etmek daha mantıklı bence.

sonEr´´, Yılmaz Uyar ve Aytaç Biber bunu beğendi.
  9. KS
    Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Yorum için çok teşekkür ederim Güney. İşte bende tam bu açıkladığın sebepden ötürü iki jant arasında emin olamıyordum. Aralarında çok ciddi bir fiyat farkı olmamasına rağmen sadece bu bilyaların bu farka deyip deymeyeceği konusunda emin olamıyordum. Bu yorumundan sonra büyük bir ihtimal Eurus alacağım gibi.

Dikkatimi çeken bir jant seti daha var; Cinelli H+ , 400 Sterlin lik fiyatı ile diğer seçeneklere nazaran oldukça ekonomik hafif ve aero bir set. Bu jant pek yaygın olmadığı için kullananlara ve hakkında yorumlara ulaşmakta sıkıntı çekiyorum.

Not: Mavic bir jant seti hiçbir zaman düşünmedim zaten, ve düşüneceğimide hiç sanmıyorum.

10. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisikletlerin ikisi de birbirinden güzel.Harika...Güle güle kullanın...

11. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :vroam: :vroam:

12. alper turan

alper turan Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun hatasız kazasız keyifli sürüşler dilerim.tommasini güzel bir klasik ama bence görsel güzellik olarak willier in yanından bile geçemez buda benim tercihim.bisikleti gösterende kendisi değil üzerindeki rekord set ve jantlar olmuş bence.yinede güzel bir klasik el yapımı olmasıda ayrı bi avantaj

13. ömerözeren

ömerözeren GIANT

Adı:
    Ömer Özeren
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kazasız bol pedallar...:)

14. KS
    Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Senin görüşün öyledir ancak gerçekler farklı tabi.:) Benim de bir bildiğim var ki daha iyi olan ekipmanı gerçek yolda daha iyi ve daha üstün hissettiren kadroya kurdum;)

15. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Çelik kadroları genelde çok beğenmem ama tommasini mükemmel olmuş! 10 sene öncesinin son teknoloji alüminyum ve karbon kadroları şu an ne kadar demode ise aynı şey willier içinde gçerli olacak ama tommasini daha da güzel olacak! Güle güle kullanın!

16. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Her ikiside müthiş, iyi günlerde bol bol pedallayın inşallah. :)

17. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    şahane bisikletiniz var güle güle kullan

18. ali karagönlü

ali karagönlü Bisikletkolik

Seviye:
    Karbona karşı Çeliğin ömrü tartışılmaz. Ayrıntılara pek girmeyi sevmem ama, Tommassini yakıyor !

sonEr´´ ve Aytaç Biber bunu beğendi.
  19. Emirhan Kaya

Emirhan Kaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Wiiler çok güzel olmuş güle güle kullanın :)

20. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    aytaç, abi hayırlı olsun yeni malzemeler, wcs protocol jant setinde body campy uyumlu mu ? dura ace malzama ile de aynı set vardı da