Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tolga ılgım..

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında T.ILGIM tarafından paylaşıldı.

1. T.ILGIM

T.ILGIM Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar;

Kendimi tanıtmak gerekirse 164 cm boyunda 93-94 kilo civarında 19 yaşındayım . Açık Öğretim Lisesi öğrencisiyim.

Geçen sene üye olmuştum foruma aslında. Ama şifre bilgilerimi unutuğum için ve şifre bilgilerim mail adresime gelmediği için yeni hesap almak zorunda kaldım. Benimde 2000 senesinden kalma covanni marka bir bisikletim var az çok idare eder durumda ama artık eskidi. Sedona 321 veya scott marka şehirler arası ve şehir içi tura uygun bisiklet edinmek istiyorum bir tane. Bakalım şansımız yaver giderse bende tamamen aranıza katılmış olacağım arkadaşlar. Sizlere asıl danışmak istediğim sorun şu

Taşikardi rahatsızlığı var bende nabız ara sıra normalin üstüne çıkabiliyor ilacımı düzenli olarak kullanırsam sorun olmuyabiliyor ama genede Taşikardi şehirler arası turlara çıkmamı aşırı derecede engellermi onu sormak istiyorum. Tabii bisikleti alır almaz hemen tura çıkmayacağım.

2. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    merhaba tolga,
    bu konuyu bir hekime danışırsan daha sağlıklı bilgi alabilirsin diye düşünüyorum..
    dilediğin bisikletle dilediğin turlara çıkabilmen dileğiyle..hoşçakal..

3. Ahmet Kara

Ahmet Kara Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba , öncellikle bu sorunun muhattabı kesinlikle hekiminiz , tahminimce propranolol gibi etken maddeli bir Beta Blokör ajan kullanıyorsunuz ve böylelikle kalp frekansınızı olması gereken aralıkta tutmaya çalışıyorsunuz. Veteriner Hekim olmamdan dolayı mesleğim gereği konuya aşinayım size tavsiyem kesinlikle bir kardiyoloji uzmanına muayne olmanız kendisine durumdan bahsetmeniz ve onayını almanız. Taşikardi bir semptomdur , örneğin kalp yetmezliklerinde ortaya çıkabileceği gibi Hipertiroidizm gibi endokrin bozukluklar sonucuda ortaya çıkabilir bunun için kesinlikle bu spora başlamadan önce bu konunun üzerine gidip hekiminizin onayını almanız . Kesinlikle zaten ilaçlarımı alıyorum bir şey olmaz tarzı bir düşünceye kapılmayın belkide örneğin spor yaptığınız günler doktorunuz ilacınızın dozlarını arttırmanızı önericektir.Saygılarımla ,

Ahmet Kara