Tolga Ertekin şahsına dikkat!

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar, forum büyükleri. Yazdığım yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır, gerektiği takdirde mesajlarım, önceki alışverişlerim kontrol edilebilir.. yaptığımız alışveriş anlaşması ve karşılıklı mesajları buraya taşıyacağım, forumda alışveriş yaptığım onlarca insan alışverişlerde ne kadar titiz olduğumu bilirler, yorum sizlerin, arkadaş küçük bir meblağ için büyük bir işgüzarlık yapmıştır, umarım siz de mağdur olmazsınız. NOT: Ücreti kontrol etmeden ürünleri göndermem benim hatamdır! TOLGA ERTEKİN en ufak bir açıklığı değerlendirecek bir arkadaştır.. (link) linkteki ilanımda ruble-zincir-arka ve ön aktarıcı olmak üzere, en ucuzu 15 lira olan 4 önemsiz ürün için yaptığım en son güncelleme şu şekildedir;

-ön aktarıcı
-arka aktarıcı
-zincir
-ruble hepsi 15 tldir.

mesajlar da şu şekilde;

T: zincir ve ruble duruyor mu?
cevabınızı bekliyorum lütfen kırmayın ihtiyacım var

C: ürünler kullanılmayacağı için ucuz fiyattan satmayı düşünüyordum, yani parasından değil, oturduğum sitede küçük bi kardeşimiz 24 vitese geçecek, ona vereyim diyorum, kargoyu karşılarsanız size veririm, kargo masrafıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

T: anladım , tahmini ne kadar tutar kargo?

C: şubeye 5.5 adrese 6.5 diye biliyorum, 35 lira yatırırsanız ben karşılarım kargoyu ( BU MESAJDA ZİNCİR VE RUBLE İÇİN 15 + 15 KARGO İÇİN 5 LİRA, TOPLAM 35 LİRA GAYET AÇIK BİR ŞEKİLDE İFADE EDİLMEKTEDİR! )

T: sizden ricam yurt içi kargo ile göndermeniz , ben şubeden alım yapabilirim. hesap numaranızı yazarsanız hesabınıza paranızı aktarayım.
Hesap numarası ve adres-telefon bilgileri verildi, arkadaş ertesi gün " parayı yatırdım " şeklinde bir mesaj attı, BURADAKİ HATA BENİMDİR, hesabı kontrol etmeden ürünleri gönderdim ( PTT kargo ile 5.5 lira tutacağını hesaplamışken, Yurtiçi kargo ile 10 lira ödeyerek ) ve takip numarasını arkadaşa yolladım, kargo masrafının yarısını karşılamasının makbule geçeceğini söyledim. Sonraki gün hesabı kontrol ettiğimde 15 lira gördüm ve mesaj attım;

C: hesabı bugün kontrol ettim, 15 lira yatırmışsın?

arkadaş forumda online olmasına rağmen cepten ve forumdan attığım mesajlara cevap vermedi. bir mesaj daha attım;

C: 1 gün daha bekleyeceğim, açıklama ve ücret gelmez ise gereğini yaparım, görüşmek üzere.

T: şuan kurallara aykırı hiçbir durum yok? Siz bütün parçalar 15 tl kargo benim yazmıştınız , durum tam olarak öyle oldu. 5 lira daha istediniz kimse zor durumda kalmasın diye olur dedim yatırırım konu kapanır. 35 yatır kargoyu ben vereyim dediniz , ben 15 yatırıyorum kargo benim dedim siz kargoyuda vermişsiniz yazılan çizilen neyse o. Böyle konuşarak bir şey elde edemezsiniz ( BURADA İDDİA EDİLEN " ben 15 yatırıyorum kargo benim " şeklinde bir metin bulunmamaktadır, üyeliklerimizin mesajları kontrol edilebilir. )

T: ön ve arka arttırıcı yok gelmiş hesap yanlış diyorsun? Kargoda sadece zincir ve ruble var. ( ÖN VE ARKA AKTARICI İLE TEK KELİME KONUŞULMAMASINA RAĞMEN, ARKADAŞ BU ÜRÜNLERİ GÖNDERMEDİĞİMİ VE MAĞDUR OLDUĞUNU İDDİA ETMEKTE VE ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞMAKTADIR )

C: arkadasim iyi misin? En ucuzu 15 tl olan 4 ürün toplam 15 lira mi olacak? En basta ruble ve zincir duruyor mu demedin mi? Hepsi 15 tl demek her biri 15 tl demek, 35 liraya kargoyu karsilamam durumunu neden dusunmedin? 15 lira zincir 15 lira ruble 5 lira da kargoydu. Böyle bi isguzarlik olamaz.. Yurtici istedin onunla gönderdim kargo fiyati ikiye katlandi, onu da gectim ben hesabi kontrol etmeden urunleri yolladim, bu iyi niyeti suistimal etmektir. Ya 15 tl yatirirsin ya da urunleri geri gonderirsin bu kadar net tolga. Aksi takdirde parcalar sana haram olur, bisikletforum mtbtr ve tum ikinci el sayfalarinda rezil oldugunla kalirsin, cevap bekliyorum. (mobil internet ile yazdığımdan imla bozuktur)

VE ARKADAŞIMIZIN ATTIĞI SON MESAJ, KENDİSİ HAKLIYMIŞ GİBİ + YAZILMAMIŞ ŞEYLER İLE İTAM EDEREK YAPTIĞI İŞGÜZARLIĞI ORTAYA SERMEKTEDİR.

T: Durumun nasıl olduğu beni ilgilendirmez. Sen bu 4 parçayı bırak pedallarla beraber 15 tl yazmıştın? Yani şuan karşı çıkma hakkın yok. Tehdit ederek bir yere varamazsın söylediklerini yap konu mesajları kapı gibi duruyor. Ama bana yeni aktarıcı aratma yeni bisiklet topluyorum. Satıyor musun ön aktarıcını

Durum bu şekilde arkadaşlar, iyi niyet suistimal edilmiştir, ilandaki " hepsi 15 tl " ibaresinin darlığından yararlanılarak ( özel mesajda 2 ürün için 15 + 15 + 5lira kargo ücreti belirtilmesine rağmen ) büyük bir işgüzarlık yapılmıştır, bu güne kadar tek bir alışverişimde sorun yaşamadığım forumda böyle insanların bulunması beni gerçekten üzdü.

Saygılarımla
Cem Özyurt.

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Böyle mevzulardan acayip tiksinirim. Sizin hatanız mevcut, "hepsi 15tl" yazan yerde bende gerçekten 4 parçanın toplamının 15tl olduğunu anladım ancak burada 2 husus var;

1. 4 Parçanın birden 15tl olması imkansız.
2. her parçanın fiyatı ayrı ayrı yazılmış.

Bu durumda yanlış anlamak veya dikkatsizlik vs bahane edilemez. Alışveriş yapıyorsun burada, bisiklet toplayacağım diyorsun. 4 parçanın 15tl edemeyeceğini bilemiyorsan kusura bakma ama sen o bisikleti toplama arkadaş.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
üzüldüm, ancak algıda 4 ürüne de 15 tl istiyormuşsunuz gibi görünüyor. Ki bu da birşeyi değiştirmez siz 15+15+5 dediniz mi iş anlaşılıyor. Geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Cem Özyurt

berkan1994

Daimi Üye
Tepki
46
15-20 tl için konu açmaya değeceğini düşünmüyorum sonuçta zincirin sıfır fiyatı 8-10 rublede 10-15 tl lik bir şey sonuç itibari ile tolganın yanlış anlamsı normal olabilir fakat kargoyuda cem'e yüklemesi hata olmuş...

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
Geçmiş olsun yanlış anlaşmalar var aranızda.ama aranızda geçen konuşmalardan sonra birbirinizi anlamanız gerekirdi şu noktada.bence yapılabilecek en güzel şey alıcının parçaları geri göndermesi onuda yapar mı bilmiyorum :(

• Beğen

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
herkese teşekkürler, ben bu saatten sonra alıcıdan bir şey beklemiyorum, onun vicdanı rahatsa benim için problem yok, benim için bu meblağlar problem değil, sadece forumdaki iyi niyetleri insanları uyarma amacındayım, iyilik edince kötülük buluyorsun..

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bence de burada mevzu para değil, sonuçta 10 TL için haksızlık yapan 1000 TL için de yapar ama daha önce de yazdığım gibi algılamada hata olabilir. Düzelmeyecek problem değil.

• Beğen

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bence en büyük problem. yanlış yatırılan paranın yanlış olmasını umursamamak. o adam yanlışda anlatsa yada sen yanlışda anlasan istenilen ya miktarı göndericeksin ya o ürünleri göndericeksin. hem banane diyip hem ürünleri babanın malı gibi kullanamassın. ama burada o adam art niyetli olsa senin zaten parayı kontrol edip göndericeğini düşüneceği için eksik gönderip kendinide sıkıntıya sokmaz. sizde hata sayısı daha fazla. yurtiçi kargonun o fiyatlara dosya bile göndermediğini bilmeniz gerekir kafanıza göre kargo fiyatını biçmişsiniz. babanız bile olsa hesabı kontrol etmeden ürünü göndermekde ne oluyor ?

• Beğen
Tepkiler: Berkhan Bayraktar

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
cem kardeşim yalnış anlatmışsın kendini. ama karşıdaki kişinin de anlaması gerektiğini düşünüyorum

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Karşılıklı hatalar, yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir ama bu gibi alışveriş işlerinde satılan ürünün fiyatından, niteliğinden öte dürüstlük çok önemlidir. Yoksa 5, 10 atıyorum kaç para olursa olsun itibarı, ticari ahlakı zedelemeye değmez. Alıcı açıklamalardaki ve fotograflardaki gibi ürünü alma hakkına sahipken satıcı da sattığı ürünün fiyatı ne ise ne eksik ne fazla olmak kaydıyla belirtildiği gibi alma hakkına sahiptir. Kısacası bu gibi olaylar bir daha beraberinde paranın satın bile alamayacağı itibarı zedeler siz siz olun dürüst olun, lafınızın, sözünüzün arkasında durun. Sana gelince de Cem bunu bir tecrübe olarak görürsün, adına, yaşadıklarına üzüldüğüm gibi yapman gerekeni de konuyu açarak yapmışsın. Bir daha bu tarz olayları yaşamaman dileğiyle geçmiş olsun.

• Beğen

Cem Özyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
294
Bisiklet
Mosso
teşekkürler abi, ben de ders olarak görüyorum bunu, herkese teşekkürler..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Karşılıklı hatalar var. Fakat eğer üslup gerçekten ilk mesajda yazıldığı gibiyse, ben Tolga Ertekin isimli şahıstan çöp dahi almam. Üslup, direkt olarak niyeti belli eder. Çok çok kötü bir üslup. Son derece itici ve kışkırtıcı.

T

Tolga.Ertekin

Misafir
öncelikle herkese merhaba , konuyu yeni gördüğüm için geç cevap veriyorum. yorumları okuduktan sonra şunları söylemem gerektiğini düşünüyorum , birincisi dört ürünün 15 tl olması elbette imkansız değil yani ürünlerin ucuz olmasından şüphelenmek zorunda değilim , herkesin de söylediği gibi 4 ürünün toplam 15 lira olduğu yazıyor , söylenen fiyat için 15er lira tabiri kullanılmalıydı. amacım tartışmayı uzatmak veya sıkıntı yaratmak değil asla sadece açıklama gereği duyuyorum. burada kimse kimseden 15 lira çalma peşinde olamaz , böyle bir düşünceye sahip olabilenden korkacaksın aslında , bu olaydan bir kaç gün sonra da berkay küçük isimli üye beni kendi aklınca dolandırdı bu cümleyi bilgi amaçlı yazıyorum , diğer bir hadiseyide aslında anlatmak istemediğim ama anlatmak zorunda kaldığım için yazıyorum. samsundan burak kardeşimizin hidrolik frenlerine anlaştık kendisi ptt ile kapıda ödemeli gönderdi , kargo geldi oradaki memur işlemi değer biçme olarak işaretlediği için benden para almadı , sadece kargo ücretini verdim. ben orada kargomu alıp çıkar giderdim ve hiç kimse bana hesap soramazdı çünkü karşı tarafın hatası , cezasını çeksin der takardım frenleri , ben burak kardeşimizi aradım yanlışlığı anlattım kargo üzerinde ptt hesabım yazıyor dedi parasını gönderdim aldım frenimi çıktım gittim. burak kardeşimiz de bu yorumu okuyup cevaplayabilir ya da özel mesaj atılıp sorulabilir gerçek neyse o. Uzun lafın kısası başta da söylediğim gibi kimse 15 lira çalma peşinde değil , bu konuyu açan arkadaş ve yakınlık derecesi nedir bilmiyorum ferhat köse isimli yöneticimiz olayı sadece cem bey den dinleyip benimle tavırlı konuşması da bu olay kadar gülünç. umarım olaya açıklık getirebilmişimdir , iyi forumlar

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Tolga kardeşim,

E tamam yazmışsında, anladığımız "o öyle yazdı bende onu yolladım" mı dır?

Sende ayrıca birinden muzdarip isen açarsın konu başlığı herkes bilir.

Tamam sana karşı art niyetli bir durum yokken berkay isimli şahsa güzellik yapmışsın ama bu olay hasebiyle aslında ben böyleyim mi demeye çalışıyorsun?

Ayrıca ne seni tanırım nede diğer arkadaşı ama madem böyle bir konu senin adına açılmış, tam anlamıyla izahını yapta durduk yere millet gerilmesin!!

Cem kardeşimizde amatörce iş yapmaması gerektiğini böylece anlamıştır umarım...

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Tolga.Ertekin

Tolga terbiyesizlik yapiyorsun haddini bil. Bana ozel mesajla dolandirildim ne yapabilirim yazdin bende yonetim olarak alisverislerde sorumluluk kabul etmiyoruz kurallarda yazar dedim.Ayrica senin hakkinda da bu konuda iyi seyler yazmiyor cok ilginc yazdim.Senin gonderdigin mesaj ve benim cevabim hala duruyor arsivde. Tekrar soyluyorum iftira atip terbiyesizlesme ikinizi de tanimam etmem.Tum urunler 15 mis te oyle anlamis madem yanlis anlama var gonder urunleri al geri parani. Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun birde üstüne bana sataşıyorsun senin yaşın kadar çocuğum var benim haddini bil. yazdıgın mesaj ve cevabım aşagıdadır bundan sonra okur okur bir insan hakkında iftira yapmak ne demekmiş genç yaşında anlarsın umarım.Şimdi sana gülünç gelen şeylere 7 gün boyunca gülebilirsin doyasıya.Aslında senin tarzındaki insanları forumda hiç barındırmamak lazım ama vicdan elvermiyor yaşı gençtir hatasını anlar diyerek 7 gün ile geçiştiriyorum.

@Tolga.Ertekin

@ferhat köse