Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tokyowheel ücretsiz + gümrüksüz gönderim

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    https://www.tokyowheel.com/

Bu site hakkında bilgisi olan veya jant almış olan var mı? Forumda aradım ancak hiçbir bilgi bulamadım.

İddia ettiklerine göre bu siteden alacağımız jantlar hem kargo bedavaya geliyor hem de gümrük bedeli ödemiyoruz.

Siteye göre Türkiye'den de müşterileri var görünüyor.

upload_2016-3-31_16-0-59.png

furkan.zaman bunu beğendi.
  2. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Eger bu kosullari gercekten sagliyorsa bu aksam alirim. Hatta yarin kendilerine bir mail atacagim.

3. Yavuz S.

Yavuz S. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    En azından Dt Swiss göbek tercihi yapın :)

4. gokhankoc

gokhankoc Aktif Üye

Adı:
    Gökhan Koç
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aslında açıklamalarda bir nokta var bence atlanmaması gereken. Gümrük vergisi hiçbir şekilde ödemezsiniz derken eğer kapınıza kadar ürünün gelmesi için herhangi bir ekstra (gümrük vergisi vs) bedel öderseniz bunu %110 olarak geri öderiz diyorlar.
    Gümrüğe müdahale ihtimali hiçbir firmanın olamaz zaten ancak bu firmanın yaptığınız tüm masrafları ve üzerine bir de %10 fazlasını öderiz demeleri bence olağanüstü bir hizmet. Denemeye değer. Sigorta firmalarının satın aldığı risk gibi. Dünya çapında ortalama %20 vergi düşünüldüğünde ve ürünlerin istatistiki olarak (benim satın aldığım ürünlerin dörtte üçü vergi ödemeden teslim edilmiştir) yarısına vergi ödenip yarısının vergi ödenmeden teslim edildiği hesabından yola çıkarak satış fiyatından %10 iskonto yapma riski alıyor firma veya en kötü durumda %20. Tabi gümrük ve navlun bedeli ödemeden yurtdışından herhangi bir ürünü satın almak da benim olduğu gibi neredeyse tüm alıcıların ağzının suyunu akıtmakta

Bahadır Gürel bunu beğendi.