Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Token Tiramic Orta göbek kullanan var mı?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında M.Kaptanbaşı tarafından paylaşıldı.

1. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba!
    Acaba aranızda şu linkteki orta göbeği kullanan arkadaş var mıdır? (tahminime göre mutlaka vardır)
    http://www.yesilbisiklet.com/pazar/..._name=DONANIM&p_alt_cat_id=133&p_prod_id=2003
    Beni cezbeden; bu rulmanların seramik bilyeli olması.
    Kullanan arkadaşlara sorum:
    a- Akıcılığı nasıl, yüksek mi?
    b- XTR aynakolun Hallowtech-II rulmanları çıkartılıp bu orta göbek monte edilirse, çok fazla fark eder mi? Yarış koşan bir sporcuyum. Performansa öyle çok çok etkisi olur mu? Verdiğim para boşa gider mi?
    c- Bunun yanında FSA'nın mtb için olan seramik orta göbeklerini düşünmüştüm ama, acaba hangisinin akıcılığı çok daha iyidir?
    d- Bunun dışında tavsiye edebileceğiniz; "Şunun akıcılığı kadar bir akıcılık görmedim diyebileceğiniz orta mil var mı? Her türlü tavsiyeye ihtiyacım var!"
    Not: Her zaman söylediğim gibi, "Lütfen, sadece konu hakkında yeterli bilgiye sahip olan arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim." Sevgilerle!

2. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    Linkini verdiğiniz orta yatak yarış aynakolları için.
    Bende tokenin mtbiçin olan tramic orta yatağından kullanıyorum 1 senedir gayette memnunum ama imkanınız varsa FSA seramik rulmanlı orta yatak almanızı tavsiye ederim.

3. M.Kaptanbaşı

Seviye:
    Ben de zaten yarış amaçlı kullanmak istiyorum.
    Peki FSA'nın ürettiği seramik rulmanlı yataklar, e-bayda var mı acaba? Ben mtb için kullanılanlarını bulamadım. (Denk gelmedim.) Bilen arkadaş varsa ve linkini yazarsa sevinirim. Teşekkürler!

4. M.Kaptanbaşı

Seviye:
    Problem hala günceldir!

5. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    M.Kaptanbaşı bunu beğendi.
  6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de yanlışlıkla yol yarış için olanı almıştım, yarıştığım mtb ye taktım uyum sorunu yok (xtr2009 göbekte zaten boşluk alındığı için) gayet güzel bir göbek, ama olsa da olur olmasa da olur bence çok gerekli bir nane değil kanımca.
    a- akıcılığı gayet güzel
    b- çok az farkeder, belki yarışta %0.3 falan farkeder.
    c- Fsa bence abartı pahalı gerek yok (en üst seviyede elit koşulmuyorsa) ayrıca fsa nın dayanıklılık sorunu olabilir diye hatırlıyorum, fiyat performans olarak Token çok daha iyi
    d- Bence orta mil akıcılık olarak daha az öneme sahip, bir yerler seramik rulman olacaksa öncelikle teker göbekleri olmalı (o kadar ince düşünülüyorsa)

7. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hope'un orta göbekleri de mevcut CRC'den alabilirsiniz.Onun dışında sadece orta göbek değişince performansa etkisi aynı güç ile 400 metrede 1 metre fark idi galiba.Bunun detaylı bir test yazısı vardı bulunca buraya link eklerim.

Şerif Şentürk bunu beğendi.
  8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hope ürün alacaksanız Chain Reaction dan başka yerden almayın zaten :) Çünkü hiç bir yerde daha ucuza bulamassınız :)

Ömür olarak Token Trimaci kullandım akıcılık çok değişiyor özellikle orta sınıf Xt yada SLX göbekten sonra...

Ama yarış performansına etkini bilemeyeceğim :) O göbekle hiç yarışmadığım için...