Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Token C55a vs Fulcrum Red Wind 50 vs Campagnolo Bullet 50

Konu, 'Tekerlekler' kısmında doğan_69 tarafından paylaşıldı.

1. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar değerli forum üyeleri
    fiyatları birbirine yakın olan bu üç jant setinde farklı teknolojiler kullanılmış..Yüksek profil jant setine yeni geçecek olmam ve göbeklerde kullanılan bu yöntemlere yabancı olmam nedeniyle forum üyelerinin fikirlerini rica ediyorum...kullanan ? veya çevresinde bir yakını bu setleri tecrübe eden ?

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Red Wind 50 ve Bullet 50 aynı jantlar. Aralarında fark yok. İlk olarak bunu belirteyim. Campagnolo grupset ile Campagnolo, diğerleri için Fulcrum derim ben.

3 jantın da ortak noktası, ince V profil kullanıyor olması. Bu eski teknoloji maalesef çok da başarılı değil. O yüzden yeni bütün jantlar daha kalın, U profile geçtiler. Token de, Campagnolo (Fulcrum) da üst model jantlarında daha kalın profil kullanıyorlar. Çok daha fazla avantajı olduğu bilinen bir teknoloji varken de, eski ince V profilli jant almak ne kadar mantıklı bilmiyorum.

Neyse, benim tavsiyem üçünü de almamanız olur. Shimano RS81 C50 güzel bir tercih olaraktır bu bütçe aralığında, alüminyum fren yüzeyine sahip yüksek profil jantlar arasında.
    (RS80 C50 de eski V profile sahip. Onu da tavsiye etmem)

3. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    @Gökhan Toros peki kullanılan profil kadar göbeklerde kullanılan teknolojide bir ölçüt değilmi? fulcrumdaki CULT ve USB rulmanlar sınıfında çok önde olduğunu okumuştum yabancı forumlarda....