Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

tok karnına spor yapmanın zararları ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ufuk Yılmaz 45 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben bu kış spor salonuna gidiyordum.Okuldan gelince yemek yiyordum.Geç olmasın diye yemekten 30dk-1 saat sonra bile gidiyordum.Tabi böyle olunca yemekler ağzıma geliyordu.Bunu düzenli olarak yapıyordum.Şimdilerde ise yapmıyorum ama mideme ya da boğazıma zarar vermiş olacak ki çok fazla hareket etmesem bile geyirti geliyor ya da mide suyu yukarı çıkıyor.

Bir de ben spor salonunda her yerimi kurulamıyordum o yüzden mideyi üşütmüş de olabilirim.Ayrıca kapalı alanda azcık terlesem bile boğazımda gıcık oluşabiliyor.

Şimdiden teşekkürler.

2. TAYFUR ÇELİK

TAYFUR ÇELİK Üye

Seviye:
    protein tozu veya herhangi suplement kullanıyormusunuz?

Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  3. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Hayır,kullanmıyorum ama bir tane antidepresan ilaç kullanıyorum ve yan etkilerinde geyirti,gastro vs şeyler yazıyor.Onun da etkisi olabilir diye düşünüyorum.Doktorun bıraktırması gerekiyordu ama ne olur ne olmaz diye devam ettiriyor.Ayrıca karaciğerde emildiği için ilaçlar karaciğerde çıkan bir sorun sindirim sistemini de etkileyebiliyor.

4. Burak BAHAR

Burak BAHAR Üye

Seviye:
    Çok zorlarsam bendede oluyor şu ana kadar 3 kere kustum sorun çok yemek yemek mi yoksa zorlamak mı yada başka bi problem mi var yada yediklerimizle bi ilgisi var mı?

5. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Tok karnına spor yapmaktan oluyor.Yemek yedikten sonra 2.5-4 saat beklemen gerekiyor.Acele edip bir an önce başliyim diyince böyle oluyor.

Burak BAHAR bunu beğendi.
  6. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    4 saat çok fazla bir süre,2-2,5 saat yeterlidir spor öncesi yemek için ama tabiki yediklerimizde önemli,yağlı ve bol baharatlı yiyecekler yersen 2-3 saat geçse bile midende yanma olacaktır! Spor öncesi yağsız ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye dikkat edersen sorunların azalacaktır!

7. Yesim Aytekin

Yesim Aytekin Yeni Üye

Seviye:
    İçinde maya olan şeyler de yanma yapar. Misal poğaça ve bazı ekmekler. Bunları da yememeye özen göstermek lazım.

8. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar çay sigara alkol kahve gibi alışkanlıklarınız varsa buda mide kapakçıklarınızı etkiler.Aynı zamanda tok tarnına yapılan cardio çalışmaların da da bu tarz problemler baş gösterebilir :)

9. Arda Çatalkaya

Arda Çatalkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :in: sigara refluyu artırır. ben 6 ay once kurtuldum . kahve ve cayıda dengelı ıcıyorum. cok sukur hc bır sorunum yok. aksam yemegınden 1 saat sonra antremana cıkıyorum 4 saat beklersem tekrar acıkırım sanırım :D

10. egehan

egehan Kıdemli Üye

Seviye:
    Midedin sindirim kapasitesi azalıyodu bildiğim kadarıyla bu yüzden fazlalıklar o geyirti vs. şeklide çıkıyoda olabilir.