Tok Esnafın Hali Başka Tabi!

igidu

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katılıyorum ayrıca görüyorum ki çok seviyeli bir ortam varmış burada.
Size geçen gün yaşadığım olayı anlatmak istedim.
Olay sirkecide X bisikletçisinde geçiyor adını vermiyorum. Bianchi Snake bisikletime yeni bi çift dış lastik almak istedim ama lastiğin model marka falan pek anlamıyordum. (Sonra öğrendim ki lastiğin üzerinde VeeRubber 26x2.00 yazıyormuş.)
Mağazaya girdim;
-merhaba bana yeni dış lastikler lazım eskiler kabak oldu ama modelden anlamıyorum bisikletim falan filan siz bilirsiniz ne model lastikleri olduğunu
-birader ne anlarız senin o bisikletinde modelinden,
- ???:( abi bi katalok falan yok mu? baksanız
- yok kardeşim ayrıca modelini bilmeden kafadan lastik alamazsın sen!
- ???:( peki aşağı yukarı en hesaplısından ne kadar fiyata gelir?
- kardeşiiiiim bak sana anlatamıyorum haaa, 9 liraya da 900 liraya da var işte git modelini öğren öyle kafana göre iş yapma.

:D aynen konuşma böyle geçti, tok esnafın hali böyle oluyor heralde :mad:

Sonra dükkandan sinirle çıktım orda bikaç bisikleti uzaktan inceledim 20 yaşlarında biri geldi yardımcı olayim beyfendi derken muhabbete daldık. 1 dakika geçmeden o çocuğu yine aynı adam onu içeri çağırdı dediki "kardeşiiiiim ben o müşteriye dedim diyceğimi yolla gitsin onu" dedi tabi ben dışardan duyuyorum. :boese157:

İşte böyle bir anım oldu, paylaşayım dedim. :)

Scudo

neveragain

Üye
Tepki
13
dükkan ismi wermemen tuhaf...bi nevi tüketici dayanışması olmalı bu konuda..neresiyse bilmek ister insanlar..ona göre de naaapcagnı bilir..

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
talihsiz ve can sıkıcı bir olay. benzerini ben de yaşadım Muğla da yaşadığımız için fazla şansımız da yok bizim ben de büyük şehire yolum düşünce yada en yakın bayilere uğrayınca benzer tavra maruz kaldım (ismini vermek istemeyeceğim bir firmada) tabii ben de sizin gibi fazla maddi değeri olmayan bir parça için gitmiştim neyse fazla yorum yapmak istemiyorum
ben de paylaşmayı planlıyordum vesile oldu birkaç satır yazayım dedim

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Evet kötü bir olay. Bir daha oranın kapısından içeri girmeyeceksiniz o da müşterisini kaybetmiş olacak. Bu tavrı başka insanlara da gösteriyorsa bir de bakmışsın bir gün dükkanı kapatır. İşte doğal seleksiyon :D Hiç üzülme ve kızma. O hakketiğini bu gidişle bulur.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Sirkeci esnafı doymuş,

tekel olunca böyle oluyor...

Meşhur firmalarımız da fiyatları kabarık tutunca, sirkecinin kucağına oturmaya mecbur kalıyoruz maalesef

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Ayıp ya valla..insanlık dışı hareketler:boese157:

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Ben bisikletimi tanınmış firmalardan almış olmama rağmen her zaman oturduğum yere en yakın bisikletçiye giderim. Bisikletçim beni tanır. Nasıl kullandığımı bile bilir. Neye gereksinim duyacağımı da. Bazen ufak ayarlar için para almaz, bazen sadece temizletmeye götürürüm, bazen de bir fren teli alırken bile sohbet ederim.

Eğer siz Bianchi'nize lastik değil de Corratec'e XTR parça alacak olsaydınız, çok farklı bir şekilde karşılanırdınız. Bundan eminim...

• Beğen
Tepkiler: felis911

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@nuhcan

Size cevaben şunu söylemek isterim ki sirkecideki esnafın aslında hedef kitlesi siz biz değiliz , örnek olarak aslı bisiklet de efor da verilebilir, aslında toptan iş yapan firmalardır yani sizin kaçkardan aldığınız yada yeşilden aldığınız ürünü aslında aslı bisikletten almış oluyorsunuz o yüzden onlar için neredeyse hiç bişi fark etmiyor bu yüzden bayi fiyatının altına mal da vermiyor genelde, ama aslen çok iyi insanlar olduğunu belirtmek isterim özellikle artık reklama girer mi bilmiyorum ama efor bisiklete her gittiğimde çok iyi karşılanmışımdır.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Ozan Güven

Fakat onlar toptan satışa ağırlık verselerde sizlere bu şekilde davranmazlar bu olay müşteriye saygısızlıktır ve bence adının açıklanmasında sorun yoktur...

@Barış Kılınç

Burdada sana katılmıyorum çünkü eğer Kaçkar bisiklete giderseniz 10 liralık lastik alsanız bile böyle muamele görmessiniz aynı şey Delta, Yeşil ve diğer dükkanlar içinde geçerlidir. Tabiki o anda adam yüksek tutarlı bir alıpşveriş yapıyorsa biraz geri planda kalabilir bekleyebilirsiniz ama en fazla 10dk sürer ve o şekilde bir muamele ile karşılaşmassınız...

igidu

Üye
Tepki
2
Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi destek oldunuz. :)
Toptan da satsalar da tamamen işi ticarete dökmüşler yani müşteriye yardım olayı yok. "Adımınızı attığınız anda 10 saniye içinde istediğiniz malı söyleyin alın parasını verin çıkın gidin" işte malesef bazı tok esnafın istediği böyle.

Ayrıca dün sefaköyde küçük bi bisikletçiye girdim inanın 20dk her konuda sohbet ettik, bisikletlerden bahsettik. Sonra lastik sordum elinde IRC 26x2.00 varmış 12 liraymış ondan takarız sana diyor. Ayrıca jantlara akord gerekli ona da 7.5 lira istedi, bilmiyorum ucuz mu pahalı mı? :)

Peki Cennet veya Ataköy taraflarında tavsiye bi yer var mı bildiğiniz? :)

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
sirkeci esnafları hakkında yapılan yorumlara kesinlikle katılıyorum,musteriye saygı gostermeyen suratsız insanlar(aralarında belki iyileri vardır ama bana hiç denk gelmedi).birçok tatsız anım olduğu için dahada ağır konusma hakkını goruyorum kendimde yorumlara bakıyorum zaten herkes benim gibi düsünüyormus.ben artık gitmiyorum sirkeciye,bence sizde tepkinizi gosterin arkadaslar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sirkecide memnun olduğumuz çok firma var aslında . Mesela Aslı bisiklet bunların başında geliyor. Bence tüm bölgeyi hedef alacak şeyler yazmayalım. "Sirkecinin kucağına" oturuyoruz sözü çok hoş gelmedi bana.
Elbette yaşadığınız durum asla hoş değil, problem yaşadığınız yeri yazmamanız da güzel bir davranış. Bir arkadaşın dediği gibi umarım böyle davranan her kimse uzun vadede kaybeder.

Selamlar. Katkısı olanlara teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
önce geçmş olsun arkadasım,dedığını bende yasadım,aslında yasamayan yok desem yerıdır,aslında fırma ısmını yazmamızda doğru olacağını tahmın edıyorum,ama bu demek değildır kı buradan polemık yaratıyoruz,şimdi şu var sirkecı esnafının kafasında sadece şu vardır''burası yol gecen hanı gıbıdır,sen olmasan da baskası ıllekı olacaktı''yanı onlar ıcın ben sen dıye bişi yoktur hee ama bızlerın de orada nadır de olsa bır fırmada ıllekı sohbetı vardır çay kahve hatırıda var,ama dedımya okadar az kı bır ve ya ıkı dır üç degıl dır,ama baska bıryerde arkadasımızn yukarda dediği gibi kackar,metin bike,yeşil,velespit vb semt lerdekı firmalar butür davranıslara gıremez.böyle bir şansları olamaz,çünki onlar ''ESNAF'' kimliği taşıyor,ve seni kazanmak onlar için artı demektır,sadece şunu söllerim hep iyi olan kazansın,hoşçakal,
OKAN

• Beğen
Tepkiler: Koray Karaman

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Anlayamadığım bir nokta; esnaftan böyle bir muamele geldiğinde,
neden hala o esnafla konuşmaya çalışılır?? Esnaf saygı göstermezse
bizim hiç göstermememiz bunu da açıkça belirtmemiz gerekir düşünüyorum.
''Müşteri her zaman haklıdır'' diye bir söz var bunu kabullenemeyenler bırakın
silinsin piyasadan, müşteriyle ilgilenenler gerekli değeri verenler ayakta
kalsın...