Tofaş gördümü bisikleti sağa çekip geçmesini beklerim

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
Antalya tarafında garip bi zihniyetten şahini alıp kendinden daha fazla masraf ederek ses sistemi falan takarlar. Tabiki bunların derdi hava atmak ve kendini bişey sanmaları olduğundan nerde bi tofaş görsem kenara çekiyorum. geçmesini bekliyorum. Daha öncede gece biri üstüme arabasını sürmüştü. Siz siz olun tofaş görünce kaçın

Scudo

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
@bekirişgör

Bir arkadaşımdan sizin taraflarda tofaşların belirli yer ve zamanda toplandıklarını, yarıştıklarını vs. duymuştum.Dikkatli olmakta fayda var.Aslında olay arabanın markasından çok direksiyonuna oturan zihniyet, bu zihniyet de genelde eğitim seviyesi düşük zihniyet oluyor ki kuş serisi otomobillerden çektiğimiz bu yüzdendir.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Aynı şey bizim buralardada var tofaş değil ama araçların çoğu bmw,porshe,mercedes tarzı pahalı arabalar.Özellikle suadiye sahilinde virajda toplanıyorlar.

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
İyi hoşta İstanbul'da her yer tofaş :) biz ne yapalım bize de tavsiye var mı?
Bir keresinde sıkıştırma olayı bana da oldu ne tesadüftür ki oda Tofaş'tı he sıkıştırdıktan sonra küfür etmeye başladı sonrasında ise, neyse :) gerek yok aynı şeyler bağırış çağırış..

Alper Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
Fuji
@Umut Kılınç37

Özellikle yaz aylarında Edremit Körfezi çok tehlikeli oluyor, tatil beldeleri insan akınına uğrayınca herkesin de altında bir araba....Kaç tanesi gerçekten şoför tartışılır.

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@Alper Yılmaz Tofaş almalarında asıl zihniyet bu zaten ve daha çok batı antalya da var bu. Kumluca, Finike , Elmalı bunlarda en fazla ki zihniyet olarak berbat insanlar. gözlemledim bunu konuyu açmadan önce. tabiki diğer arabalarda var bunları yapan ama en fazla tofaş denk geldi.

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Size yaklaştıkça yavaşlıyorsa ve üzerinde beyaz atletten başka bir şey yoksa, hızlı bir şekilde pedallanması gereken durum.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Siz Yine İyisiniz Bizim Burası Küçük İl Adamlar Bisikletmiş Motosikletmiş Hiç Umurlarında Değil Özellikle Ford Arkası Açık Sebze,Meyve Taşıyanlar Birde Otobüs Şöförleri.Bu Yüzden Biriyle Küfürlü Tartışmam Bile Oldu.

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
bende bi keresinde gidiyodum düz yolda hafif yokuş ondan hızlanmışım 40kmh gibi bir hızım var gene şahinin teki geldi sollamaya çalıştı solladı sonra zaten 1 en fazla 1.5 metre önümde ilk yerden de direk sağa döndü bende frene asıldım güzel bi drift çektim ama şahine çarptım adam kapıyı açtı tartışma çıkaracaktı ben de devam ettim.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Ben Tofaştan degil de bayan sürücü korkusu yaşıyorum. Su an alanyadayim. Cevre yolunda sürerken 150mt arkadan korna sesi gelirse ne zaman baksam bayan. Alanyada Tofaşcilarin direksiyonu iyidir :) genelde tanırım buradaki tofaşcilari. Bizde de kartal var bi tane dedemden Yadigar. Kargıcak diye bir koyde oturuyoruz piyasayi da tanıyorum. Bir de bisiklet sürünce tam taniniyorum. Arkadan 2 tık aragaz geliyorsa bizimkiler olduğunu anlarım :) tabi bu her yerde böyle değil fethiyede ben de korkuyorum:)

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Bir gün bir tanesi banada yaptı artisliğini;meşhur arabasıyla full siyah aynalı camlar faça tampon ve jantlar müzik en sonda;bendede o zamanlar yol bisikleti var sene 1997 o dönemin en hızlı ve sağlam bisikletlerinden peugeot bisikletim var.dedim gel kapışalım yalnız olayı çözememiş 2 tekerin girdiği yere dört teker giremez.tamda ışıklardayız.ve nasıl bir yokuş anlatamam ışık yandı son sürat gidiyorum. baktım geldi yanıma az ilerde yol daralıyor bizimki farkında değil bastımda bastım o bana kitlenmiş baktığıda yok bir anda acı bir fren durdu ben gidiyorum bende durdum.dedim ne oldu arkamdan bağırıyor senle görüşeceğiz sen göreceksin hahahahahah aklıma geldikçe gülerim...bu arada tofaş seriside iyi ve sağlam arabadır ama malum adı çıkmış serseri arabası diye yazık valla........

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Tofaş ucuz mekanik tamamen teknoloji ürünü tek yeri otomatik camları. Onun icin yeni arabalar gibi teknolojik sorun çıkarmaz. Radyatör büyütülur lpg takılır müşür yaz kış uygun olanla değiştirilir rahatça binilir. Bazi modifiyeler gerçekten hoş gözükür. Arkadan itişli olduğu için yetenegi olanlar küçük çaplı yanlayabilir. Gaz pedalı hostur aragaza yakındır. Güzel bir Abarth egzozla güzel melodi yakalanabilir. Kasisler yan geçilir çünkü piyasadaki çoğu mod. kuşlar yere yakındır kendi kendine sekeler. Her parçası ucuzdur. 500 tlye cok rahat triger baskı balata vs değişir bakımları yapilir. Temiz bi kuşun yakıtı da azdır . Tamiri kolaydır Nerede bozulursa bozulsun çevredeki kişiler rahatlıkla müdahale edebilir. Çelik jant ve 16 lık lastik yakışır. Uzun yol bence cok rahat değildir ama uzun yola da gelir. 1980lerden beri murat serce vs. bu ülkenin en geniş ulaşım vasıtası olmuştur. Çoğumuzun küçüklugunde veya şimdi akrabanın ailenin bi kuşu olmuştur. Hepimiz mutlaka bir sefer de olsa bu arabaya binmisizdir. Kendileri Türk otomobil tarihinin en önemli araçlarıdir. Bence tofasin yaygınlığı herhangi bir marka tarafından yakalanamayacaktir.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@Murat Saygin

geçmiş olsun. bunun gibi olayların dahası var bizim türk insanlarımızda. Abim kaza yaptı konu açacaktımda bisikleti görmedim daha fotoğraf olmadığından açamadım. Birde Eskişehir de nasıl? üniversiteyi eskişehirde okuyacağım :) malum bisikletsiz yaşanmaz.oradaki araçlar falan çok sorun yaratıyormu?

bekirişgör

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Scott
@Murat çınar
çıktı. çıkarttılar vallaha. Türkiye çok zor çok. bu insanların düşüncelerinden bıktım vallahi

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sefa55

Hocam artık istanbul da şahin kalmadı hiç görmüyorum çok nadir çoğu 34. Plaka değil

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Bizim buralardada kuş serisi oldukça çok :D dediğiniz gibi tofaş gördünmü çek sağa bekle :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günlerden bir gün; Eskişehirde Atatürk Orman fidanlığından tıp fakültesine doğru tatlı bir iniş var, oradan 45-50 km hızla inerken ışıklara 200m kala bir tane şahin beni zar zor geçti ve geçer geçmez önüme kırıp frenledi, ben de zar zor durup geçerken kaportasına ses çıkaracak şekilde vurdum, dikkat etsene diye de bağırdım.
Adam sindiremedi heralde, bisikleti görünce de çocuk sandı, pati çekerek kalktı baktım geliyor denyo ışıklarda çektim kenera, durdu yanımda camı açık eğildim derdimi anlatıcam, eleman artis artis indi arabadan hiçbir şey söylemeden, gelişine bana bir tane yuımruk salladı, geri çekilip buna bir asıldım, kaşı açıldı, attım bisikleti iki tane daha salladım, denyo çökekaldı dizlerinin üzerine, baksan benim yarım kadar, ben 192cm boyundayım eleman anca 165cm acıdım, bıraktım, acımaz olaydım, ben daha gelmez üzerime derken yerden birden üzerime doğru fırladı, sarıldık marıldık, baktım bırakmıyor, yere çarptım, ben de üzerine çullandım, yerde kilitledim denyoyu, yorulmasını bekliyorum, kollarının direnci düşşse asılıcam yumruğa, sonra milelt girdi araya yine bıraktım, yine bırakmaz olaydım, bu sefer kalabalığı görünce guru yaptı kemerini çıkarttı, tam da oplum bak git muhabbetinden yeni çıkmışız, millet gülmeye başladı, ben de gülsem mi sinirlensem mi bilemedim. Daha önce hiç kemerle vuran olmadı, acıyormu acımıyormu bilmiyorum :) sonra müsade verdim kontrolü bir şekilde vurmasına izin verdim, kolumla engelledim baktım acımıyor, dedim bir daha vurursan bu sefer kimse alamaz seni elimden, sakın bir daha deneme dedim, bir salakladı, geri çekildi, sonra bizi ayırmaya gelenlerden yaşı büyük birisi araya girdi uzaklaştırdı denyoyu, kaşı açıldı, ağzı yüzü şişti salağın, benim kafamdaki kask ve gözümde gözlül bile oynamadı yerinden, ama işin acısı ertesi gün çıktı, yere şarparken beli zorlamışım sanırım, 2 hafta belim ağrıdı, mağlesef uzun boylularda kronik bir bel rahatsızlığı oluyor, zorlamaya gelmiyor. 2 hafta daha fazla dövmediğim ve yerden kalkmasına müsade ettiğim için kendime kızdım, dua etsin liseden beri kavga etmişliğim yoktu, tecrübe faktörü dedikleri olay bunda da var, lise zamanında denk gelse daha temiz döverdim.
Yine de kimseye tavsiye etmiyorum, olayın tamamında kavga etme taraftarı değildim, birden oldu bütün olay.

Şahin sürücülerine gelince, iş arabada değil arabayı süren denyolarda, sonuçta benim de arabam Şahin ve tüketim çılgınlığı ve etiket sevdasının bu kadar yoğun olduğu toplumumuzda, üzerine bu kadar ön yargı olan bir aracı 5-6 senedir kullanıyorum, gayet ekonomik fazla masrafı olmayan, az yakar çok gider, yüksek hızlara çıkmadıktan sonra güveli bir araç, zaten hız kurallarına uyulduğunu düşnüürsek bütün araçlar en fazla 110 ile gitmek zorunda.
Ayrıca aracımı da seviyorum, hem üniversite okuyup, hem de çalışıp bu arabayı aldım, açıkcası dişimden tırnağımdan arttırıp 1 yıllık maaşımın toplamı kadar para verdim, şuanda durumum allaha şükür iyi, istesem yarın değiştirme imkanım da mevcut, ama bu tüketim çarkına dahil olmak istemiyorum, sonuçta bisiklet sürücüsü olarak duruşumuz belli ve araç gerçekten benim için sadece araç bir çok kişi için olduğu gibi amaç değil.

Bakıyorum işyerinde olsun eş dostta olsun, karı koca çalışıp 2000tl toplamda maaş alıyorlar ama altlarına 30-40 binlik araba çekiyorlar. Yazık gerçekten çok yazık, bizim toplumumuz nasıl bu hale geldi anlamak gerçekten güç.

Son olarak Şahincilerden sonra asıl tehlike Doblo, Connect, Partner, Caddy, Fiorino vs... tarzı ticari arabalar, dikkat edin bu araç sürücülerinin profiline ve trafiktedki hal ve hareketlerine, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Eser abi dediğine katılıyorum. Şahincilerden sonra ticari araçlar geliyor ..

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış TURAN

Aynen Şahin Doğanların gerek motor gerekse de görünüm olarak modifiye merkezi orasıydı, sonradan sonraya Angara merkezli oldular.