Titiz birisiniz. 900 euroya aldığınız bisiklette deformasyon varsa?

Aldığınız bisikletin boyası aşınmış olarak size satıldığını gördüğünüzde

• Hiç önemsemem

• İade/değişim isterim

• Tamir eder kullanırım

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Amazon.co.uk sitesşnden ara ara yabancı kitap alırım. Alışverişteki titizliğimi bildiğim için bir defasında 3 adet kargoyla birlikte yaklsşık120/130 liralık kitap almış, kitapçıya da tembihlemiştim. Güzel paketleyin, kırışık buruşuk kitap istemem diye. İnce bir kartona koyup göndermişler. 2 hafta içinde kitaplar elime gelince çoğu kişinin farkına bile varmayacağı biçimde kitapların kenarı kırışmış. Belki de raflarda olmuştu. Ancak daha önceki gönderilerinde ne denir bilmiyorum, pat pat patlatan ambalaj poşetlerine koyuyorlardı. Bu kez koymamışlar. Kitapları aldıktan sonra bu rahatsızlığımı maille bildirdim. Güzelce paketleyip göndeseydiniz dedim. Tamam. Kusura bakmayın. Biz hemen yenilerini gönderiyoruz dediler. Elimdekileri gönderirim geri size o halde dedim. Yok gerek yok dediler. Yeniden gönderdiler. Ben de teşekkür ettim. Ne demek her zaman bekleriz dediler. Konu kapandı. Kitap ihtiyacı olduğunda oradan alışveriş yaparım hala.

Diyeceğim o ki elin yüzünü görmediğimiz sesfimi duymadığımız yabancısı altı üstü 40 50 liralık bir kitapta buju yaparken, bizimkilerle aynı dili konuşuyor, tanışıyor, muhabbet ediyor olmamıza rağmen, iş alışverişe gelince öyle asz buz değil yüzlerce dolarlık alışveriş yapıyor olsak da , rahatsız edici bir durumla karşılaşınca hiç tanışmamış oluveriyor hatta düşman kesiliyoruz.

İşte bu kafayla anca avrupalının kuyruğu olursun. Ardından ağzın açık bakar kalırsın hayran hayran. Niye? Çünkü onun kadar samimi değilsin, işine, müşterine önem vermiyor, saygı duymuyorsun. Cebine para gireceğini bildiğin zaman kırk takla atıyor, bin dereden su getiriyor, demedik yalan bırakmıyorsun. Sonra alışveriş kafanda patlayınca duymadım görmedim tanımıyorum ayağına yatıyorsun. Kafanız anca üç kağıtçılığa çalışır sizin.

Scudo

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
montaj sırasında veya kutudan çıkartırken oluşmuş basit bir çizik için takılmaya gerek var mı? bence yok

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@ebayusuff
oje den uzak dur ! ! ! içindeki aseton benzeri kimyasallar boyanın aşınmasına veya sökülmesini arttırır

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@UtkuSener

Kutudan çıkarılırken ve montaj esnasında sözde bisikletçi ile birlikte idim. Kutudan beraber çıkardık, beraber montajını yaptık. Adam tek çalışıyordu garibim ve işi de zaten bilmiyordu. Tamam böyle bir ihtimal var çok çok zayıf olsa da. İşte bundan dolayı satıcı tüm bu olumsuzlukların sonucuna katlanmak zorunda kalmamak için ne yapmalı? Orijinal ambalajından çıkarılmamış ürün göndermeli ki sonra direkt fabrikadan hatta Fransa'dan böyle geldi, benle bi alakası yok diyebilsin. Ama şimdi ben diyorum ki bu senin halt yemen. Haydi aksini ispatlasın bakalım.

Böyle bir kusura takılma meselesine gelince daha önce belirttiğimiz gibi bu tamamen ayrı bir konu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
düşüncem : alyan izini titizlik vs. stres yapıyorsanız bisikleti misafir odasında camlı bölmede saklamanız gerekiyor.. süs olarak durmalı.. stres yapmaz..

düşüncem böyle...

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@ebayusuff
Benim demek istedim durum sadece ciziğin herhangi bir şekilde oluşabileceği. Umarım hiç yaşamazsınız ama birgün bisiklet düştüğü zaman çok daha derin çizikler olacak. Yani bence kafaya takacak bir şey yok, binin gezin doya doya kullanın bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff
Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
Ben takip ettiğim forumlarda görüntülü görüşme yok yazan teli aldığım sitede var yazıyo diye aldım iade ettim netten aldıysan yollarken yanında tuketici hakları hakem heyeti kararını yolla işlemleri hızlandıracaktır

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@ebayusuff Ben de aynı durumu yaşıyorum titiz biriyim ve yeni bisiklette bazı şeylerin olması moralimi bozuyor...

Benim kadro da boya sorunu var aldığım yer mağazada başka var onları al diyor ama onlarda açılmış bu aldığım açılmamış kutudan böyle çıktı kafam karışık ne yapsam?

sizin sonuç ne oldu acaba?

İşin garibi siz açık ürünü almışsınız ben kapalı kutuda aldım böyle çıktı, sizin ki kadro da değil deformasyon benim kadro da küçükte olsa....

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@ebayusuff

Hocam sizi çok iyi anlıyorum işin garibi bende üreticiden gelen açılmamış kutudan küçük izler ve boya izleri ile çıktı yani açılmamış olsa da bir şey değişmiyormuş bu tür şeyler olursa üretimden tutun paketleme aşamasına kadar her yerde olabiliyor demek ki. Ama bunun hakkında üreticiden ya da distribütörden tatminkar bir cevap alamadım bende, bayiden aldığım cevapta ellerinde açık teşhir ürünü varmış kapalı kutuda yokmuş onlardan birini alabiilirsiniz dediler ama onlarda açıkta olduğu için onlardan da bu sefer başka bir şey çıkar diye düşünerekten şimdilik bir şey yapmıyorum...

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Hiç ônemsemem diyenler ilk kosacak olanlar aldiklari yerlere.