Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tirreno Adriatico Bisiklet Turu ve Contador'un Mükemmel dönüşü

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Paris Nice turu bitti hiç konu açılmadı bari bu yarış bitmeden bir konu açayım ilgili arkadaşlar katılır diye konuyu açıyorum :)

Evet Contador doping cezasından sonra geçen sene beklenenleri verememiş oldukça pasif kalmıştı bu sene kış dönemini sağlam geçirip ilk büyük tur olarak Tirreno Adriatico yu tercih etti.Dün ve bugün ki etaplarda oldukça sert tırmanışlar vardı ve özellikle bugün yaklaşık 20 km en önde hiç destek almadan yani domestikleri olmadan yarışı birincilikle tamamladı.yüzde 25-30 luk eğimlerde zig zag çizmek zorunda kalsa da :) bir takım sporcuların yürüyerek çıktığını düşünürsek oldukça iyi hazırlandığı bir gerçek.tabi asıl hedefi Fransa turu ve rakip Fhroome .Bugün aynakol ufak dişlisi 36 rublede büyük dişli 32 kullanmış ki etaba göre gayet makul bir seçim.Büyük ihtimal zamana karşıda ve yarınki düz etapta bir aksilik olmaz ise turu kazanacağını garantilemiş gibi bir şey oldu.Fransa turuna kadar daha da performansı arttırırsa Fransada çok güzel bir çekişme izleme olasılığımız yüksek gibi gözüküyor.En azından geçen sene fazla izleyemediğimiz tırmanış dansını bu sene izlettirmeye başladı.

Gelelim diğer yorumlara geçen sene 42 yaşında ispanya turunu kazanan hepimizi yaşlı değilmişiz diye umutlandıran :) Horner son rampada kayboldu dün yapılan etap da daha iyiydi en azından ataklara karşılık verebiliyordu.

Diğer dikkat çeken kişi geçen sene Fransa turunu ikinci tamamlayarak özellikle rampalarda Fhorome a karşı en sağlam direnebilen Quintana bu sene Fransaya katılmayacağını bildirse de bu turda yine geçen seneyi arattı.Dün yapılan tırmanışta sağlam kalsada bugün enerjisi bitmiş vaziyetteydi ya sezona tam hazır değil yada kendini ilk yarışlardan zorlamak da istemiyor olabilir.

Bu turda isimlerini çok duymadığımız pek çok gencin isimlerini duymaya başladık gelecek sezonların kahraman adayları.

Çok yarış anlatmaya genel kültürüm yetmediğinden biraz daha detaylı bilgileri muhakkak verenler olacaktır.Ben kapıyı açtım gerisi sizlerden :) ama şunu söylemeden edemeyeceğim bir haftadır iki tur birden izlediğimizden, gece gündüz her saatte bir yarışı canlı yada özet olarak bizlere izlettiren eurosporta ve sunucularına başta Berkem Ceylan ( alışverişimiz oldu da kendisiyle torpil geçmek istedim :) ) olmak üzere teşekkürler.

2. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Contador 2012 vuelta 17. eteptada buna tam benzemesede bir kaçış yapmış liderliği almıştı.Kaçışta hiç kimse yardım etmedi talep bile etmedi gördüğüm kadarıyla,resmen kuyrukçu oldular.

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    2013 TDF'de Contador Froome son etaba kadar birazcık zorlamıştı ancak turdan sonra Contador seneye çok iyi hazırlanacağını bildirmişti bu sene Quintana olmasa da Rodrigez,Froome,Contador arasında belki de bir kaç kişi daha katılır büyük bir çekişme var özellikle Paris Roubaix'te :)

Ali Demir, ihtiyar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Purito neden yok yanlız sondaki eğim neydi o öyle avr:%22 max stop %30 da zaten zikzak çizdiler çıkamadılar :) ilk defa böyle bişey gördüm açıkcası güzel etaptı ben dedim adam hansen alır dayanamadı contador kazandı gibi bişey paris-nicide betancur kazandı.

Ali Demir, ihtiyar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    yazmayi unuttugum birde Nibali var.oda Fransayi hedefliyor ama hazir degil gibi gozuktu bu hafta.

birde son dunya sampiyonumuz R.Costa bugun finish de kazaya karisti bilgi bulamadim ama birseyi yok sanirsam.

24 yasinda paris nice turunu alan Betancur da ileride cok duyacagimiz isimlerden olacak belli etti.

6. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Nibali hazır değil benim beklediğim nibali yok Paris Nice de ara sıra ekrena geliyor. Contador çok diri, istekli gözüküyor Froome la baş edebilir gibime geliyor bu sene, ama bisiklet bu belli olmaz, kaza zincir atması çok etken var..

Ferhat Köse bunu beğendi.
  7. özcan yılmaz

özcan yılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Paris roubaix e gc adayları pek katılmıyor diye biliyorum,genelde klasikcilerin işi.Omega pharma R.Uranla ne yapacak? eridi gitti(aslan yeleli colombialılar, betancur da var tabii)

Murat B. bunu beğendi.
  8. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yarışları bir türlü sıralı izleyemedim. Bir Eurosport2'den izliyorum bir Eurosport'tan. Hangisi hangi gün hepsi birbirine karıştı :).
    Ama Contador'un kazandığı -zirve finishi olan- etapta Contador yarış içinde de kendini çok başarılı bir biçimde gösterdi.
    Hatta nişanlım -ki kendisi ne kadar bisiklete binse de yol bisikletiydi, yarışlardı pek ilgilenmez- yarışın içinde bana Contador'u gösterip "Edip şu sarılı çok fena gidiyor, kesin o kazanacak bak görürsün" dedi :).

9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçen haftasonu katıldığı iki klasiğin birini kazanıp diğerinde 3. olan Valverde'yi de unutmamak gerek. SKY takımı sürekli sorun yaşıyor, bence bu sene TdF'ta iki İspanyol çekişecek.

10. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Uzun zaman sonra forumda yol yarışlarıyla ilgili başlık açılması ve altının doldurulması çok güzel :) Contador bugün lakabının hakkını vererek adeta tek tabanca giderek eski günlerini hatırlattı çok keyif aldım açıkcası favaorilerimin en birincisi olmasının da etkisi var tabi :p
    Bu sene TdF olağan şüphelileri son yılların en fazla olan senesi olacak gibi; Contador,Froome,Nibali,Valverde,Rodriguez,Quintana ve Uran gibi çok güçlü adaylar var ve hatta schleck gibi dev plaseler bile var çok zevkli olacak çok :cool:

11. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    T. Adriatico daha konuşulacak ama bir parantez açıp Paris-Nice'de gelecek vaad eden Carlos Betancur'a tebrikler, son 50 mt.de etapı kaçıran Frank Schlek'e de geçmiş olsun demek isterim.

12. özgür bağdatlıoğlu

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Böyle giderse Andy'ye komple geçmiş olsun dicez galiba,umarım düzelir! Yaş haddinden emekliliğini bekler gibi

ihtiyar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  13. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    L'Equipe dergisine daha önce verdiği röportajda Andy, kendisini eleştirenlere daha yok olmadığını göstereceğini, Mart'ta baba olacağını, yarış kazanmak için yeni bir motivasyonu olacağını,2014 Tour de France'da sarı mayoyu kazanmak istediğini söylemiş...

Baba Andy'e bebeğinin uğur getirmesini dileyelim...:)

14. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu sene ki Paris-Nice profil olarak çok sıradandı; zamanı karşı yok, ve dağlık etaplar çok az yer kaplamaktaydı. Bu rotayı gören genel klasmancıların neredeyse tamamı Tireno-Adriatico ya kaçtı. Herkes sert yarışlara hazırlanmak istiyor bu yüzden de zor etaplar istiyor kendisini denemek için. Bu yüzden meydan gençlere kaldı.

ihtiyar bunu beğendi.
  15. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Yazdiklarinizda bir mantik var, ama yola ciktiginiz yer yanlis sanirim! Herseyden önce Giro var. Bu yüzden Tirreno Adriatico ile Paris Nizza arasindaki secimin temel nedeni bu! Fransa Turu icin cok erken forma girmek istemeyenler, dogal olarak biraz daha agirdan almak zorundalar!

FUGLSANG , BAKELANTS, NIBALI , SCHLECK gibi isimlerin yaninda, Tur favorilerinin yardimcilarini da unutmamak lazim.

16. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Haklısınız İhtiyar Bey ama Tirreno Adriatico ya katılanların bir kısmı Giro'ya katılmayacak olabilir. Örnek Contador. Tirreno-Adriatico sanki daha erler meydanı gibi olmuş bu yıl. O sebepden böyle düşündüm..

ihtiyar ve Kerem Demirel bunu beğendi.
  17. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bugün ki yarışta Cavendish rahat kazandı ama son virajda Lotto Belisol treni dağılmasa Greipel zorlayabilirdi. :)

18. özgür bağdatlıoğlu

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Evet sprint atmaktan kazanacaktı neredeyse hatta onu taşıyan son Petacchi 2.ci oldu :) Greipel-Kittel-Cavendish beklenen finishi olmadı maalesef

19. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynen ya lotto treni dağıldı greipel etap alamadan bitirdi ah greipel ah

20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ben gayet memnun oldum Cavendish kalabalik sprintlerde boyle net izlenmiyordu :) bugun cok net ders niteliginde trenden nasil cikilir aero pizisyona nasil gecilir, kisacasi sprintin ana hatlarini cok net vaziyette gosterdi.kalabalik olmadigindan cok guzel izledik :) bir daha bu kadar net cavendish sprinti izlemek her zaman nasip olmaz.

ihtiyar ve Edip Dinçer bunu beğendi.