Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tırnak batması ve bisiklet

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ali Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba benim sag bas parmağımda tırnak batması var bisiklete binersen sorun olur mu basketbol oynuyordum klüpte ve oaksam eve geldigimde ağrılar baslAdi futbol ayağım soldur fakat bugün koyde halisahada mac yaptık yine Ağrımaya başladı Azcik kalede durmama rağmen

2. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Pedala baskı uyguladıkça acımasa bile problemin ilerleme olasılığı ortaya çıkar.En iyisi ilk fırsatta gidip tedaviyi yaptırmanı tavsiye ederim şiddetle.İnsanı en çok rahatsız eden problemlerdendir.
    Bide ayak olunca iş iyice değişiyor

3. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    10-15 yıl önce aynı sorunu her iki ayak baş parmağımda yaşamıştım.Sürekli iltihap haline dönüşünce tırnağı çektirmek için doktora gittim.Doktor, tırnağı çekmek yerine lokal anestezi ile küçük bir ameliyat yaptı.Ameliyat sonrası sorunum çözüldü.

Tırnaklarınızı keserken kenar kısımları içeri doğru yuvarlamayın, köşeli ve düz olarak kesin.Kenarları bırakın uzun kalsın; gerekiyorsa çorabı delsin.Etinize batıp sizi rahatsız etmesi yada ayak parmağınızı yara yapmasından iyidir.

Geçmiş olsun.

4. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    teşekkürler 2-3 ay önce doktora gitmiştim 10 gün krem ve antibiyotik tedavisi yaptı erkenn teşhis konduğu için tırnağı sökmeye gerek kalmamış