Tirmanis kadrosu

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
Merhabalar
Ben tirmanis kadrolu bi bisiklet ariyorum 2000 ve 2900 arasi fiyata fakat tirmanis kadrosunun hangi kategoriue girdigini hala cozemedim aero kadrolar var birde endurance kadrolar var bunlardan ayriyeten bi kadro varmi tirmanis icin cunku lapierre audacio 400 ve merida scultura 300 arasinda kaldim.scultura icin tirmanis bisikleti falan deniliyordu fakat lapierreye endurance deniliyor.benim ogrenmek istedigim sey endurance ile tirmanis kadrosu ayni sey demek midir eger ayni sey degilse nasil ayirt edebiliriz?

Scudo

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
Trmanista rahatlik onemlidir aero kadro gereksiz olur aero kadrolarda jantlar yuksek profil oldugu icin yokuslarda yavaslaticaktir

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
@gmfaruk
Yani endurance kadroyla tirmanis kadrosu ayni sey mi o zaman hocam?

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
@Alper TEKE
Tirmanis kadrosu diye bi sey duymadim ama tirmanmak icin endurance kadro daha iyidir

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Alper TEKE specialized tarmac tırmanış kadrosudur bir örnek olsun dedim ama çok pahalı yani tırmanış diye ayrı bi bölüm var

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
@Ulaş Çavuşoğlu saolun fakat yuksek swviyelerdeki bisikletlerde goruyorum hep tirmanis kadrosu diye yani geometrisinde fark varmi enduranceyle ben tam anlayamadim

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Neden tırmanış kadrosu aradığınızı sorabiliryim :) ?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Yani tam yüzde 100 tırmanış kadrosu diye bir şey yoktur bence. Yani tırmanışı kadro sayesinde kazanamazsınız. Tırmanış bisikleti vardır. Bu bisikletlerde düşük profil,hafif jantlar,tırmanışa göre aynakol,ruble oranları,biraz daha ufak gidon vs.vs.bulunur.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Tamam normal kadrolu bi bisiklet alabilirsiniz 2900 e alabilceğiniz iyi bisikletlerden biri btwin alur 700 dür bikeradar.com da 10/9 almış bi makinedir tabii alternatifleride vardır ama bi çok deneyimli forum üyesi fiyatının en iyi bisikleti diyo yeni bisiklet alıcak olsam gözümü kırpmadan alırım diyebilirim

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
@Tolga Çelebi peki hocam sizce lapierre buna uygunmu?

@Ulaş Çavuşoğlu hocam marka algisi olarak algilamayin falat btwin rublesinde aynakolunda kendi yapimini kullandigi icin icim pek isinmiyor jantlarda kotu geliyor bana bi onceki bisikletim triban 5 ti pek memnun kalmamistim bisikletten tirmanislarda zorluyordu ve bana biraz agir gelmisti.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Alper TEKE alur 700 ün aynakolu ve pedal kolu rekor hafifliktedir bilin istedim :rolleyes: ayrıca bisiklet btwin u19 takımının antrenman bisikletidir :harika:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
@emancipation hocam hani yanlis anladiniz demem su ki aero turu kadrolar tirmanisya daha cok zorlar diye sordum :D

@Ulaş Çavuşoğlu tamam hocam cok saolun listeye alur700 ude ekliyim jant seti eklemesini sonradan yaparim olmazsa

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@Alper TEKE jant setini küçümseme güzeldir değiştirirsen illa 1000 tl lik falan modellerle deişirsen akıllıca olur gidip mavic aksium jant takarsan 500 tl verip çöpe giden 500 olur

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alper TEKE
tırmanışlarda ilk başlarda çok zorlanıyordum rockrider300 bisikletimle. bu bisikletin kalitesi ortada. ama zamanla vites kullanımlarını iyi ayarlayıp kondisyonumu da artırınca, rockrider300 ile bile daha önce hiç çıkamam dediğim yokuşları çıktım.

ve kesinlikle tırmanırken psikoloji çok çok çok önemli.