Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"tırk" sesi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında MehmetErtuğrul tarafından paylaşıldı.

1. MehmetErtuğrul

MehmetErtuğrul Kıdemli Üye

Seviye:
    benim bir tane mtb bisikletim var ara sıra şu yarışçılarınki gibi atağa kalkıyorum.tabiri caizse hayvan gibi abanırken pedallara maşallah tık demiyor bisiklet yaprak gibi savurmama rağmen. ama pedalı çevirmeyi bırakınca bir an daha fazla savuruyorum elimde olmadan(nasıl yani diyecekler için yazayım düşmekten son anda çevirdiğinizi düşünün.)arka taraftan(önden olmadığını anladım ama arkada nerede bilmiyorum :( )bir ses geliyor."tırk tırk" diye bisiklet düzelince ses kesiliyor.

bir sorum daha var virajları dönerken sağa veya sola farketmiyor.arkadan tekerlek civarı bir yerden olduğunu tahmin ediyorum aynı ses geliyor. bunun sebebi nedir?

mtb bisikletle atağa kalkıp hayvan gibi pedala abanmam sevgili bisikletimin herhangi bir yerine zarar verirmi:unsure: ???

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    lastiklerrrrrrrrrrrrrrrr mtb lastiklerinin dişleri tırt mırt car cur sesleri çıkarabilir..bu sekilde sprinte kalkmak asfaltta zarar vermez zira 7 kg bisiklet ile yarış sonlarına doğru yarışcılar sprint yaparken 70 80 km hızla bisiklete inanılmaz baskı uyguluyorlar..

3. MehmetErtuğrul

Seviye:
    peki virajlarda dönerken çıkan ses?onların lastiklerden gelmediğine eminim.biraz yatınca olmuyor ama biraz daha yatınca oluyor bu ses.yada emin değilim belki de deiğin gibi lastiklerden geliyorda olabilir.

4. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    walla tahmin etmesi ole zorki hani bisikletinizin ayrıntılı fotoları olsa belki gevşek yada işlev gormeyen bır parcayı ayırt edebılırız..

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    O yarışçılar 7 kg.lık bisikletlerle atağa kalkıyorlar da, altlarındaki bisikletler onun için yaratılmış teknoloji harikaları... ;)

Sizin sorunuza gelirsek, ne tür bir bisiklet kullanıyorsunuz bilemiyorum, ancak dış lastiğin (jant esnemesinden dolayı) kadroya veya fren bacaklarına sürtmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Benim başıma bundan 6-7 yıl kadar evvel gelmişti aynı durum, arka tekerleğin mandalını açınca içerideki asıl milin 2 parçaya ayrılmış olduğunu gördüm, kırıldığı için gerekğinden çok eğilen mil, dış lastiğin kadroya değmesine sebep oluyordu...

6. MehmetErtuğrul

Seviye:
    eğer sabah binmek için çıkarsam fotoğraf makinesinide alırım yanıma ve ayrıntılı fotoğraflarını çekmeye çalışırım

7. MehmetErtuğrul

Seviye:
    ha bakın onu demeyi unuttum arada zaten fren bacaklarına değilde pabuçlara sürtüyor.ama bazende sürtmüyor kafasına göre anlayabilmiş değilim :D