Timex Ironman Cycle Trainer 2.0 Bike Computer

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin bey ürün geldi timex device agent 3.0 programını indirdim birde update dosyasını indirdim ama bir türlü güncelleme yapamadım ayarlarıda kayıt etsem olur nasıl yapıcağız burdan sonrasını

sanırım ayarları kaydetmeyi buldum programı güncelleyemedim

Scudo

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@emrah9700

Hocam gözünüz aydın hayırlı olsun.

Cihazı açıyoruz,

ardından bilgisayara USB kablo aracılığı ile bağlıyoruz,
cihazın ekranına ardından uyarı geliyor "Connect to Pc?"
buna "NO" diyorsunuz.

Ardından,
Cihazın Enter tuşuna basılı tutup Menü'ye giriyoruz.
menüden Configuration'a basıyoruz ordan en alta inip,
System Upgrade'e tıklıyoruz,

Ekrana “DO YOU REALLY WANT TO UPDATE?" seçeneği çıkıyor,
Yes'e basıyoruz,

Ardından Device agent'ı açıp( bilgisayardan)
File seçeneğine basıyoruz ve Update Device seçeneğine tıklıyoruz.
Sizden Upgrade için dosya seçmenizi isteyecek ve indirdiğiniz o dosyayı seçiyoruz.

Cihaz işleme geçiyor.
Update sırasında kesinlikle cihazla uğraşmıyoruz kablosunu çıkartmıyoruz.
Update tamamlandıktan sonra cihaz kendini resetleyip kapatıyor.

Ve işlem burda sona ermiş oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yavuz

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Teşekkür ederim hallettim

yalnız sizin power'inizin düşük çıkmasının boy bilgileriyle ilgisi olucağını pek sanmıyorum, sizin ağırlığınız ve bisikletinizin ağırlığı etkiler ama bence mantık olarak boyunuzun kaç olduğunun gücünüzle bi ilişkisi olmadığını düşünüyorum

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@emrah9700

Zannetmiyorum hocam,
Bugünde Interval yaptım,

(link) bakınız.

Bugün kaç uydu buluyor diye baktım 30 civarında uydudan sinyal almaktaydı.
Gps'i çok beğendim.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Gps evde camın önüne koysamda bulamıyor, ama dışarıda iyidir heralde,
Geziyi strava'ya aktarmayı sizde diğer arkadaşımız gibi uzun yoldan mı? yapıyorsunuz yoksa daha kolay bir yolunu buldunuzmu varsa açıklayınız
runtastic'e de aynı şekilde aktarma yapabiliyormusunuz?

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Aynı Evren bey'in anlattığı gibi yapiyorum.
Cihazdan belgelerime ordan online bi converter. ardından stravaya upload

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Benim hr sizinkinim tam tersi çok düşük çıkıyor aceba yanlış olan birşey mi var 40 civarı otururken, birde her 5,6 saniyede güncelleniyor

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Bu aletin GPS ve nabız ölçme fonksiyonunu bisiklet dışında koşu esnasında da kullanabiliyor muyuz?

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Kurtuluş E.

Bisiklet dışında başlatma yapmasanızda sıcaklık, yükseklik, gps, ve hız ve anlık nabızıda gösteriyor ama ort.hız ort nabız gibi diğer bazı değerleri başlatma yapmadan yazmıyor

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Kurtuluş E.

Hocam pace gösterebiliyor.
Kalp atışınızı görebiliyorsunuz.

@emrah9700

Hocam,

alıcıları ıslatmanız gerekiyor. Rainmaker, alıcılara ( 2 taraftada gördüğünüz siyah parlak) tukuruk suruyor ve %99 olumlu yazıyor. yok ben tükürmem diyorsanız Jelleri mevcut. göğsünüzün hemen altına HR monitor'ü koyuyorsunuz.
google'a yazarsanız hemen çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@emrah9700

HR normal bende de. Hüseyin Bey'in dediği gibi ıslatmak gerekiyor. Ben çıkmadan çeşmeden parmaklarıma hafif su alıyor, o özel bölümleri ıslatıyorum.

@Kurtuluş E.

Koşu için Runtastic in koşu için olan programını akıllı telefonunuz varsa yükleyebilirsiniz. Kalp hızı ölçme içinse yine bu bahsi geçen programla beraber bluetooth lu bir kalp ritim ölçer alınabilir.

(link)

Veya şöyle daha basit olan saatli versiyonları da var.

(link)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Bayağı bi uğraşdan sonra randımana bindi normal değerleri hızlı anlık değişikliklerle yarım saniyede bir göstermeye başladı, şimdi otururken 70 civarı.

Kullanma imkanım henüz olmadığı için bi an bozuksa bir sürü gönder, itiraz et değişiklik vs. sorunlarla karşılaşmak istemiyordum.

Daha önce saatiyle birlikde başka bir nabız ölçerim vardı, hiç böyle bir sorun yaşamamışdım o yüzdende biraz şaşırdım.

Bu sensörü işimiz bittiğinde kemerin üzerinde bırakırsak pil kullanımı devam edermi, aceba işimiz bittiğinde kemerden ayırmamızmı lazım mı?

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@emrah9700

Net olarak bilmiyorum ama ben ayırıyorum. Zaten yeterince radyasyon yiyoruz, bir de bundan sabaha kadar yemeyelim mantığıyla ayırıyorum. Ant+ cihazlar enerji cimrisi olduklarından, pil olarak çok fark etmeyecektir.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@evrenozbilen

Bu soruyada ben cevap veriyim.
Bantlar ıslandığında yani cihazın bantlarında nem olduğunda çalışmaya başlıyormuş. Yani bi çeşit devre tamamlıyor insan vücudu'da.
Bant çıkartıldıktan sonra havlu ile kurutulursa enerji akımı olmuyormuş.

@emrah bey,

Hocam göğüs bölgesinde ki kıllar sinyal kalitesini düşürebiliyormuş. Sporcuların bazıları bele taktıklarında daha iyi sinyal alıyorlarmış.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@evrenozbilen

Çıkar tak çıt çıtı aşınırsa diye çıkarıp takmak istememişdim

@Hüseyin Gündoğdu

evet göğüs bölgesindeki kılların düşürdüğünü farketdim, ama şuanda bayağı düzeldi sanki kendi kendine kalibre oldu heran görüyor, ve sıkıntı çıkarmıyor.

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Ürün elinize ulaştı mı? Deneme imkanı buldunuz mu hocam? Benimki de 2 güne elime ulaşır. :)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Nabız saatim yine sorun çıkardı 30 da sabit kalıyor 1,5 saatlik tur boyunca ne yaptımsada düzelmedi, sorun sensördemi yoksa kemer kısmındamı olur bilmiyorum, ıslatmayı, pilini çıkarıp takmayı, timex cihazı kapayıp açmayı, bağlantıyı kesip tekrar eşleştirmeyi hepsini denedim, ne yazıkki normale dönmedi yarın bi pilini değişmeyi düşünüyorum, nabız hep 30 da tur boyunca kalınca yakılan kaloride çok düşük çıkdı, dün iyiydi 3 saat boyunca bi kere bile sorun çıkarmamışdı, cihazımda evden çıkınca ilk 10 dk gps bulamıyor sonra buldumu daha problem olmuyor

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@evrenozbilen

Evren hocam 2-3 güne gelmiş olur. ama sanırım satacağım :D GPS'in hızı okadar iyiki gerek bile görmüyorum açıkcası. alırsam bir tek kadans sensörü alabilirim.
Birde kayıt işini 1 saniyeye indirdim. 2 saniyede 1 kaydediyordu. istanbul içi turlarım için 1 saniye daha iyi olacak diye düşündüm.
13 saat kadar kayıt yapabiliyor 1 saniye ile. 2 saniyede direk 26 saate çıkmakta kayıt kapasitesi.

Buda bugünden. (link)

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
@Hüseyin Gündoğdu

Evet gayet iyi GPS i ama kadans ve km için ben kullanacağım. Kayıt olayını ben de 1 sn ye ayarlayayım. :)

@emrah9700

Pilini değiştirerek denemek en mantıklısı. ;) Umarım sorunlu değildir cihaz.

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@evrenozbilen

pilinide değiştirdim uğraşlarım devam ediyor, henüz bi randıman almış değilim, elini kemerin altında gezdirirsen bi anlık gelip gidiyor, ama anlık bir bilgi veriyor 70-80 nabız bi sefer yazıp gidiyor yada donuyor,

dc macker'in incelemelerinde okuduğuma göre bu problemi yaşayıp farklı yollarla aşmaya çalışan bir çok kişi varmış, herkes birbirine yardımcı olması amacıylada, sayfanın altında sorunu yaşayanların hangi yollarla çözmeye çalışdıklarını anlatacakları yorum yeri bırakmış.

Bu tip yumuşak kemerlerle timex veya garmin cihazda çok hatalı davranabiliyormuş, en iyi randımanın polar wear link kemerle kullanıldığında sorun ortadan kalkıyormuş.

öncelikle 10 dolar civarında elektrot jel var amazonda onla deneyip yine randıman alınamazsa son çare polar kemerden almak gerekecek.

bu arada timex ironman ürünü sayfasında şuanda 73 dolardan satışda