Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tilt 5 veya Tilt 7?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Lütfü Ekşioğlu tarafından paylaşıldı.

1. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Şehir içinde geçen sene çok emek harcayarak topdığım bisikletimi satıp katlanır bisiklet almaya karak verdim.
    Geçen sene bisikletime ek olarak 400 tl olan bfold3 modelini alacaktım ama tilt serisini görünce beklemeye karar verdim

Dün gittim inceledim tilt 5 ve 7 arasında sadece vites farkı var.
    Tilt 5 : göbekten sram 3 vites. Zincir var.
    Tilt 7 : göbekten 2 otomatik vites Kayış var( 19 km yi geçince 2 vitese kendi otomatik geçiyor.

Aradaki fiyat farkı çok değil ama hangisi alacağına emin değilim. Koldan değiştirmeli 3 vites daha fazla seçenek sunuyor fakat diğerindede tam oto ve kayış var sizin yorumlarınızı merak ediyorum

2. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Hocam bende araştırıyorumda, neden Dahon yada Tern düşünmüyorsunuz ? önemli nedenleri varsa paylaşırsanız bende düşünebilirim Tilt modellerini. Katlanınca genişliği 47 cm oluyormuş o yüzden elemiştim üstelik 1kg daha ağır ortalama Dahon yada Tern modellerinden. Dahon giriş modelleri katlanınca 29 cm oluyor derinlik.

Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam gerçekten çok pratik ve karizmatikler. Normal bir dahon dan daha sportif duruyor. Fiyatı uygun. Avantajları var. Kendinde bulunan arka ve ön farları, göbekten vitesi ve Son olarak da fiyatı.

Az daha büyük olması benim için sorun değil.
    Forum İstanbul a gidip denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Kafanıdan dahon, tern direk kaybolur

4. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    decathlon kentpark da Tilt serisini inceleme şansım olmuşdu
    dizayn olarak güzel olduğu kadar katlanmış hali bana oldukca hantal geldi
    decathlon bu modeli bence biraz pahalı olarak pazara sundu
    Tilt 7 nin kayış sistemi yıllardır strida da başarı ile kullanılıyor ama otomatik vites konusunda endişelerim var
    bence ikisi arasında Tilt 5 daha mantıklı bir tercih olur sonuç olarak konvansiyonel ekipmanları Tilt in güzel dizaynıyla birleştirmiş

5. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Evet bende tasarım olarak çok sevdim çok modern görünüyor fakat katlanınca bütün modernlik gidiyor gibi görünüyor resimlerden. Malesef Decathlon mağazasına şu an için gidemem, internet mağazasında da satılmıyor, bana 2 modelinde TR fiyatını söyleyerseniz sevinirim teşekkürler.

Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben katlanınca görünüşü sorun etmiyorum halbuki iyi de gözüküyor. Katlı hali çok rahat itiliyor.Hoptown katlı halleri tilt kadar rahat itilmiyor.

7. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    Tilt 5 1100 lira
    Tilt 7 1600 lira

8. esener

esener Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar, buradan da fikrimi paylaşmak isterim.
    Bence Tilt 7 almak yerine aynı fiyata Dahon/Tern modellerine bakmak daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
    Tilt serisinin en güzel yanı dediğiniz gibi rahat itilmesi ve çok rahat hemen katlanmasıdır. Ama Hoptown'a göre 2-2,5kg kadar daha ağırlar. Bir de Hoptown'da 7 vites var.

Lütfü Ekşioğlu

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Orada bisikleti anlatan adamın dediğine göre 3 vitesli tilt 5 de şöyle imiş olay.1. viteste normal 7 vites katlanırın 1. vitesine eşit.2. viteste 7li'nin 3. vitesine , 3. viteste ise 7li katlanırın 7. vitesine eşit olduğunu söyledi.

Bir yandan mantıksız geliyor , bir yandan mantıklı.Mantıksız olan, bu şekil bir 3 vitesli varken niye 7 vites yapsınlar.Mantıklı taraf ise bu kapalı sistem , ruble olayı yok bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum.
    Umarım anlatabilmişimdir...

10. esener

esener Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu vites olayını araştırmadım, ama öyle diyorlarsa öyledir. Şahsen ben vitesleri değiştirerek her ikisini de denemedim. Bence gidip ikisini de deneyin hangisi içinize sinerse onu alın derim.
    Sonuçta kişiden kişiye değişir. Sizin rahat ettiğiniz, beğendiğimiz bisiklet size göre en iyisidir. Kolay gelsin. Şimdiden hayırlı olsun! :)

11. Murat Inan

Murat Inan Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaslar mrh. Konuyu hortlatmis gibi olacagim ama ilgilenenler icin yazmak istedim tilt 7 suan decatlonda 999 tl