Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tilmann

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Neredeyse tam 1 ay oldu.Antrenman parkurumun yarısı bitmiş, Yalıköy yokuşuna doğru çıkıyorum. Beyamcamız solda dinleniyor. Yanına varıyorum başlıyoruz muhabbete. O Almanca konuşuyor ben Türkçe. Hadi ortada buluşalım İngilizce olsun, ona da yanaşmıyor :) Birbirimizi anlamadan yaklaşık yarım saat muhabbet ediyoruz. Anlayabildiğim ender şeylerden biri de saydığı ülke ve şehirlerden anladığım, gezmedik ülke bırakmamış. Bir bisiklete bakıyorum, bi de anlattıklarından anladıklarıma. Anladıklarım arasında Almanyalı olduğu, budist olduğu ve (sanırım) çocukalrı ya da ailesi Avustralyada idi.

Şimdi buraya kadar herşey normal. O gün amcaya eşlikte ettim, Yason kilisesinde keyif için sakladığım (40 km sırtımda taşıdım :D) meyvelki maden suyumuda paylaştım. Fakat yakın zamanda okuduğum şu yazı kafamı allak bullak etti. Arkadaşlar, aranızda bu gezgini tanıyan, herhangi bir kulaktan dolma dahi olsa bilgisi olan varmı? Linkini verdiğim vatandaşa acayip benzemesinin yanında bilgiler bile tutuyor. Ama linkteki vatandaşın bi ton sponsorunun olmasının yanında bizim gezginin fren pabuçları bile demire dayanmış jnatı kesmişti. İnişlerde fren tutmadığından ayağını yere sürtmekten tabanları delinmişti. İşte burada bende kayış kopuyor. En azından fotoğrafa bakarak iki kişiliğinde aynı şahıs olup- olmadığı hakkında görüş bildirmenizi istiyorum.

Belki de çoook saygı duyulası bir gezgine, kişiliğinin farkında bile olmadan da olsa yardım ettim. Ama asıl kimliğiğini bilseydim daha büyük haz alacaktım :)

sadana, ibrahim Kızılkaya ve nikanam bunu beğendi.
  2. Xipetotec

Xipetotec Üye

Seviye:
    link ? i koymayı unutmuşsun sanırsam :S

3. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  4. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    adam "tüketmiş"... ;)

5. Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu adam

Kesinlikle ve kesinlikle Tilmann degil.
    Tilmann'i yillardir takip ederim, Tilmann bu bisikletin ustune binmek degil yanindan bile gecmez.
    Bu adam bisikletle pek ilgisi olmayan gariban, deli ruhlu biri.
    Arkadaslar her gordugunuz yabanciyi gozunuzde buyutmeyin.
    Selamlar

mumju.com

6. bisikletcanavari

Seviye:
    Teşekkür ederim Ahmet Bey,
    Bu gezgini gözümde büyüttüğüm falan yok ama hem görüntü itibariyle hemde edindiğim bilgiler birbirini tutunca ikilemde kaldım açıkçası :) Ha gerçek Tilmann sanki biraz daha tombulca o ayrı :)

Bu gezginin ise durumu nedir, cidden merak ediyorum. Jantları ve lastikleri ölmüş fren pabuçları bitmiş ve tükenmiş bir vaziyette ne kadar yol alabilir bilemiyorum.

7. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    enescim, ahmet abi haklı. bu adam tilmann değil.
    benim yazdığım adamla sadece beyaz sakalları
    benziyor. tilmann oldukça iyi ve kaliteli malzemeler
    kullanıyor. bir sürü sponsoru var. en azından bu
    adam tilmann olsaydı kesin ingilizce bilmez miydi?

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  8. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    :), evet galiba değil,
    şok oldum, çünkü uzun süredir hala bu adamın tillman olduğunu düşünüyordum. sitesinde bu kadar sponsoru gözükürken nasıl bu hale düşmüş diye de uzun uzun düşünüyordum açıkçası.

bir de sitesinde
    "All my books are written in german language
    so there isn`t much to say about my books." yazısını görünce, bunu da ingilizce bilmediğine yordum herhalde.
    Utandım şu an açıkçası :) . Mesajı da düzeltemiyorsunuz belirli bir süre sonra, o yanlış tespit hep orada kalıcak sanırım...

hoşçakalın!

9. bisikletcanavari

Seviye:
    Selam Ümit,
    Utanılacak bir şey yok ;) Sima olarak benzemesinin yanı sıra anlamsız muhabbetlerimizden çıkardığım bi kaç kişisel bilginin de örtüşmesi beni büyük bir tereddüte düşürdü.

Ama bu gezgin hala aklımda. Onca olumsuzluğun içinde, hala hayatla ve kendisiyle barışık, dost canlısı bir insandı. Tabii bunu fotoğraflardan anlamak mumkün değil. Kimileri elindeki deore kompenentli bisikletinin 50-60 km yol yapamayacağını sanacak kadar karamsar ve inançsızken, bu gezgin (biraz uçta da olsa) güzel bir örnek. Tabii frenlerinin tutmaması ve lastiğinin ömrünü fazlasıyla tamamlamış olması gibi asgari güvenlik önlemlerinin olmaması tasvip edilemez fakat arka kısımdaki mavi bidonun uygun yerlerinden kesilerek yapılan bagaj, ince bir zeka ürünüydü bence. Su hortumundan yapılan elciklerden bahsetmiyorum bile :)

Benim bu gezginden çıkardığım tek bir ders var. Tur yapmak için gereken en önemli unsur ''inanmak''...Geri kalan etmenlerin çoğu ise biz farkında olmasak bile bizde mevcut.

Ümit Bozyılan bunu beğendi.
  10. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kesinlikle çok doğru bir çıkarım olmuş.
    Selamlar